Nie będę startował w wyborach - zapowiada Bogdan Zdanowicz, wójt Dobrzyniewa Dużego. Większość włodarzy podbiałostockich gmin chce powalczyć o reelekcję.
- Cieszę się, że Gazeta Lubuska razem z nami organizuje Lotto Drużynowy Bieg Winobraniowy - mówi szef zielonogórskiego Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej Wacław Hansz.
Dopiero w poniedziałek 9 lipca ma się zacząć renowacja stalowego wiaduktu na estakadzie kolejowej w Gorzowie.
- Musimy to robić, żeby nas Europa widziała - mówiła do mikrofonu jedna z uczestniczek protestów. Pikiety przed sądem okręgowym przy ul. Mieszka I w Gorzowie Stowarzyszenie Obywatele GW 66-400 urządzało prawie przez cały tydzień.
W liceach zapełnione od raz razu klasy biologiczno-chemiczne, w zespołach szkół - technika. Tak w skrócie można podsumować tegoroczny nabór. Teraz uczniowie mają czas na złożenie dokumentów do nowych szkół.
Ciepłownicy coraz więcej inwestują, bo instalacje tego wymagają. Ale też przepisy chroniące środowisko stają się coraz bardziej restrykcyjne.
Grudziądzki urząd miejski pozyskał pięć milionów złotych, które przeznaczy m.in. na organizację zajęć pozalekcyjnych w szkołach podstawowych i liceach.
Działkowcy z ogrodów zlokalizowanych wokół Jeziora Jezuickiego zirytowali się na wieść, że ich działki nie zyskają kanalizacji. Twierdzą, że jej brak to zagrożenie dla wody w akwenie.
Mieszkańcy i przedsiębiorcy z trzech bydgoskich dzielnic zyskają wkrótce możliwość podpięcia się do miejskiej sieci ciepłowniczej. A mniej węgla w piecach to czystsze powietrze.
Odmowa rejestracji do lekarza POZ, pobieranie opłat za świadczenia należące się pacjentom bezpłatnie - to tylko niektóre skargi, jakie wpłynęły do NFZ od stycznia do maja tego roku. W sumie było ich już ponad 100.
Biblioteka przy ulicy Prusa miała być niedługo remontowana, ale w przetargu zgłosiły się tylko dwie firmy. Ponadto proponowane przez nie ceny realizacji remontu przewyższały środki, jakie biblioteka może na ten cel przeznaczyć.
Rozmowa z prof. dr. hab. Aleksandrem Lasikiem, historykiem z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego
Poznański Ośrodek Specjalistycznych Usług Medycznych zbierał dotąd laurki, teraz znalazł się na celowniku kontrolerów i Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Lawinę uruchomiło odejście dyrektora placówki. Niektórzy mówią, że wyprowadzą go w...
Wojna obeszła się z książkami okrutnie. Pozostawione na ich kartach pieczęcie bywają symbolami ich burzliwego losu i często historii ciekawszych od tych w książkach opisanych.
Dziś w naszym cyklu pod lupę bierzemy oświadczenia majątkowe władz Strzelec oraz Zwierzyna. Radnym też zajrzymy na konta i do garaży.
Pamiętają łuny bijące od płonących wsi, strzały, krew, krzyki mordowanych ludzi. Dla nich Rzeź Wołyńska ma konkretne twarze, imiona, a nawet zapach. Pogorzeliska i zwłok długo czekających na pochówek...
O tym, co pcha ludzi do protestów i dlaczego mamy taką ich kumulację, rozmawiamy z dr Dominiką Polkowską z Zakładu Socjologii Gospodarki i Organizacji UMCS.
Gdzie w minionych wiekach Polacy spędzali urlopy, opowiadali w Białymstoku Dorota Gutkowska i Stefan Mieleszkiewicz, historycy z Muzeum Narodowego w Warszawie.
Z uwagą śledzimy modernizację Wzgórza Winnego. Przez ostatnie miesiące pytaliśmy: o podjazdy dla niepełnosprawnych, o barierki dla seniorów. Według planów w sierpniu inwestycja ma być zakończona. Jak mieszkańcy oceniają jej efekty?
