Około 4,9 mln Polaków pracuje w mikro i małych firmach. Ponad połowa osób zatrudnionych przez różne podmioty gospodarcze jest związana właśnie z nimi. - Po raz pierwszy od ośmiu lat mamy wśród mikro i małych firm więcej optymistów niż pesymistów -...
Ruszyła budowa hali w Zakładzie Karnym nr 2 w Strzelcach Opolskich. Osadzeni będą pracować przy produkcji statywów pod instrumenty muzyczne oraz podestów scenicznych.
- Coraz częściej okazuje się, że roboty mogą zastąpić ludzi nie tylko w pracach odtwórczych - mówi dr Katarzyna Dębkowska z Instytutu Badań Rynku, Konsumpcji i Koniunktur Państwowego Instytutu Badawczego.
Kalendarz koncertów ma zaplanowany na kilka sezonów do przodu. Z Aleksanadą Kurzak, światowej sławy polską sopranistką rozmawiamy o tym, czym są dla niej recitale, o byciu wolnym strzelcem i nowej płycie.
Kiedy jedni stawiają pomniki, inni sadzą drzewa. Leśnicy z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Pile na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości zrobili jedno i drugie: postawili pomnik i posadzili drzewa.
Po 40 latach byli właściciele, a dokładnie w ich imieniu kancelarie prawne, za którymi stoją deweloperzy, występują z roszczeniami o zwrot gruntów – mówi Ewa Jemielity, radna miejska i przewodnicząca Rady Osiedla Piątkowo. – Kancelarie odszukują...
Wejście w „#ciemność”, ostatni spektakl Tomasza Kaczorowskiego i Pawła Paszty w Teatrze Horzycy, zaczyna się od smartfona. Od wyłączenia go. Od odłożenia na chwilę nawykowego oznaczenia się w miejscu, kompulsywnego klikania „lubię to!”.
Autorka wierszy sławiących swarzędzkich urzędników postanowiła zwrócić dotację, którą otrzymała od Urzędu Miasta i Gminy. Swoją decyzję tłumaczy nagonką medialną i falą hejtu w internecie.
Sędzia powołany przez nową KRS orzeka w twojej sprawie? Żądaj jego wyłączenia. Taki plan walki z „niekonstytucyjnymi” sędziami proponują warszawscy mecenasi. - Nie tędy droga - mówi adw. Michał Bukowiński.
W ubiegłym roku o trzy proc. wzrosło zatrudnienie w przedsiębiorstwach naszego województwa. Wciąż najgorsza sytuacja jest w regionie włocławskim.
Jeden klient szarpie się z drugim. Poszło im o tanie masło. Takie za 2,99 złotych za kostkę. Potem obaj kupujący są zadowoleni. Każdy kupił po całym kartonie masła.
Przygotowania do rozpoczęcia rozbudowy alei Jana Pawła II dobiegają końca. Czy wzdłuż alei będą budowane ekrany akustyczne? To zależy od oceny Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Bydgoszczy.
Sprzedawcy robią wszystko, by nam się wydawało, że ich produkty są tanie jak barszcz, a my się na te ich sztuczki łapiemy. Schab za 1,69 zł za 100 gramów robi wrażenie, ale na pewno nie taki w cenie 16,90 za kilogram.
Czteroosobowa rodzina Walczaków ze Stołężyna na pierwszy rzut oka niczym nie różni się od milionów rodzin na świecie. Mama, tata i dwóch synów. Wielu jednak nie wie, że ta rodzina każdego dnia zmaga się z wieloma troskami. Ich młodszy synek...
Wśród ponad dwóch milionów mieszkańców województwa lubelskiego około 260 urodziło się w 1918 roku albo i wcześniej. Gdzie mieszkają długowieczni?
Zamek krzyżacki w Lipienku został wzniesiony dokładnie w miejscu wcześniejszej warowni drewniano-ziemnej. To najważniejsze ustalenie archeologów.
Dziewięć oddziałów dla 288 uczniów w szkołach branżowych pierwszego stopnia chce utworzyć miasto. Wszystko zależy od liczby chętnych.
O tym, że tramwaj ma wrócić na ulice Cieszyna i Czeskiego Cieszyna mówiło się od dawna, a takie pomysły wracały regularnie niczym bumerang. Teraz samorządy dwóch miast nie pozostawiają złudzeń - uruchomienie linii tramwajowej, która połączyłaby...
