Zapowiadane na czerwiec zmiany w zasadach zdawania na prawo jazdy zostały po raz kolejny odsunięte w czasie. Dlatego kierowcy, którzy zdają właśnie egzaminy i odbierają dokumenty, nie zostaną objęci nowymi zasadami.
Kierowcy pytają, dlaczego na budowie jezdni między ulicami Lubelską i Warszawską niewiele się dzieje?
Tylko pięć procent przeszczepów nerek w kraju stanowi dawstwo rodzinne. Na Zachodzie jest to 40-60 procent. - Nie chcemy także oddawać nerek od zmarłych - mówi specjalista nefrolog.
Obiad na stole, świeżo wyprane ubrania i wysprzątany dom. Polscy „gniazdownicy”, włoscy bamboccioni - tak nazywa się dorosłe dzieci, które wciąż mieszkają z rodzicami. W naszym kraju to już całkiem spora grupa. Co jest powodem? Wygodnictwo,...
Ponad 24 miliony złotych dofinansowania otrzyma miasto na utworzenie inkubatora przedsiębiorczości przy ul. Żwirki i Wigury. Zostanie uruchomiony do końca 2020 roku. Będzie dysponował powierzchnią ponad 5 tysięcy metrów kwadratowych.
Latem bywa upalnie, ale nie jest to wystarczający powód, by na ten czas zrezygnować z pracy czy spotkań towarzyskich. Niekiedy trudno jest nam wybrać odpowiedni strój, w którym będziemy czuli się komfortowo, ale i wyglądali odpowiednio do...
Zakwitły już wczesne odmiany powojników. Warto zatem przypomnieć podstawowe informacje o tej niezwykłej grupie pnączy, bez których nasze ogrody byłyby o wiele uboższe.
Pod znakiem zapytania stanęło referendum w Zawierciu w sprawie budowy kopalni rud cynku i ołowiu. Miało się odbyć 17 czerwca, ale wojewoda zakwestionował jedno z najważniejszych pytań, właśnie dotyczące kopalni. Gmina ma czas na złożenie...
Z mutacją genów BRCA1 i BRCA2 żyje w Polsce ok. 100 tysięcy kobiet. Zagrożenie zachorowaniem na raka piersi wynosi ok. 90 proc. Do tej pory nie mogły operować się profilaktycznie za darmo. W najbliższych miesiącach Ministerstwo Zdrowia będzie...
Mogą być białe, zielone lub fioletowe. Są cenione ze względu na swoje walory smakowe i lekkostrawność. Szparagi, bo o nich mowa, ochoczo rozpychają się na straganach i sklepowych półkach do końca czerwca. Choć mają opinię trudnych w przygotowaniu,...
- Byli sąsiedzi, którzy kilka lat temu wyprowadzili się do podsłupskich miejscowości, wciąż nas odwiedzają i podrzucają nam śmieci - twierdzi pani Barbara, mieszkanka Zatorza.
Na Dużej Scenie Teatru Wybrzeże czeka nas premierowe przedstawienie „Święta Winkielrida” Jerzego Andrzejewskiego i Jerzego Zagórskiego. Autorem dramaturgii jest Marcin Cecko, reżyseruje Marcin Liber.
W Forcie Gerharda w Świnoujściu kryją się nie tylko tajemnice militarne. Swoje na wpół sekretne życie prowadzi spora grupka zwierząt z rodziną lisów i mafią kradnących kiełbasy wron na czele.
Ceny usług budowlanych dosłownie zwariowały. Firma Strabag, która jako jedyna złożyła ofertę na przetarg dotyczący przebudowy chojnickiego dworca, chce dostać za to 17 milionów złotych, podczas gdy kosztorys opiewał na 7 milionów złotych. Radni z...
Zmowy przedsiębiorców na kwotę ok. 100 milionów złotych w przetargu na dalsze działanie systemu dozoru elektronicznego dopatruje się Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
Przed 50 laty była potrzeba kształcenia nauczycieli. Dziś z trudem namawiamy naszych studentów na tę specjalność - mówi prof. Jarosław Ławski.
