Coraz więcej milionerów mieszka i pracuje w regionie łódzkim. W tym roku w jednej z łódzkich skarbówek rozliczył się mężczyzna prowadzący praktykę lekarską, którego dochód przekroczył 12 mln zł.
Droga od innowacyjnego pomysłu na biznes do wdrożenia go w dużej firmie nie musi być długa. Świadczą o tym start-upy z Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
Obecnie rosną i gospodarki wschodzące, i rozwinięte. Wcześniej rośli albo jedni, albo drudzy. Teraz w górę idą niemalże wszyscy. Mamy do czynienia z sytuacją, z którą nie spotykaliśmy się przez ostatnie dekady - mówi prof. Jerzy Hausner, były...
Koncepcja inteligentnego miasta, w którym technologie czynią życie łatwiejszym, lepiej zorganizowanym i przygotowują warunki do wykorzystania aktywności mieszkańców, to realizacja marzenia o idealnym świecie. Czy w Łodzi może urzeczywistnić się...
Skończyła prawo i choć szycie było jej wielką pasją, nie spodziewała się, że tak potoczy się jej kariera zawodowa i stanie się ulubioną projektantką polskich celebrytek. Kreacje Teresy Kopias doceniała prezydentowa Maria Kaczyńska, ubierała się u...
W gronie najbogatszych Polaków posiadanie wakacyjnego apartamentu w górach lub nad morzem jest ciągle must have. Dlatego zwiększa się liczba osób zainteresowanych zakupem dodatkowego, luksusowego mieszkania na użytek własny
10-letnia Wiktoria Kuciak z Kościana pokazuje swoim rówieśnikom, że jak się czegoś chce, to można wszystko osiągnąć. Ostatnio podczas mistrzostw świata pokonała 60 reprezentantów innych państw.
Zaledwie 5098 zł rocznie płacić będzie Galeria Sztuki Wozownia za użytkowanie kamienicy na starówce. Nie musi się martwić o przyszłość.
Aż 200 gości zaprosi w listopadzie do ratusza Biuro Rady Miasta. Nakarmi ich zimnymi przekąskami, sałatkami i ciastami, a napoi musującym winem.
Prawie 8 milionów złotych z Unii Europejskiej trafi dodatkowo do samorządów skupionych w ramach tzw. Subregionu Kędzierzyńsko-Strzeleckiego. Pieniądze mają być przeznaczone na ocieplanie budynków i walkę ze smogiem.
Gmina Morawica jest jedną z dziewiętnastu i jedną z sześciu miejsko-wiejskich gmin w powiecie kieleckim. Powierzchniowo do gigantów może się nie zalicza, ale jest za to jedną z najliczniej zamieszkanych. W adresie zameldowania ma ją prawie 16...
Legenda o wielkim skarbie na dnie jeziora Toplitz w austriackich Alpach porusza od wielu lat wyobraźnię licznych poszukiwaczy przygód i amatorów sensacji.
Jakub Kulesza, kandydat Kukiz’15 na prezydenta Lublina, odszedł z klubu. W PSL trwają analizy powyborcze. W PO będą one po drugiej turze. W PiS chcą ukarania winnych za porażkę partii w Lublinie.
Pisanie powieści to działanie indywidualne, ale jednocześnie to praca, w której rozwijamy to, czego nauczyliśmy się z przeszłości i przekazujemy w przyszłość - mówi Haruki Murakami, znany pisarz japoński.
Po wyborach ruszam z nowym projektem politycznym. Widzę przestrzeń, widzę też, że Nowoczesna praktycznie przestała istnieć. Teraz wiem, na co uważać, jakich błędów nie powtórzyć i jak ważni są ludzie, którym można ufać - mówi Ryszard Petru.
Ziobro postanowił ustawić się w roli ikony suwerenizmu, licząc, że ikony nie można ruszyć. Ale to nieprawda. Ikona kultu smoleńskiego Antoni Macierewicz została przez Jarosława Kaczyńskiego wyniesiona do magazynu - mówi Ludwik Dorn.
