„Osobowość narcystyczna, ukrywająca cechy dyssocjalne. Nieagresywny. To alkohol mógł wyzwolić w nim agresję” - mówili biegli o oskarżonym.
Do obsadzenia jest fotel zastępcy prezydenta Lublina odpowiadającego za sport i kulturę. Wśród kandydatów są radni, wicemarszałek województwa czy szef jednej z największych instytucji kultury w regionie.
Na Bydgoskim Przedmieściu otwarto Toruńskie Centrum Aktywności Lokalnej „2. piętro”. Zyskają na tym głównie organizacje pozarządowe.
Rośnie liczba niezapłaconych faktur. Co piąta firma twierdzi, że z powodu zatorów płatniczych ma kłopoty. Wiele wskazuje na to, że w najbliższych miesiącach może być jeszcze gorzej.
Ponad 40 tysięcy Polaków umiera rocznie, bo inni rodacy - świadomie lub nie - ich zabijają, na przykład wkładając do pieców co popadnie oraz spalając na podwórkach i działkach wszelkie możliwe śmieci. Sami produkujemy sobie smog...
Ponad trzy tysiące padłych i odstrzelonych dzików w 1,5 roku. To wynik specjalnego działania władz województwa, które ma pomóc w walce z Afrykańskim Pomorem Świń w naszym regionie.
- W związku z pojawiającymi się informacjami o zachorowaniach na odrę w Polsce postanowiłem się zaszczepić - mówi Jakub Pruchniewski z Poznania. - Dostałem receptę na Priorix i na tym się skończyło. W kilku aptekach nie mogłem dostać odpowiedniego...
- Różne myśli chodziły mi po głowie, czy jeszcze próbować, czy odpuścić, bo zdrowie nie takie, ale chyba warto było - mówi Kamila Witkowska, siatkarka Developresu SkyRes Rzeszów. Ekipa z Rzeszowa zmierzy się dziś z Pałacem Bydgoszcz, a w weekend...
Piekarze z niepokojem śledzą ceny prądu. Jeżeli ten, jak wynika z zapowiedzi, faktycznie pójdzie w górę wkrótce czeka nas kolejna w ostatnim czasie podwyżka cen pieczywa.
- Trenujemy atak pozycyjny i to widać na boisku - mówi Grzegorz Tomasiewicz, pomocnik PGE Stali Mielec.
Prokuratura Rejonowa w Dębicy złożyła wniosek do sądu o wydanie wyroku skazującego dla dwóch mężczyzn z powiatu dębickiego. Postawiła im zarzuty dokonania rozboju, uszkodzenie mienia, kradzież i prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu.
Rozmowa z dr. Tadeuszem Ochenduszko, historykiem I Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie, autorem książki „Dzieje Rzeszowa do 1918 roku: kalendarium”
Kilka kilometrów od Białegostoku, na wzgórzu w Wasilkowie wznoszą się ku niebu tysiące krzyży. Tuż obok znajduje się Sanktuarium Maryjne - Święta Woda. Tu nad wiernymi czuwa Matka Boża Bolesna, orędowniczka cierpiących.
Andrzej Dec z Platformy Obywatelskiej i Konrad Fijołek z Rozwoju Rzeszowa to kandydaci na przewodniczącego nowej Rady Miasta Rzeszowa.
Ścieżki widokowe nad koronami drzew i wieża widokowa mają powstać na Czantorii w Ustroniu. To inwestycja, która ma odmienić Czantorię i sprawić, że góra znów stanie się jedną z głównych atrakcji Beskidów.
Ryszard Szurkowski przez lata był idolem Polaków. Pięć razy wygrał Wyścig Pokoju. Dwa razy był wicemistrzem olimpijskim, trzy razy mistrzem świata. Dlatego informacja, że doznał czterokończynowego porażenia, wywołała takie poruszenie.
Ryszard Szurkowski przez lata był idolem Polaków. Pięć razy wygrał Wyścig Pokoju. Dwa razy był wicemistrzem olimpijskim, trzy razy mistrzem świata. Dlatego informacja, że doznał czterokończynowego porażenia, wywołała takie poruszenie.
