Miasto od kilku lat zachęca lublinian do wymiany pieców węglowych na bardziej ekologiczne źródła ogrzewania. Jednocześnie w większości miejskich kamienic takich inwestycji się nie prowadzi i nie planuje.
Ile dzieci już u mnie było? - zastanawia się Jolanta Blaszko. - Na pewno z 50. Wszystkie je pamiętam - uśmiecha się.
- Taryfy za wodę nie wzrosną w naszej gminie przynajmniej przez dwa lata - zapewnia Danuta Michalak, sekretarz gminy. - Nie pozwolę skrzywdzić mieszkańców.
Relpol S.A, to jedna z dwóch żarskich firm, która przetrwała ciężkie czasy transformacji ustrojowej i gospodarczej w Polsce, a jej kolejni szefowie oraz załoga potrafili zadbać o to by mimo przymusowego eksportu produkcji do byłego już Związku...
Klamka zapadła. Przy Zespole Szkół Licealnych stanie hala sportowa z prawdziwego zdarzenia. Nauczycielka w-f Iwona Grabowska marzy o niej od 26 lat. Nie tylko ona.
Te studia od razu kojarzą się ze znanym amerykańskim serialem „Kryminalne zagadki Nowego Jorku”. I słusznie, bo studenci chemii kryminalistycznej na UMK mają nauczyć się tak pracować ze znalezionymi na miejscu przestępstwa dowodami, by skutecznie...
Zawodniczki drużyny GKS Górnik Łęczna dokonały czegoś, czego nie udało się wcześniej żadnej innej piłkarskiej ekipie z naszego województwa. Zdobyły dublet, czyli mistrzostwo Polski i krajowy puchar. Jak wyglądała ich droga na szczyt?
Nasz region doskonale się nadaje na bazę dla wojsk amerykańskich, jednak dywizja pancerna US Army, o którą zabiega polski resort obrony, na pewno tu nie przyjedzie.
Z Marianem Lichtmanem, perkusistą i wokalistą Trubadurów, rozmawiamy o jego zainteresowaniach sportowych, działalności solowej, żydowskim pochodzeniu oraz o Poznaniu.
11-letni Kacper Paradowski ze Steklinka zginął tragicznie 14 lipca 2015 roku. Młody, pijany kierowca z zakazem kierowania czymkolwiek stanie przed sądem dopiero 6 lipca bieżącego roku. Dlaczego?
- Przyjechaliśmy poradzić się jak zarządza się miastem - przyznaje Magdalena Daniel, kandydatka na prezydenta Siedlec, z zawodu lekarz chirurg.
Zdaniem najlepszych uczniów nowosolskich szkół, wcale nie trzeba uczyć się bardzo dużo, aby być najlepszym. Pomagają w tym dobre nawyki.
Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze stara się o onkoczepki, by chorym na raka nie wypadały włosy po chemioterapii. Każdy z nas może pomóc w zdobyciu potrzebnych 200 tysięcy złotych.
Pod koniec ubiegłego tygodnia przedstawiciele władz miasta, ale i Rodzinnych Ogródków Działkowych 22 Lipca spotkali się, by porozmawiać na temat dojazdu do terenów zielonych. Czy działkowcy dostaną się wreszcie do nich bez kłopotu?
Byłem pierwszym w Zielonej Górze cukiernikiem ze średnim wykształceniem - mówi Jerzy Żmuda. Bywało, że z zawodów wracał nad ranem i szedł prosto do pracy, ale nie żałuje nawet takich chwil.
Spod warstw tynku wyłaniają się dawne mury. W piwnicach Pałacu Branickich trwa remont. Już we wrześniu zwiedzający będą mogli je zwiedzać.
Mały Kuba Barszczewicz dochodzi do siebie po skomplikowanej operacji serca w klinice w niemieckim Münster. Kilkugodzinny zabieg na otwartym sercu zakończył się sukcesem. Chłopiec, którego rodzice są z Torunia, w drugiej dobie po operacji został...
„485 dni na Majdanku” Jerzego Kwiatkowskiego to kluczowe świadectwo dla poznania historii tego obozu. Nowe wydanie będzie zawierać również fragmenty w PRL usunięte przez cenzurę.
