7 lutego 1938 w Niemczech rozpoczyna się proces protestanckiego pastora Martina Niemollera.
Pomysł wprowadzenia kaucji na wszystkie butelki szklane, plastikowe i puszki aluminiowe nie jest nowy. Choć jestem zwolennikiem tego rozwiązania, to nie wróżę mu powodzenia, mimo, że jesteśmy najbrudniejszym krajem Europy. Nie tylko ze względu na...
Rozmowa z ks. Radosławem Kubłem m.in. o nowo powstałym w stolicy województwa podlaskiego oddziale Grupy Ratowniczej Nadzieja.
14 lutego 1919. Dochodzi do potyczki Wojska Polskiego z Armią Czerwoną na Białorusi. Rozpoczyna się wojna polsko-bolszewicka. Powszechnie kojarzy się ją z wyprawą kijowską i bitwą pod Warszawą. Tymczasem kampania 1919 r. była pełna sukcesów...
8 i 9 czerwca w Krakowie odbędzie się pierwsza edycja Wodecki Twist Festivalu. Wydarzenie organizuje fundacja, która opiekuje się dorobkiem artysty oraz Miasto Kraków.
Stanisław Czuba przed oczami ma wciąż obraz młodszego brata, wsiadającego do autobusu na dworcu w Tarnowie. Janek na pożegnanie macha mu uniesionymi w górę rękami. Miesiąc później misjonarz już nie żył. Został zamordowany w Afryce. Czy doczeka...
Gdy Piłsudski wjechał na kęcki Rynek, wśród ludzi wybuchł wielki entuzjazm. Powitanie komendanta i jego żołnierzy zamieniło się w wielką patriotyczną manifestację. W tłumie witających był ojciec pana Jana Marian Christ, wówczas 9-latek
Prawie milion złotych dostanie Lubelskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej od ratusza. Przy czym nie będzie to gotówka. W ręce komunalnej spółki ma trafić część gminnego budynku stojącego przy ul. Różanej.
W połowie 1943 r. wywiad AK w Przemyślu informował zwierzchników o wrogim stosunku ludności żydowskiej do żydowskiej administracji i policji. Ta druga miała m.in. „za byle przewinienie” oddawać winnych w ręce niemieckich oprawców.
O nowych przepisach, dotyczących przerw na papierosa z doktor Katarzyną Antolak-Szymański, prawniczką.
- Jestem emerytem i czerpię z jesieni swojego życia pełnymi garściami - mówi Grzegorz Lato, były znakomity piłkarz Stali Mielec i reprezentacji Polski, gość specjalny gali Podkarpacka Nike 2017.
W ostatnich latach do Polski zaczęły przenikać z Zachodu popularne tam święta i obyczaje, między innymi walentynki, to jest dzień zakochanych.
Miłość wyrazić można na wiele sposobów. Kwiaty to także sprawdzony sposób. Jakie podarować ukochanej?
Mówi się, że prawdziwej miłości nie da się kupić, ale to nie znaczy, że nie wpływa ona na stan naszego portfela. Eksperci platformy MAM przebadali ponad 1000 Polaków, którzy są lub byli w stałych związkach, aby dowiedzieć się jak związki wpływają...
Chociaż nie jest to polskie święto, większość Polaków obchodzi Walentynki. Niektórzy nawet uważają, że gdy są nieudane, mogą być przyczyną rozpadu związku. Dlatego jutro warto pamiętać o naszej drugiej połówce.
W ubiegłym roku w Opolu i okolicach było mniej przestępstw, mniej wypadków na drogach oraz ofiar.
Powstaje Arka, czyli dom dla osób z niepełnosprawnością intelektualną.
Głowy świń, pióra z drobiu, krew zwierzęca, tzw. odpady drobiowe. Te elementy zwierzęce mają być przetwarzane w nowym zakładzie w Pelplinie. Część mieszkańców nie chce, aby powstała ta inwestycja.
