Pracownik Poznańskich Inwestycji Miejskich pojawił się w czasie pracy na briefingu kandydata na prezydenta Poznania Jarosława Pucka. Całe jego wystąpienie nagrywał dyktafonem. Dlaczego?
Od 1 lipca będzie stacjonowała całodobowo karetka pogotowia wraz z zespołem ratowników na Zawiślu. Stacja będzie mieściła się w budynku Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej przy ul. Obrońców Wisły 1920 roku.
Po raz kolejny pracownicy poznańskiego ogrodu zoologicznego byli świadkami skrajnej nieodpowiedzialności rodziców, którzy swoje pociechy zabierają do zoo. W celu zrobienia zdjęcia z tygrysem, matka z czteroletnim synem weszła na teren zaplecza...
Dobra wiadomość: już ponad 10 tys. gorzowian po 60. roku życia wyrobiło sobie kartę seniora. Zła: cały czas nie zrobiło tego aż 20 tys. uprawnionych. Jednak i bez nich program zniżek działa znakomicie.
W czwartek, 28 czerwca, w Nowej Soli, na cyplu pomiędzy mariną a przystanią kajakową, odbędzie się oficjalna prezentacja najnowszego wydawnictwa promującego miasto.
Zbigniew Orywał pod koniec lat 50. bił rekordy Polski, a nawet zdobywał tytuły mistrza Stanów Zjednoczonych. Dziś regularnie wraca do Wągrowca, mieście, w którym spędził swoje dzieciństwo.
W poznańskim Sądzie Okręgowym ruszył proces pedofilów oskarżonych o molestowanie kilkuletniego chłopca z gminy Dopiewo. Na ławie oskarżonych usiedli ojciec dziecka, przyjaciel domu i sąsiad.
Na terenie po dawnej toruńskiej rzeźni powstanie osiedle z ok. 700 mieszkaniami. Pierwsi lokatorzy mają się do nich wprowadzić w 2020 roku.
Sześć procent mieszkańców woj. lubelskiego korzysta z zasiłków i usług opieki społecznej. Najwięcej w gminie Stary Brus i w Chełmie. Tak wynika z raportu Regionalnego Ośrodka Pomocy Społecznej.
O możliwościach i perspektywach współczesnego teatru lalek mówi prof. Wiesław Czołpiński, dyrektor IX Międzynarodowego Festiwalu Szkół Lalkarskich LALKANIELALKA
18 czerwca mija termin na składanie wniosków do placówek ponadgimnazjalnych. I tak jak w najlepszych liceach jest spora konkurencja, to w szkołach zawodowych tego nie widać.
Nie tak dawno informowaliśmy o odsłonięciu reliktów barbakanu przed Bramą Krakowską. Teraz archeolodzy chwalą się nowym odkryciem: grobu, w którym prawdopodobnie spoczywają szczątki mężczyzny.
Chorzy na raka płuc lub nerek mogą skorzystać z nowej metody leczenia - immunoterapii. Dzięki niej udaje się tak pobudzić układ odpornościowy organizmu, by sam zniszczył komórkę nowotworową.
Radni w tej sprawie są podzieleni, a miasto twardo mówi: nie.
Przed siedzibą NSZZ „Solidarność” przy alei Wojska Polskiego stanął pomnik prezydenta Lecha Kaczyńskiego. W uroczystości odsłonięcia pomnika uczestniczyli marszałek Sejmu, premier, ministrowie i parlamentarzyści.
Tomasz Wiśniewski bramkarz SPR Stal Mielec zadebiutował kilka dni temu w reprezentacji Polski piłkarzy ręcznych w meczu towarzyskim przeciwko Hiszpanii. Trener kadry Piotr Przybecki był z niego zadowolony.
Geronimo Viscovich spędził rundę wiosenną w Jarosławiu. Zawodnik jest bardzo zadowolony z pobytu w JKS-ie i uważa, że zespół mimo, iż spadł pokazał charakter i nie ma się czego wstydzić.
Od 9 czerwca oficjalnie otwarta jest rzeszowska Żwirownia. Oprócz niej, w sezonie letnim 2018 na Podkarpaciu będzie funkcjonować jeszcze sześć miejsc, które będą miały status kąpieliska.