Gdy nagle umiera 24-letni więzień, a służba więzienna komunikuje, że miał „objawy zatrucia nieznaną substancją”, wzburzenie jest zrozumiałe. Tym bardziej, gdy rodzina odkrywa na zwłokach siniaki...
Komunikacja miejska to sprawa, którą zajęli się wszyscy kandydaci na prezydenta. I nie tylko oni. Jedni proponują, by była bezpłatna, inni - jak Kukiz’15 - chcieliby wprowadzić duże zniżki dla mieszkańców.
Choć zamknięto już zapisy do biegu głównego, podczas tegorocznej edycji Świebodzińskiej Dziesiątki będzie sporo dodatkowych wydarzeń, w których warto wziąć udział.
Czterokrotni mistrzowie świata: Anna Miadzielec i Jacek Tarczyło zakończyli karierę zawodową, ale nie rozstają się z rock and rollem akrobatycznym. Jeszcze zobaczymy ich na parkiecie. Jeszcze o nich usłyszymy...
- Oczekuję od was pełnej dyscypliny, odpowiedzialności i zaangażowania - mówił komendant wojewódzki policji do nowo przyjętych do służby funkcjonariuszy. Ci, którzy są w służbie od lat, zaczynają protest i chcą wyższych zarobków.
Jeszcze kilka lat temu wydawało się, że Tonsil, produkujący legendarne zestawy głośnikowe Altus, już się nigdy nie podniesie po upadku. Tymczasem firma planuje już ekspansję na Zachód.
Klinika Halluxmed Ortopedia zaczynała swoja działalność na 50 metrach kwadratowych od korekcji haluksów. Dzisiaj, w nowo wybudowanym szpitalu, przeprowadza się skomplikowane operacje stopy i stawu skokowego.
Już niebawem do sprzedaży trafi karabinek samopowtarzalny Grot S16 FB-M1. Jedynego dystrybutora tej broni mamy w Wielkopolsce!
Poznańskie SLD nadal nie zawarło porozumienia z wiceprezydentem Tomaszem Lewandowskim, który ogłosił powstanie lewicowego komitetu w wyborach samorządowych. Trwający spór dotyczy liczby czołowych miejsc dla SLD na listach wyborczych. A jednym z...
Na toruńskim Dworcu Głównym zostali zaatakowani studenci z Turcji. Tym razem jednak świadkowie nie pozostali obojętni.
W drugiej połowie sierpnia do Torunia powinno przyjechać siedem, lub osiem używanych autobusów niskopodłogowych i jeden wóz niskowejściowy.
- Chcemy zaktywizować lokalną społeczność, pokazać, że razem możemy stworzyć wydarzenie, które będzie ważne w regionie, a z czasem może nawet rozpoznawalne w całym kraju - mówią członkowie zespołu Dubska, organizatorzy pierwszego festiwalu reggae...
Szejk Dubaju siada zawsze przy stoliku numer 27. Jego asystenci początkowo wybierają dwie restauracje w mieście, a ostateczną decyzję szejk podejmuje sam. Przy innych stolikach siadają Dustin Hoffman, Diego Maradona, Zinedine Zidane, Lionel Richie...
Uwielbia kino, lubi azjatycką kuchnię i chodzi na siłownię. Taka prywatnie jest Magda Grąziowska, najlepsza aktorka minionego sezonu w Teatrze imienia Stefana Żeromskiego w Kielcach. W tym roku po raz kolejny otrzymała od publiczności Dziką...
W letnie, upalne dni wielu z nas szuka ochłody nad wodą. Nierzadko plażowicze spożywają alkohol, opalają się na plaży i nie stronią od kąpieli. O wpływie alkoholu na organizm człowieka rozmawiamy z Hubertem Szczechlą, prezesem świętokrzyskiego...
„UAZ - kochasz albo nie rozumiesz”... Zaprojektowane w latach 60. ubiegłego wieku stare i mocno wyeksploatowane radzieckie samochody terenowe mają pomóc tczewianom w pokonaniu 15 tys. km w drodze do Azji Środkowej.
Po Kluczborku i Brzegu trzecia duża grupa zbarażan trafiła do Głubczyc. Były to m.in. rodziny Barczuków, Frydlów, Greków, Iwaszkiewiczów, Soczyńskich (Piotr Soczyński był wicestarostą głubczyckim), Solskich i Wołoszynów.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.