Dudzic świętował swe 29. urodziny na boisku

Czytaj dalej
Remigiusz Szurek

Piłkarze Sandecji Nowy Sącz ponownie pokazali klasę na wyjeździe!

„Biało-czarni” od pierwszych sekund byli agresywni, dało się zauważyć, że nie zamierzają rzucać słów na wiatr i nad morze przybyli po punkty.

W 16 min sądeczanie przeprowadzili zespołową akcję. Patrik Mraz wymienił piłkę z Aleksandyrem Kolewem, po czym płasko dośrodkował w stronę bramki gdańszczan, tam na dalszym słupku czekał już Bartłomiej Dudzic i z bliska, czubkiem buta, wpakował piłkę do bramki. 29-latek, obchodzący wczoraj urodziny, sprawił więć sobie wyśmienity prezent. Błąd popełnił Dusan Kuciak, który łatwo przepuścił piłkę. W 21 min ładnie w „szesnastce” główkował Płamen Kraczunow, ale futbolówka przeszła obok słupka. Lechia potrafiła przedostać się w pole karne rywala, ale brakowało konkretów.

Tymczasem Sandecja pokazywała, jak powinno grać się w piłkę. Na dwie minuty przed końcem połowy, po wymianie podań, Kolew zagrał przytomnie do nadbiegającego Dudzica, a jubilat strzałem do pustej bramki, pod poprzeczkę, zdobył swego drugiego gola tego dnia!

Odmieniona po przerwie Lechia szybko zdobyła kontaktową bramkę. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Patryka Lipskiego, celną „główką” popisał się Marco Paixao. W 55 min był już remis. Po strzale Lipskiego, piłka wpadła pod nogi Peszki, a ten celnie huknął na bramkę.

W 78 min świetnym podaniem popisał się Adrian Danek, zagrywając do Wojciecha Trochima, a ten z ok. 20 metrów posłał piłkę tuż przy słupku! Lechia, co prawda atakowała, ale nie potrafiła przechylić szali na swoją korzyść i sensacja stałą się faktem!

Lechia Gdańsk - Sandecja Nowy Sącz 2:3 (0:2)

Bramki: 0:1 Dudzic 16, 0:2 Dudzic 43, 1:2 M. Paixao 51, 2:2 Peszko 55, 2:3 Trochim 78.

Lechia: Kuciak - Stolarski, Vitoria, Augustyn, Wawrzyniak (25 Krasić) - OliveiraI (46 F. Paixao), Nunes, Łukasik (80 Lewandowski), Lipski, Peszko - M.Paixao.

Sandecja: Gliwa - Kuban (60 Basta), Szufryn, KraczunowI, Brzyski - Dudzic (73 Danek), Baran, Piter-Bućko, Mraz, Piszczek (52 TrochimI) - Kolew.

Sędziowali: Bartosz Frankowski (Toruń) oraz Marcin Boniek (Bydgoszcz) i Michał Gajda (Łódź). Żółte kartki: Joao Oliveira, Błażej Augustyn, Plamen Krachunov, Lukas Kuban, Wojciech Trochim. Widzów: 11019.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.