Co trzecia Polka przyznaje się, że podczas ciąży piła alkohol. Każdego roku rodzi się u nas 9 tysięcy dzieci z zaburzeniami spowodowanymi tym, że mama wypiła o jeden kieliszek za dużo. Właśnie ruszyła kampania społeczna „Kocham. Nie piję”, której...
Coraz mniej kobiet popełnia przestępstwa. Ale panie, które dotąd nie miały oporów, by kraść, bić i mordować, wcale nie wyszlachetniały. Ogólnie Polacy popełniają coraz mniej przestępstw, bo i Polaków jest coraz mniej. Poza tym kobiety lepiej się...
Adam Nawałka na mistrzostwa świata nie powołał żadnego obecnego piłkarza Lecha Poznań, ale to wcale nie znaczy, że Kolejorz nie ma się czym w tej kadrze pochwalić. Wręcz przeciwnie!
- Na ogół dostrzegamy to, co jest konsekwencją występowania gąsienic motyli, czyli zjedzone liście, oprzędy na drzewach, albo to, co się dzieje np. z bukszpanami z powodu pojawienia się obcego, inwazyjnego gatunku, jakim jest ćma bukszpanowa -...
W asyście kompanii honorowej Wojska Polskiego, pocztów sztandarowych NSZZ „Solidarność”, rodzina i setki przyjaciół pożegnały na cmentarzu Rakowickim Ksawerego Bogacza
Rusza II edycja najdłuższego w Polsce biegu charytatywnego na rzecz hospicjów dziecięcych „Od Helu po Halny”. Na szczycie Giewontu biegacze chcą stanąć 21 czerwca. Pokonają 850 kilometrów. Pieniądze dla Alma Spei będą zbierać dzięki serwisowi...
Firmy drogowe z regionu nie mają wątpliwości, że rządowy sposób budowy naszego odcinka S10 z Bydgoszczy do Torunia jest... dobry dla zagranicznych potentatów. I to oni na nim zarobią.
Po latach znów można w pełni legalnie zorganizować turniej w pokera. Takie imprezy w Polsce odbywają się już od roku. Teraz przyszedł czas na nasze miasto.
Problem dzików w Świnoujściu, to stary temat. Tym razem ukazał się w nowym kontekście. Nasza redakcja otrzymała sygnał od mieszkańców, że dziki są nieświadomie dokarmiane przez zakłady pracy.
O tym, jak psi mózg reaguje na nasz śmiech i płacz, co daje człowiek psu, a co pies człowiekowi, czym różni się pozytywne wychowanie naszego ulubieńca od wychowania bezstresowego i o nieporozumieniach związanych z karaniem zwierzęcia -...
Dzieci jest ponad dwa razy więcej niż miejsc w żłobkach.
Obecny metropolita gdański, apb Sławoj Leszek Głódź w latach 80. był informatorem wywiadu wojskowego PRL - podały „Rzeczpospolita” i onet.pl. - Nie współpracowałem, byłem ofiarą - napisał w oświadczeniu abp Głódź.
Po dwóch latach od śmierci 5-letniej Kingi w Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie prokuratura umorzyła postępowanie. Z taką decyzją nie zgadza się rodzina dziewczynki i złożyła odwołanie w tej sprawie.
18 lipca 2017 roku, godzina 12.09, skrzyżowanie ul. Matejki i Mickiewicza. Słychać pisk opon i strzały. Widać audi i mazdę, potem uciekających mężczyzn. Tak to pamiętają ludzie.
Choć czasem widzą pewne sprawy inaczej i trochę się sprzeczają, to gdy trzeba zawsze mogą na siebie liczyć. Prawdziwi przyjaciele to wielki skarb. A że dziś w kalendarzu świąt nietypowych Dzień Przyjaciela, więc z tej okazji zapytaliśmy znanych...
Milionowe straty, ale coraz więcej pasażerów i nowe połączenie na Ukrainę. Jaka jest przyszłość bydgoskiego Portu Lotniczego?
Najbardziej nerwowa sytuacja tygodnia? Jeśli chodzi o toruńskich parlamentarzystów, to chyba ta, w której znalazł się poseł Arkadiusz Myrcha.
- Ostatnią czarownicę spalono kilkaset lat temu. Mamy dziś większą wiedzę, ale wciąż jest w nas irracjonalny lęk przed tym, co obce i nowe, jak w czasach płonących stosów - mówi Aneta Szydłowska, reżyserka inscenizacji „Fordońskie czarownice”.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.