Od dawna o nich cicho, ale jeden z dawnych „złotych młodzieńców” Platformy właśnie o sobie przypomniał. Michał Dzięba, były asystent Aleksandra Grada, zaatakował Rafała Trzaskowskiego - kandydata PO na prezydenta Warszawy.
Zamieszczone tu biogramy to historie artystów wybitnych i tych jednego epizodu. Autorki tomu dotarły niemal do wszystkich - mówi aktor Zdzisław Kordecki.
Z powodu kontrowersji wokół polskiej ustawy o IPN ostatnio w naszym kraju jest o Izraelu głośno. Spór może zaważyć na naszych relacjach z Tel Awiwem. Sam Izrael jest jednak fascynującym państwem z bogatą historią.
Piszą o niej na całym świecie. Spece od promocji chcieli wylansować region Nysy na hasłach o krowie uciekinierce. A etycy zastanawiają się, czy nie nadeszła pora na szczerą rozmowę o prawach zwierząt. Skoro one same zaczęły walczyć o swoje prawa.
Milena i Marcin z Białegostoku wyruszą 18 sierpnia w podróż życia.
- Środowiska żydowskie nie chcą nawet podjąć dyskusji na temat skorygowania pewnych kwestii, a powinniśmy to zrobić, dlatego że obraz II wojny światowej nie był czarno-biały - mówi Witold Waszczykowski, były szef MSZ.
Magazyn „Forbes” opublikował właśnie listę najbogatszych Polaków. Na jej szczycie umieszczono Dominikę i Sebastiana Kulczyków, ale imperium rodzeństwa interesuje się prokuratura, a politycy chcą przyjrzeć się kontaktom ich ojca.
W trzech liceach ogólnokształcących - nr XXIII, XXIV oraz XXIX - rozpoczęły się w czwartek „Warsztaty prawne”, prowadzone przez adwokatów z kancelarii łódzkiego mecenasa Piotra Paduszyńskiego.
Wyburzane są garaże i budynki gospodarcze. Wnętrza zostaną odtworzone W drugim kwartale zacznie się remont elewacji.
Jest najbardziej rozpoznawalną twarzą łódzkiej telewizji. Miała zostać aktorką, los sprawił, że jest dziennikarką. Niedawno minęło 25 lat od chwili, gdy pierwszy raz pojawiła się na ekranie.
To był wyjątkowy rok dla naprawdę bogatych Polaków. Na liście stu najbogatszych Polaków magazynu „Forbes” aż 37 pozycji należy do tych, których majątek wart jest przynajmniej miliard złotych. Wśród nich są cztery osoby związane z województwem...
W Sianowie, jak co roku, przyznane zostały wyróżnienia dla najbardziej aktywnych wolontariuszy. Wśród nagrodzonych znalazła się para koszalinian - Agnieszka i Robert Gontarowie, współorganizatorzy rajdów charytatywnych w regionie.
Budowa na Górze Chełmskiej wkracza w nową fazę. Byliśmy na miejscu.
Najpierw zapraszała gwiazdy nad morze. Teraz jest producentką nowego serialu dla TVP2. Mowa o Marcie Jarzębskiej-Ciesielskiej.
Państwo Zającowie znają się niemal od stu lat. Nadal bardzo się kochają i nie mogą bez siebie żyć. Oboje nie narzekają na zdrowie i zamierzają dożyć do setki!
O tym, że street art ma się w Koszalinie wyjątkowo dobrze, świadczą kolejne murale i świetnie wpasowane w przestrzeń publiczną kolorowe prace. I to właśnie w Koszalinie graffiti będzie można uczyć się w profesjonalnej szkole!
W bydgoskich szpitalach trwają rozmowy dotyczące wynagradzania lekarzy rezydentów i lekarzy specjalistów
Stare piece, tzw. kopciuchy, w których można palić tak naprawdę wszystkim, a nie tylko węglem czy drewnem, szkodzą naszemu zdrowiu i zanieczyszczają środowisko naturalne.
Łódzka policja poszukuje zabójcy 40-letniego właściciela lombardu przy ul. Rzgowskiej. Morderca zadał swojej ofierze kilka ciosów nożem w pierś i uciekł, zostawiając konającego mężczyznę na podłodze.