Rozmowa z dr. n. med. Łukaszem Balwickim z Zakładu Zdrowia Publicznego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego
Obowiązek rejestracji pokoi, mieszkań i apartamentów wynajmowanych w systemie dobowym, kategoryzacja tych obiektów, a w końcu kontrola państwa nad tym zasobem - to zmiany, jakie zapowiedziały jednocześnie dwa resorty - sportu i turystyki oraz...
W maju pielęgniarki szpitala wojewódzkiego miały otrzymać pierwsze wyższe wynagrodzenia, ale do dzisiaj ich nie dostały.
Nadużycie władzy i poświadczenie nieprawdy. Te wątki nadal sprawdza Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, po białostockim procesie Czeczenów oskarżonym o terroryzm. Teraz śledczy przesłuchają prokuratorów.
Lokatorzy jednego z budynków mieszkalnych w Damnicy skarżą się, że przez brak numeru na ich budynku pogotowie ratunkowe miało kłopot z dotarciem do chorego.
W Miastku gościła Elżbieta Rucińska-Kulesz, dyrektor pomorskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia. Najpierw było spotkanie z burmistrzem Romanem Ramionem (gmina jest właścicielem miasteckiego szpitala), później odbyła się konferencja prasowa i...
Sąd Okręgowy w Koszalinie skazał trzech mężczyzn za znęcanie się i zgwałcenie słupszczanina, z którym mieszkali. Kary to 12, siedem oraz pięć i pół roku więzienia.
W dzielnicy Dźbów nastąpiło symboliczne wbicie łopat, rozpoczynające budowę Zakładu Elektroniki grupy ZF. Inwestycja ma zakończyć się w 2019 roku.
Minister umorzył postępowanie egzekucyjne wojewody wobec tartaku, bo zawierało błędy. Wojewoda winą obarcza bydgoski ratusz.
Tomasz S., Michał M. i Paweł S. staną przed sądem oskarżeni o usiłowanie zabójstwa czterech mężczyzn i narażenie życia postronnych osób.
W wakacje czynnych będzie tylko kilka kąpielisk, m. in. w Borównie, Chmielnikach i Pieczyskach. Mimo to ratownicy bydgoskiego WOPR zabezpieczają i profilaktycznie kontrolują akweny, nad którymi najczęściej wypoczywają mieszkańcy województwa...
Dobre dni dla Bydgoszczy i regionu. Najpierw rząd zdecydował, że Urząd Żeglugi Śródlądowej w Bydgoszczy będzie decydował o inwestycjach na całej Wiśle. Wczoraj z kolei dano zielone światło dla budowy bydgosko-toruńskiego odcinka ekspresówki S10.
Postępowanie w sprawie głośnej śmierci 12-letniego chłopca na basenie w Wiśle ma swój dalszy ciąg. Prokuratura postawiła nowe zarzuty, tym razem opiekunom grupy, do której należał chłopiec.
Miasto ogłosiło przetarg na modernizację boiska przy ulicy Piwnika-Ponurego. Po przebudowie ma ono pełnić funkcję lekkoatletycznego orlika, który będzie służył wszystkim mieszkańcom dzielnicy. - To bardzo dobry pomysł - mówią fordonianie.
W tym roku odbyła się już trzecia edycja konkursu wiedzy historycznej „Klasówka Powstańcza”. Nowością był pojedynek drużyn prezydentów Świętochłowic i Poznania, który odbył się w miniony poniedziałek.
Modą również można pokazać naszą wolność i niezależność - mówi Małgorzata Wenclik, jedna z inicjatorek obchodów 100-lecia Kobiet w Białymstoku.
Urząd Żeglugi Śródlądowej w Bydgoszczy będzie ogromny i przypadną mu bardzo ważne zadania inwestycyjne.
Rząd szykuje zmiany w kodeksie wykroczeń. Mają pomóc skutecznie walczyć z drobną przestępczością i usprawnić sądy. Projekt trafił do Sejmu.
Tragedia, horror, paranoja! To najbardziej dosadne komentarze białostoczan zmęczonych długim oczekiwaniem na rejestrację auta. Ułatwieniem miała być rezerwacja kolejki przez internet. Ale nie jest.
Ze statystyk szczecińskiego Urzędu Stanu Cywilnego wynika, że coraz częściej młode pary wybierają śluby „plenerowe” niż tradycyjną wizytę w urzędowych salach.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.