NFZ rozstrzygnął konkurs na leczenie dzieci w dentobusie. A to oznacza, że pojazd wreszcie będzie wykorzystywany.
Tegoroczny szczyt klimatyczny Organizacji Narodów Zjednoczonych, który odbędzie się od 3 do 14 grudnia w Katowicach, będzie jednym z najważniejszych wydarzeń na świecie. Weźmie w nim udział ok. 20 tys. osób ze 190 państw. W całym ogromie tego...
Andżelika Rutkowska zaginęła w Kole, w styczniu 1997 roku. Wyszła z domu dziadków. Potem widziano 10-latkę na dworcu we Włocławku, ponad 60 km od domu. Jej los do dziś pozostaje nieznany. Rodzina liczy na odnalezienie zaginionej i przekonuje, że...
Schody łączące halę dworca PKP z podziemnym dworcem autobusowym psuły się wielokrotnie. W sierpniu 2017 r. stanęły na dobre.
- Cieszę się, że udało mi się zdobyć gola w końcówce. Uważam jednak, że zostaliśmy skrzywdzeni przez sędziego - mówi Micha Janota. Jego Stal Mielec zremisowała z Odrą Opole 2:2. To właśnie gol Janoty w 95. minucie dał ten remis.
Jak wygląda handel w "niehandlowe" niedziele? Część klientów sklepów wielkopowierzchniowych przeniosła się do małych sklepików. Na jeden dzień, potem wracają do supermarketów.
Szpital przy ul. Lwowskiej w Rzeszowie powoli wychodzi z dołka finansowego, a jego dyrektor myśli o nowych inwestycjach. W planach jest budowa bloku operacyjnego dla dzieci i dorosłych za około 100 milionów złotych.
Minister środowiska Henryk Kowalczyk, powiedział mielczanom, to co chcieli usłyszeć. Zmiany w prawie spowodują, że jeśli zakład podobny do Kronospanu, będzie przekraczał nałożone na niego normy, może zostać zamknięty.
- Rzeszów okazał się dla nas szczęśliwy - mówi Jarosław Hampel, lider Fogo Power po zawodach Speedway Best Pairs w Rzeszowie.
W poniedziałek (23 kwietnia) mija termin, w którym gminy Miejsce Piastowe i Krościenko Wyżne mogły wyrazić swoją opinię dotyczącą zmiany granic. Uchwały w tej sprawie zostały podjęte jednomyślnie. Radni obu gmin powiedzieli "nie" planom władz Krosna.
Dziś o godz. 10 związkowcy ponownie będą negocjować z zarządem Polskiej Grupy Górniczej podwyżki dla górników. To rozmowy ostatniej szansy. Jeśli bowiem strony i tym razem nie dojdą do porozumienia, w środę na dwie godziny staną wszystkie...
Gdy dziecko trafia do szpitala, na pobyt z nim na oddziale decyduje się większość z rodziców. Jednak, niestety, muszą za to zapłacić. Minister zdrowia Łukasz Szumowski chce to zmienić.
WOŁYŃ POMŚCIMY! - wykrzykuje w komiksowej „chmurce” jedna z dżdżownic, których kłąb oplata polskie godło na billboardzie w samym środku gdańskiego Wrzeszcza. Dla wielu szokujący i obrazoburczy plakat w zamiarze twórcy ma jednak nie tylko szokować.
To historia trochę śmieszna, a trochę straszna. Oto 71-latka usłyszała, że musi pilnie powtórzyć badania, jeśli chce trafić na rehabilitację. Uwinęła się jak w ukropie. Dała radę. Pogratulowali jej. I zaprosili. Już za 6 lat.
Będą obniżki płac wójtów i burmistrzów. Czy prezes Prawa i Sprawiedliwości może zniechęcić kandydatów do startu w wyborach samorządowych?
Artur Kosicki i Henryk Dębowski gdy pracowali w magistracie dostawali od prezydenta nagrody. Teraz gdy są w PiS-ie apelują do urzędników miejskich, by nagrody zwracali.
Rozmowa z Pawłem Bartnikiem, przewodniczącym klubu radnych Platformy Obywatelskiej.
Do stargardzkiego starostwa trafiła petycja mieszkańców gminy Marianowo. Prawie 300 osób podpisało się pod apelem o remont drogi powiatowej. Ludzie czekają na to latami.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.