Propozycję nowego festiwalu w Zielonej Górze rzucił nasz Czytelnik - Andrzej Żywień. prezes Stowarzyszenia Powszechna Inicjatywa Obywatelska.
Motocykl z materiałów drewnopochodnych? Tak, to możliwe, a jeszcze większym zaskoczeniem jest to, że działa, ale oczywiście dopiero po podłączeniu go do prądu.
W miejscowości nastroje są bojowe. Mieszkańcy wystąpili ostro przeciwko nowej inwestycji dotyczącej zagospodarowania działek przy oczyszczalni ścieków. Wójt odpiera wszystkie zarzuty.
- To w sołtysach jest potencjał, jeśli chodzi o sprawdzanie, kto uczciwie płaci za śmieci - mówiła podczas wczorajszej sesji Edyta Ciecierska, kierownik referatu gospodarki nieruchomościami i środowiska w Urzędzie Gminy Żary.
W Bojadłach nastroje są bojowe. Mieszkańcy wystąpili ostro przeciwko nowej inwestycji dotyczącej zagospodarowania działek przy oczyszczalni ścieków. Wójt odpiera wszystkie zarzuty.
- Cel moich obecnych i przyszłych działań jest jeden - maksymalnie pomagać chorym - mówi w rozmowie z nami profesor Zegarski.
Największe zmiany następowały, choć raczej opornie, w cieszącym się złą opinią barze Klubowym przy Astorii. Znany był on od kilku lat jako „mordownia”, w której pito wódkę na umór. Pierwszym zwiastunem nowego było połączenie picia z konsumpcją.
- Te ataki pokazują, że wszyscy byliby szczęśliwi, gdyby tej ustawy nie było i przez następne pokolenia mówiłoby się, że winni są Polacy, że były polskie obozy śmierci. Tak by to szło - mówi Janina Marta Dłuska.
Rusza kolejna edycja Konkursu na Najlepiej Zachowany Zabytek Wiejskiego Budownictwa Drewnianego w Województwie Podlaskim. Można zgłaszać obiekty.
W Lubniewicach, Witnicy, Sulęcinie i Cybince w ambulansie fundacji McDonalda dzieci mają darmowe badania USG. Kostrzyn i Pszczew od lat fundują dzieciom szczepienia. Lubniewice już po raz czwarty zapewniają swoim najmłodszym mieszkańcom...
- Walczymy osamodzielne rządy w sejmiku województwa - mówi szef lubuskiego PiS Marek Ast. Teraz rządzi tam PO, SLD.i PSL I nie mają one nic przeciwko, by tak zostało.
- Budujecie to na krzywdzie ludzkiej! Naprawdę wstyd! Zostawiliście nas... przedsiębiorcy z centrum nie oszczędzają dziś urzędników z magistratu.
Spór o znaczenie daty 23 lutego ma dwa oblicza - z jednej strony tego dnia zakończyła się okrutna niemiecka okupacja, a z drugiej wolność miała przynieść Armia Czerwona, która jak przyszła, to siedziała u nas przez pół wieku, i wolność tę mocno...
Data 23 lutego powinna być dla Poznania datą radosną, bo związaną z zakończeniem walk i uwolnieniem od hitlerowskiego terroru. Ale nie powinno się jej interpretować jako zmianę okupanta, bo tak naprawdę, to tego dnia poprostu umilkły w Poznaniu...
Wielka polityka zaważyła na tym, że Białystok w listopadzie 1918 r. jeszcze nie znalazł się w granicach odrodzonego państwa polskiego. Trwało wycofywanie wojsk niemieckich z Polski, a były tylko dwie drogi: przez Białystok i Grajewo do Prus...
Krypta w klasztorze reformatów w Krakowie, w której od XVII w. śpią snem wiecznym zakonnicy i świeccy jest dostępna dwa razy w roku. Do krypt w bydgoskiej katedrze nie wejdziemy.
Daj sobie szansę. Wrzuć na luz. Masz 320 dni w roku na zabawę. Rozmowa z ojcem PAWŁEM GUŻYŃSKIM, dominikaninem.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.