Podczas gdy w krajach Europy Zachodniej samochody z silnikami diesla sprzedają się coraz gorzej, w Polsce ich udział w imporcie rośnie. Na wiosnę już 4 na 10 sprowadzanych aut miało silniki zasilane olejem napędowym.
Co stało się w Sejmie z konstytucją dla nauki ocenia prof. Jarosław Górniak, b. przewodniczący Rady Narodowego Kongresu Nauki.
Andrzej P. z Jureczkowej zasiadł na ławie oskarżonych Sądu Okręgowego w Krośnie pod zarzutem brutalnego pozbawienia życia znajomego z tej samej wsi. 52-latek jednak nie przyznaje się do winy.
Władze Piekar Śląskich podjęły się mediacji w sprawie festiwalu Metal Doctrine, na którym ma wystąpić słynny zespół KAT. Na dzisiejsze spotkanie w urzędzie zaproszono obie strony konfliktu: organizatorów koncertu, a także protestujących przeciwko...
Rusza przebudowa węzła Giszowiec, czyli skrzyżowania ulic Pszczyńskiej i 73. Pułku Piechoty w Katowicach. Warta blisko 250 mln zł inwestycja to największe przedsięwzięcie drogowe planowane w najbliższych latach w Katowicach. Realizacja potrwa do...
W biurku policjanta Marcina Plazy w Komisariacie II Policji w Rudzie Śląskiej znaleziono woreczek z suszem i przeszukano jego dom. Po tym zdarzeniu ucierpiało zdrowie i reputacja funkcjonariusza. Odszedł ze służby, a okazało się, że w woreczku nie...
Jest pełen nie tylko miejsc i obiektów ciekawych przyrodniczo, ale także wyjątkowych budynków. Powiat buski z lotu ptaka prezentuje się wspaniale, jest co podziwiać. Prezentujemy go jako pierwszego w cyklu „Podniebny powiat”, w którym „z góry”...
O skuteczności badań prenatalnych oraz diagnostyce niepłodności rozmawiamy z profesorem Wojciechem Rokitą, kierownikiem Kliniki Położnictwa i Ginekologii w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
Czy poszkodowani w wypadkach drogowych widzą rzeczy, których nie było i jak reagują na seksualne bodźce studenci Politechniki Świętokrzyskiej? To niektóre z pytań na które odpowiedzą wkrótce studenci psychologii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w...
W czasach, gdy większość osób stara się rozpocząć karierę zawodową jak najszybciej, są i tacy, którzy chcą przedłużyć proces zdobywania wiedzy i umiejętności oraz pragną zająć się badaniami naukowymi. Taką osobą jest doktorantka pedagogiki –...
Pierwszy student z japońskiej uczelni Shibaura Insitute of Technology (SIT) przyjechał do Uniwersytetu Jana Kochanowskiego dwa lata temu, aby zrealizować program badawczy z zakresu chemii na Wydziale Matematyczno-Przyrodniczym. Krótko po Shumpeiu...
Z taką propozycją wystąpi w poniedziałek na sesji. Radni PiS są zadowoleni, ale nie do końca. Bo oni chcieli darmowych przejazdów.
Rozmowa z Danutą Radulską z gm. Janów, tkaczką dwuosnowową, laureatką nagrody im. Oskara Kolberga.
Pani Aneta z osiedla Lotnisko w Stargardzie od lat zmaga się z grzybem, który wychodzi na ścianach jej mieszkania. Pleśnieją jej meble i ubrania. Odór jest nie do zniesienia. Kobieta domaga się zamiany mieszkania.
Na dawnej drodze krajowej numer 10, na wysokości Lipnika, przebudowywane jest skrzyżowanie. Drogowcy proszą mieszkańców, żeby nie wchodzili na teren budowy.
Przybywa cudzoziemców, którzy legalnie pracują w Łodzi i województwie łódzkim i płaca składki na ubezpieczenie. Najliczniejszą grupą są Ukraińcy, ale znacząco rośnie także liczba mieszkańców Mołdawii, którzy zdecydowali się na pracę u nas.
Miasto otrzymało duże dofinansowanie do projektu rozwiązania problemu gospodarki wodno-ściekowej. Realizacja tej inwestycji jest jednocześnie wstępem do budowy dzielnicy Nowe Miasto.
Poprzednia władza naraziła gminę na wypłaty odszkodowań właścicielowi Biedronki. Za przewlekłość decyzji
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.