Ubrani w specjalne kombinezony ograniczające ruch, słuch i wzrok, symulujące typowe dolegliwości wieku senioralnego, krążyliśmy po toruńskiej starówce, borykając się z problemami osób starszych.
Zarzuty spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym i ciężkimi obrażeniami ciała usłyszał 36-letni mężczyzna, który 11 listopada potrącił na przejściu dla pieszych na DK 86 w Sarnowie trzy kobiety. Dwie z nich zginęły na miejscu, trzecia walczy o...
Rozmowa z wokalistką Natalią Kukulską.
W sierpniu miasto ujawniło, że planuje utworzenie punktu informacyjno-konsultacyjnego, w którym będzie można uzyskać wszelkie informacje na temat lokali udostępnianych przez miasto. We wtorek w Szczecinie uruchomiono przy al. Wojska Polskiego 55...
Wykonana będzie wg projektu Ministerstwa Obrony Narodowej. Jej nowoczesna i atrakcyjna forma upamiętniać ma polską państwowość.
Na czwartkowej sesji radni gminy Chojnice decydować będą o dalszych losach cennej historycznie wyspy na jeziorze Ostrowite. Gmina chce ją zdobyć drogą... wymiany.
Gogolin, Skarbimierz i Opole tworzą czołówkę najbogatszych gmin w naszym województwie. Na końcu są Rudniki, Zębowice i Radłów.
Rozmowa z Anną Kostrzyńską - Miłosz z Instytutu Sztuki PAN w Warszawie, gościem konferencji „Cud jedności” w Nadbałtyckim Centrum Kultury.
Ciepła odzież, bielizna, buty, żywność, a przede wszystkim odruch serca - to wszystko, co pozwoli bezdomnym przetrwać trudne noce i dnie.
Już w przyszłym roku mogą ruszyć wypłaty pieniędzy dla wierzycieli Amber Gold. Syndyk Józef Dębiński, który zajmuje się majątkiem upadłej spółki, przyznał, że udało mu się zgromadzić około 68 milionów złotych.
Do Sejmu trafił projekt ustawy dotyczący „ochrony zdrowia i życia dzieci poczętych przez in vitro”. Eksperci nie mają wątpliwości, że to ideologiczne zakusy na zniszczenie tej metody.
O tym, czy Donald Tusk wróci do polskiej polityki i jaką rolę mógłby w niej pełnić kiedy przestanie być przewodniczący Rady Europejskiej mówi były europoseł dr Paweł Kowal.
Z map Gdańska znikną ulice Buczka, Dąbrowszczaków i Kruczkowskiego, a ich miejsce zajmą odpowiednio Stypa-Rekowskiego, Lecha Kaczyńskiego i Matuszewskiego. Tak zdecydował prawomocnym wyrokiem Naczelny Sąd Administracyjny, który nie uznał zmian...
- Policjanci udowodnili, że mają swoją godność i takie same prawa obywatelskie jak wszyscy inni Polacy w tym kraju. To grupa zawodowa, którą trzeba traktować poważnie - podsumowuje zakończony właśnie protest podinsp. Wojciech Chociej,...
Rozmowa ze znawcą protokołu dyplomatycznego dr. Januszem Siborą, historykiem z Uniwersytetu Gdańskiego.
Trwa śledztwo w sprawie sfałszowania dokumentacji przez parafię św. Jana Chrzciciela w Pilicy. Niewykluczone, że parafia będzie musiała zwrócić 138 tys. zł dofinansowania na kościelną inwestycję.
Pierwsze, nowe autobusy, many, miały przejechać do Częstochowy w październiku. Druga partia tych pojazdów miała dotrzeć w listopadzie. Na razie nie ma jeszcze nowych manów w Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacyjnym.
Dokumenty, mapy, zdjęcia i egzemplarze gazet sprzed stu lat można obejrzeć na otwartej we wtorek wystawie w archiwum przy ul. Dworcowej.
Piekarze twierdzą, że nie chcą, ale muszą podwyższać ceny pieczywa. Zmuszają ich do tego rosnące koszty produkcji. Mają ogromne obawy związane m.in. z drożejącym prądem.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.