Kolejni świadkowie zeznają w procesie dotyczącym brutalnego zabójstwa mieszkańca Jureczkowej w pow. bieszczadzkim. Zmasakrowane ciało mieszkającego samotnie 64-latka odkrył listonosz. Rozprawa toczy się przed Sądem Okręgowym w Krośnie.
Gdzie na Lubelszczyźnie można spotkać łosia, jelenia czy wilka? Lasy Państwowe podpowiadają, gdzie najlepiej zabrać lornetkę na wakacje, ale również ostrzegają, żeby za bardzo nie zbliżać się do dzikich zwierząt.
Mieszkańcy Cieszanowa nagrali cover legendarnego przeboju „Satisfaction” zespołu The Rolling Stones. Liczą, że zainteresują nim brytyjskich muzyków, którzy 8 lipca wystąpią w Warszawie. Teledysk będzie też reklamował kolejną edycję Cieszanów Rock...
We wtorek, 3 lipca Michał Curzytek ze Stali Rzeszów skończy 16 lat. Będzie mógł już startować w meczach ligowych. Do tej pory ten pochodzący z Nowosielec koło Przeworska chłopak, ścigał się tylko w zawodach juniorskich. - Prawdę mówiąc już nie...
Przed Sądem Okręgowym w Białymstoku światełko płonęło już wczoraj. Podobnie będzie dziś. Trwają bowiem protesty w obronie sędziów Sądu Najwyższego. Zgodnie z nową ustawą większość z nich musi 4 lipca odejść na emeryturę.
Wakacje – dla jednych odpoczynek, dla złodziei okres żniw. Warto zawczasu pomyśleć, jak zabezpieczyć swój dom przed wizytą nieproszonych „gości”.
Lato to dobry czas na ocenę ubezpieczenia nieruchomości, z którego korzystamy. Czas idzie do przodu, więc i my nie powinniśmy stać w miejscu z poziomem życia - swojego i rodziny.
Jeśli w ogłoszeniu o pracę nie było prośby o certyfikaty, dyplomy, czy inne dokumenty to nie należy ich dołączać do wysyłanego CV.
Przed sądem okręgowym światełko, które ma symbolizować nadzieję na zwycięstwo, płonęło już w poniedziałek. Podobnie będzie we wtorek. Trwają bowiem protesty w obronie sędziów Sądu Najwyższego.
Rozmowa z Michałem Freino, dyrektorem Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Białymstoku.
Samo kształcenie dużej liczby lekarzy i pielęgniarek nie wystarczy. Trzeba pomyśleć, jak zatrzymać ich później w Polsce - mówi prof. Adrian Chabowski, prorektor ds. studenckich Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.
Budowę nowej hali i jednej z najlepszych narzędziowni na świecie wymyślił Bogdan Pszenica, biznesmen i wizjoner. Zmarł nagle w ubiegłym roku, ale wymarzoną inwestycją dokończyły jego dzieci.
Od 12 grudnia tego roku informacje o zagrożeniach występujących w danym województwie dostaniemy SMS-em od operatora telefonii komórkowej. W czasie wakacji rusza pilotaż systemu.
Miarka się przebrała. Policjanci mówią „dość” i ogłaszają akcję protestacyjną. Najpierw oflagowane zostaną jednostki, a od 10 lipca zamiast mandatów będą stosowane pouczenia. Ostateczną formą wyrazu ich niezadowolenia ma być - jak mówią...
Sytuacja związana z Uniwersyteckim Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej w Gdyni budzi emocje od dłuższego czasu. Obecne zapewnienia władz uczelni wskazują, iż jednostka będzie działać w niezmienionym kształcie.
W 6 tysiącach szczecińskich mieszkań nie ma toalet. Najwięcej w śródmieściu i na północy
Na pięć lat i sześć miesięcy więzienia skazał Sąd Rejonowy w Żywcu byłego nauczyciela religii oskarżonego o seksualne wykorzystywanie uczennic. Proces dla dobra pokrzywdzonych odbywał się za zamkniętymi drzwiami.