W raporcie Najwyższej Izby Kontroli dotyczącym eliminacji barier dla niepełnosprawnych studentów znalazły się dwie uczelnie z woj. lubelskiego: UMCS i PWSZ w Chełmie. Jak przystosowały się do potrzeb osób z niepełnosprawnościami?
Za dziewięć milionów złotych zostanie zrealizowanych trzynaście projektów, które zostały wybrane głosami mieszkańców miasta.
Rozmowa z ks. Tomaszem Nowakiem, rzecznikiem Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie.
-Nasze wyniki na początku sezonu na pewno są rozczarowaniem, ale ja cały czas wierzę, że ten rok zakończymy na dużo lepszym miejscu w tabeli – mówi Piotr Krępa, kołowy SPR Stali Mielec.
Dzieci na jego widok uśmiechają się od ucha do ucha, bo myślą, że to superman. Mężczyźni mu zazdroszczą, kobiety podziwiają, a jego żona pęka z dumy. Tym bardziej, że ma swój znaczny udział w sukcesach męża.
Noga z gazu, „oczy dookoła głowy”, więcej kultury i cierpliwości! I reagujmy na polecenia policjantów! - to podstawowe rady dla kierowców wybierających się w drogę we Wszystkich Świętych, szczególnie w pobliżu cmentarzy.
Wypadek piłkarzy w Weryni wstrząsnął całą Polską. Dziś ich rodziny, zamiast próbować żyć na nowo, muszą toczyć sądową batalię z firmami ubezpieczeniowymi o odszkodowania za śmierć bliskich.
Po takim zabiegu pacjent szybciej wraca do normalnej aktywności. Chirurdzy z krośnieńskiego szpitala chcą przeprowadzać więcej operacji przepukliny metodą laparoskopową.
Kłótnia między uczniami doprowadziła do ostrego konfliktu. Padały groźby, doszło do rękoczynów.
Upoważniony przez lekarza asystent medyczny od 23 października w jego imieniu może wystawiać e-zwolnienia. Takie rozwiązanie ma odciążyć lekarzy w jego obowiązkach.
Jest pomysł, by kierowcom w starszym wieku wydawać prawo jazdy tylko na jakiś czas. Żeby je przedłużyć, musieliby przejść badania.
Warsztaty terapii zajęciowej pomagają pacjentom wrócić do stabilizacji, odprężyć się, nauczyć czegoś nowego. Przede wszystkim: poczuć jakiś cel i sens w życiu.
Pierwszy stanowisko straci dyrektor lubelskiego WORD-u. Ale to jeszcze nie miotła polityczna. Ta nastąpi wkrótce. PiS ma już pierwszych kandydatów na nowych dyrektorów u marszałka.
W lesie znaleziono ciało dziewczynki z Bydgoszczy. To nie przerażająca prawda. To fake news. Takie wieści trzęsą internetem. W tym celu przecież powstają.
Ten serial, nakręcony za naszą południową granicą, oglądała kiedyś cała Polska. Mija czterdzieści lat od pierwszej emisji przez czechosłowacką telewizję „Szpitala na peryferiach”.
Większość z około 15 tysięcy legalnie pracujących na Opolszczyźnie Ukraińców może w przyszłym roku wyjechać za naszą zachodnią granicę. Niemiecki rząd przygotowuje się do otwarcia rynku pracy na obywateli spoza Unii
Architekt Andrzej Chwalibóg pokazał wizualizację nowego wyglądu pomnika przy placu NZS. Projekt budzi emocje.
Pół setki miłorzębów japońskich nasadzonych zostanie na ul. 10 Lutego. Na początek pojawią się na odcinku między ulicami Świętojańską a Mściwoja. W ten sposób odwzorowany ma być przedwojenny szpaler drzew na jednej z głównych arterii miasta.
„Bądź widocznym patriotą! Dumny z Niepodległej” - opaski odblaskowe z takim hasłem będą rozdawane w okresie Wszystkich Świętych. To wspólna akcja policji oraz IPN.
Trzy dni po podpisaniu umowy na budowę stałego połączenia między wyspami Uznam i Wolin, w Świnoujściu odbyło się seminarium „Możliwości ograniczeń i zmian w ruchu samochodów w Świnoujściu po otwarciu tunelu”.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.