Rozmowa z Janem Tumaszem, przewodniczącym Pomorskiego Związku Pracodawców Ochrony Zdrowia
Tak źle pod względem zanieczyszczenia powietrza w naszym regionie, jak podczas minionego weekendu, to dawno nie było. Już w sobotę Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Szczecinie wydał pierwsze ostrzeżenie.
Wydział Kontroli i Audytu Wewnętrznego UM przeprowadził kontrolę w Domu Kultury 13Muz za lata 2015-2016. Kontrola wykazała szereg nieprawidłowości.
A chodzi o znaki zakazu parkowania, które niespodziewanie stanęły obok bloku przy ul. Bema 89 B.
34-letni Paweł Sobolewski doznał złamania kręgosłupa w wyniku wypadku samochodowego. Mężczyzna przez miesiąc leżał w Kociewskim Centrum Zdrowia, które nie wykonuje operacji neurochirurgicznych. Dlaczego operacji nie wykonano w Gdańsku? Sprawdza...
Mirosław Cz. jest oskarżony o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą, która zajmowała się wyłudzaniem kredytów, m.in. ze SKOK Wołomin.
10 lutego 1939 roku, Święto Marynarki Wojennej. W Gdyni odbywa się wielka patriotyczna uroczystość, tłumy witają przy nabrzeżu Pomorskim najnowszy okręt podwodny polskiej floty - ORP Orzeł.
O ostatnie zmiany w Polskiej Grupie Zbrojeniowej pytamy gen. bryg. rez. Adama Dudę, byłego szefa Inspektoratu Uzbrojenia MON, obecnie wiceprezesa Fundacji Bezpieczeństwa i Rozwoju Stratpoints
Uczniowie III klas gimnazjów o miejsce w szkole średniej będą musieli walczyć z wyjątkową determinacją. Z powodu "podwójnego rocznika" w placówkach miejsc będzie mniej.
PiS nie zmartwi się, jeśli prezydentem Szczecina pozostanie Piotr Krzystek. PO i Nowoczesna mają większy kłopot, bo wybranie wspólnego kandydata będzie trudne.
Jeden z największych zlotów militarnych w Polsce - „Operacja Południe” - znów będzie odbywał się latem. Po wrześniowej klapie czołgi i wozy pancerne przyjadą do Bielska-Białej w czerwcu.
Pomnik baloniarzy był uważany za najpiękniejszy w przedwojennym Toruniu. Jego wierna kopia miałaby zostać odsłonięta za dwa lata, przy okazji setnej rocznicy powrotu Torunia do Polski.
- Zamierzam umrzeć na Marsie - zapowiedział miliarder Elon Musk, który niedawno wysłał w kosmos rakietę z przyczepionym do niej samochodem ze swojej fabryki i który marzy o kolonizacji Czerwonej Planety. Torunianie na Marsa mogą wybrać się już od...
Biorąc drugi ślub, czy wstępując w kolejny związek, człowiek ma nadzieję, że będzie inaczej niż poprzednim razem. Tymczasem okazuje się, że zwykle popełniamy te same błędy...
Kilka dni temu minister zdrowia prof. Łukasz Szumowski po serii negocjacji doprowadził do porozumienia z lekarzami rezydentami, którzy od kilku miesięcy domagają się wzrostu nakładów na ochronę zdrowia i lepszych płac. Co to oznacza dla pacjentów?
Dwa lata ma trwać budowa trzech nowych i przebudowa trzech istniejących przystanków kolejowych w Łodzi. Koszt inwestycji to 27 mln zł. W planie jest jeszcze budowa trzech stacji, w tym dwóch w tunelu, który połączy dworzec Fabryczny z Kaliskim....
Zarząd dróg nie chce mieć nic wspólnego z problemami z parkowaniem wokół Powstańców Wielkopolskich. - To jest nie do opanowania - mówią.
Prawie 180 osób ma w tym roku przyjąć do służby opolska policja. Problem jest jednak ze znalezieniem ludzi, którzy spełniają wyśrubowane warunki.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.