Najpóźniej za rok o tej porze w Tychach ma działać nowa sieć trakcyjna dla trolejbusów. Tyskie Linie Trolejbusowe podpisały już bowiem umowę na jej budowę.
Profesor filozofii, któremu podwładna zarzuca molestowanie seksualne, stanął przed uczelnianą komisją dyscyplinarną. Swoje wyjaśnienia składał ok. godziny. Nie przyznaje się do winy.
1 lipca weszły w życie przepisy, które miały odmienić los niepełnosprawnych. Niestety, obiecany dostęp do rehabilitacji w ciągu 7 dni to fikcja.
Uniwerystet Humanistyczno-Przyrodniczy im. J. Długosza dopiero co świętował przemianowanie na uniwersytet, a już otwiera kolejny kierunek studiów „Język niemiecki w obrocie gospodarczym”.
Rosną szansę na budowę nowego przystanku kolejowego w Wodzisławiu Śląskim. Ma powstać w centrum, na wysokości galerii Karuzela. Od lat o jego powstanie apelują mieszkańcy miasta.
Powiat opolski i Lewin Brzeski wzbogacą się o ponad 30 km ścieżek pieszo-rowerowych, sześć parkingów Bike&Ride (zostaw rower i jedź!) oraz cztery Park&Ride (zostaw samochód i jedź!).
Wakacje to idealny czas na prowadzenie robót drogowych, ale nie dla tych, którzy muszą zostać w mieście. Dla kierowców nadchodzi bowiem czas ciężkiej próby - czy wytrzymają nerwowo?
To nie jest zabawka, ale pewnie każdy miłośnik kolei chciałby zasiąść za sterami pociągu. To urządzenie oddaje wrażenia prowadzenia prawdziwego pociągu.
Dzisiaj na dziedzińcu urzędu miejskiego pod młotek trafi 77 przedmiotów znalezionych, których właściciele nie zgłosili się do ratusza oraz przedmiotów przekazanych do depozytu. Licytacja ruszy punktualnie o godz. 11.
Tysiące metrów powierzchni biurowych i setki nowych miejsc pracy - to perspektywa Bydgoszczy do końca 2020. Miasto coraz śmielej rozpycha się wśród największych miast, będących dotąd liderami w sektorze usług biznesowych. Pomagają w tym nowe...
Mieszkańcy chcą iść do prezydenta. Ten wysyła ich do inspekcji ochrony środowiska.
Od początku lipca rodzice mogą występować z wnioskami o 300 zł dotacji „Dobry start”, przeznaczonej na szkolną wyprawkę. Wprowadzenie dodatku zbiegło się w czasie z decyzjami niektórych wydawnictw edukacyjnych. Ceny podręczników pozostawiły one...
Od niedzieli 1 lipca można składać elektronicznie wnioski o przyznanie świadczenia 300+ w ramach rządowego programu „Dobry Start”. Chętnych nie brakuje.
Policjanci mają sześć postulatów, w tym podwyżka pensji o 650 zł, pierwsze 30 dni chorobowego płatne w 100 procentach oraz płatne nadgodziny.
Odrestaurowana, bydgoska ulica Cieszkowskiego została uznana za jedną z najwspanialszych a dom pod czwórką nazwany „Kamienicą z duszą”.
Chodzi o drogę wojewódzką nr 676 Białystok - Supraśl. Inwestycja ma się zakończyć dopiero 20 listopada. To oznacza ponad 3-miesięczny poślizg.
Rozmowa z dr. Janem Tumaszem, przewodniczącym Pomorskiego Związku Pracodawców Ochrony Zdrowia, rozmawia Dorota Abramowicz.
Jak rozwiązywać psie konflikty i unikać awantur, dlaczego najprostsze rozwiązania są najlepsze i z jakich powodów nie powinniśmy patrzeć na zachowanie psa z ludzkiego punktu widzenia - rozmawiamy z Miriam Gołębiewską, trenerem i psychologiem...
Jedni zarzucają jej szydzenie z wiary, inni podkreślają, że Łomża się jej wstydzi. Rozmawiamy z 24-letnią Alicją Kolasińską, wokalistką z Łomży.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.