W 2022 roku Katowice mogą gościć u siebie Światowe Forum Miejskie, kolejną prestiżową konferencję organizowaną przez ONZ. Decyzją rządu stolica województwa śląskiego będzie polskim kandydatem do organizacji tej imprezy.
Łomżyńska gmina wiejska Przytuły nie jest już najbiedniejsza w Polsce. Za to Mielnik nie jest już tak bogaty, jak przed rokiem.
Jeszcze trzy lata temu na miesięczne utrzymanie każdy z nas potrzebował 976 zł. Dziś, aby zapłacić wszystkie rachunki, kupić żywność i ubranie, potrzebujemy średnio 1572 zł na osobę.
Nowe przepisy przygotowane przez rząd mają poprawić ściągalność ściągalność alimentów i wejść w życie od 1 stycznia 2019 r. Samorządy alimenciarzy zatrudniać mają w pierwszej kolejności.
Żołnierze z Drugiego Pułku Inżynieryjnego w Inowrocław zmontują tymczasową przeprawę przez Wisłę. Tę jeszcze przed wyborami obiecał mieszkańcom prezydent Michał Zaleski na czas planowanego najprawdopodobniej na wiosnę remontu mostu im. Piłsudskiego.
Hotel i dwa budynki biurowe powstaną w miejscu dawnej Silesii w Katowicach. Opuszczony i od lat popadający w ruinę hotel jest szpetną wizytówką stolicy aglomeracji. Budowa nowego zespołu budynków ma rozpocząć się w 2019 r. Inwestorem jest firma...
Opóźnienie przebudowy sosnowieckiego odcinka S1 i budowy połączonego z trasą węzła w Sosnowcu będzie większe niż zakładano. Katowicki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad czeka na decyzję Ministerstwa Infrastruktury związaną z...
W ciągu kilku dni z internatów w Kluczborku wyrzucono 15 nastolatków. Wszystkich za picie alkoholu. Większość z nich to uczniowie z Ukrainy i Białorusi.
Srebro i brąz oraz aż 12 miejsc w czołówce! - to dorobek grup tanecznych WOLF ze Studia Tańca Up2Excellence. Taki wspaniały wynik bydgoscy tancerze odnieśli podczas mistrzostw świata w Kielcach.
Pierwsze dni listopada, bez względu na pogodę, to czas naszego wędrowania na cmentarze, wyjazdów w strony rodzinne, wspominania tych, co odeszli na zawsze, modlitw za ich dusze.
Wszystko zależy od wieku i programu szczepień, z jakiego się korzysta.
Kierownikiem projektu wartego ponad milion euro jest prof. dr hab. inż. Janusz Sikora z Katedry Technologii i Przetwórstwa Tworzyw Polimerowych Wydziału Mechanicznego Politechniki Lubelskiej.
Czarne chmury nad halą widowiskowo-sportową. Wojewoda podlaski uchylił pozwolenie na jej budowę. Miasto wprawdzie odwołało się do sądu, ale przegrało. Inwestycja odwleka się w czasie.
Ponad 20 tysięcy złotych miesięcznie zarabiają niektórzy prezesi bydgoskich spółek komunalnych. To lepiej niż prezydent miasta!
Marsz „Dla Ciebie Polsko” (a po prawdzie, dwa marsze) przeszedł przez Warszawę bez większych zgrzytów. Nikt nie podpalił budki pod ambasadą Rosji, z Niemiec nie dojechali pałkarze Antify, prawicowcy z Włoch byli grzeczni.
Od 1 grudnia pacjenci mają dostawać L4 wyłącznie w formie elektronicznej. Tyle że ciągle nie wszystkie placówki są do tego przygotowane.
175 wniosków o przyznanie polskiego obywatelstwa do prezydenta RP i kolejne 157 do wojewody - to dotychczasowy pomorski bilans 2018 r. I na tym pewnie się jeszcze nie skończy.
Prezydent Andrzej Duda i łódzki radny Mateusz Walasek potrafią zmierzyć wielkość człowieka i doniosłość wydarzenia. Udowodnili to w przededniu 11 listopada.
Miejski radny proponuje dodatkowe punkty przy rekrutacji do lubelskich żłobków i przedszkoli dla rodziców, którzy zaszczepili dzieci. Tymczasem lubelski sanepid odnotował dwa nowe przypadki zakażenia odrą w regionie.
Inicjatywa Obywatelska odłączenia Janowa, Smukały i Opławca od Bydgoszczy przestawiła zestawienie niespełnionych od wielu lat oczekiwań.
Zamiast rozbiórki nowe przeznaczenie z poszanowaniem historii. Taki los może czekać budynek przy ul. Boh. Getta 9.
Pisanie ustaw bez analizy, jakie mogą przynieść skutki, jest zabójcze. Politycy PiS przekonali się o tym po raz kolejny. Przyjmując ustawę o imprezach cyklicznych z myślą o miesięcznicach smoleńskich, by nikt nie mógł w tym czasie i miejscu...
14 listopada 1978. Inauguruje działalność niezależny klub dyskusyjny Konwersatorium „Doświadczenie i Przyszłość” („DiP”) Łączy ludzi różnych formacji o wspólnej trosce o stan rzeczy w naszym kraju.
Trwają prace nad kinową wersją losów Józefa Piłsudskiego. Film w reżyserii Michała Rosy z Borysem Szycem w roli głównej trafi na ekrany jesienią przyszłego roku.
16 listopada 1930. Odbywają się wybory do sejmu. Sanacja prowadzi brutalną kampanię. Liderzy opozycji trafiają do twierdzy Brzeskiej. Nowy sejm zamienia się w posłuszną rządowi maszynkę do głosowania.
W dwudziestoleciu w Krakowie wychodziło aż 746 tytułów prasowych. Dziennikarstwo było zawodem otwartym.
Film. Dzieło Pawła Pawlikowskiego ma szansę na amerykańskie i europejskie Oscary.
Niemal 80 proc. zwolnień lekarskich, które trafiły w tym tygodniu do koszalińskiego ZUS, została wysłana elektronicznie. To rekordowy wynik w kraju. W Szczecinie statystyki także są okazałe, bo 68 proc. zwolnień to e-ZLA. Od 1 grudnia jedyne...
Pan Wojciech został wypisany z SOR w nocy. Szedł sam do domu sześć kilometrów. Po drodze wywracał się, ponieważ choruje na Parkinsona. Szpital tłumaczy, że pacjent źle zrozumiał lekarza, który kazał mu czekać.
Ponad 50 tysięcy łodzian - jak szacuje magistrat - uczestniczyło w wydarzeniach zorganizowanych w niedzielę z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości.
Minister środowiska podjął ostateczną decyzję o likwidacji stada żubrów w Smardzewicach, gdzie przed kilkoma laty wykryto gruźlicę. Jak informuje Kampinoski Park Narodowy, trzy z pozostałych sześciu żubrów zostały właśnie uśpione.
W Katowicach rozpoczął się w poniedziałek XIX Ogólnopolski Festiwal Sztuki Reżyserskiej. Miłośników teatru czeka tydzień wypełniony atrakcjami od rana do wieczora.
Katarzyna Jamróz z komitetu Truskolaskiego będzie szefową klubu Koalicji Obywatelskiej w radzie miasta. W kończącej się kadencji funkcję tę pełnił Maciej Biernacki z PO.
Konserwator zabytków wydał decyzję, że teren, który od września eksplorowali archeolodzy, trzeba będzie poszerzyć.
Budowy i remonty wybrane w zeszłym roku w ramach budżetu obywatelskiego już cieszą mieszkańców. Choć część jeszcze nie jest gotowa.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.