Podczas okupacji niemieckiej powiat świecki poniósł bardzo duże straty. Dźwigał się z nich powoli. Przełomowe były lata 60., gdy w Świeciu pojawił się kombinat papierniczy.
Miały być dotacje na szkolenia zawodowe, kursy językowe i studia podyplomowe. I to ogromne. Po pierwszym zalewie wniosków wstrzymano przyjmowanie kolejnych. Ponowna rejestracja miała ruszyć w najbliższych dniach. Dziś urzędnicy nie potrafią...
Pobór młodych ludzi do wojska rosyjskiego był jedną z bezpośrednich przyczyn wybuchu powstania styczniowego w 1863 r.
Nie ma już we Włocławku ulicy 20 stycznia. Przez lata nazwa ta nawiązywała do dnia, gdy Włocławek opuścili Niemcy, a wkroczyli Rosjanie.
Tereny turystyczne, lasy, jeziora - z tym kojarzy nam się gmina. Ale jest jeszcze cała masa zabytków godnych uwagi i odwiedzenia. Jakie perełki kryje?
Artysta Stanisław Białowąs ma pomysł na stworzenie w Zielonej Górze plenerów rzeźbiarskich. Materiałem do stworzenia dzieł mogłyby być drzewa z okolicznych lasów.
Mieszkańcy są zmartwieni stanem ul. Dębowej, która przechodzi w trasę na Czarną. Wedle nich, oprócz zbyt wąskiej nawierzchni, znak o końcu terenu zabudowanego jest postawiony w złym miejscu. Kierowcy jeżdżą przez to zbyt szybko, stwarzając...
Nawet 1,2 tys. mieszkań może powstać dzięki pieniądzom pozyskanym przez ZKZL z Europejskiego Funduszu na rzecz Inwestycji Strategicznych. Dodatkowo miejska spółka chce za te środki kompleksowo wyremontować śródmiejskie kamienice oraz przychodnie...
Kaliski Sąd Okręgowy nie miał wątpliwości, że Jacek i Hanna Gasik nie powinni być zatrzymani w sprawie śmierci Remigiusza H. Dotarliśmy do uzasadnienia wyroku, które nie pozostawia wątpliwości, że interwencja policji była bezpodstawna, biorąc pod...
W styczniu zaczęła się w mieście śmieciowa rewolucja. Ale w gminach dookoła Gorzowa trwa... czwarty rok. I co? I ludzie już się przyzwyczaili!
Klamka zapadła. W tym roku miała ruszyć budowa prawie dwukilometrowego chodnika prowadzącego przez całą wieś. Niestety powiatowi zabrakło na to pieniędzy.
- Informacja spadła na nas jak grom z jasnego nieba. Umowę mieliśmy na rok - przyznaje wójt Izabela Bojko. Urząd miasta zdążył odwołać zawarcie umowy na godzinę przed podpisaniem.
Pięć przetargów nie wyłoniło wykonawcy remontu elewacji szkoły podstawowej nr 1. Jakie są przyczyny, że w dużym mieście powiatowym nie ma nikogo, kto by wziął to zlecenie.
Pierwsze w tym roku kamery na budynkach wspólnot mieszkaniowych kupione przez miasto zostały zamontowane. To jeden ze sposób walki o czyste elewacje.
W środę w międzyrzeckim Sądzie Rejonowym zapadł nieprawomocny wyrok pięciu miesięcy więzienia dla Piotra Korcali.
W szpitalu ginekologiczno-położniczym w Opolu powstał jedyny w regionie specjalistyczny ośrodek diagnostyki i leczenia niepłodności. To jedyna taka placówka w województwie i jedna z nielicznych w kraju.
10 i 12 lat. W takim wieku byli chłopcy, z którymi korespondował 28-letni pracownik jednej z placówek szkolno-wychowawczych z powiatu opolskiego. Mężczyzna usłyszał zarzuty, został też zawieszony w obowiązkach służbowych. Ma zakaz zbliżania się do...
Po ulicach Włocławka od kilku dni jeździ w pełni elektryczny autobus. To pierwszy taki pojazd w naszym województwie. Niestety, po kilku godzinach jazdy musi wracać do bazy ładować akumulatory.
W zabytkowych kościołach w Rozdrażewie, w Koźminie i Starymgrodzie w powiecie krotoszyńskim trwają prace konserwatorskie dofinansowane z budżetu Unii Europejskiej. Wkrótce rozpoczną się też prace w Krotoszynie i w Zdunach.
Historię piszą zwycięzcy. Dowodzi tego przedwojenne zdjęcie rynku.
Niemieckie wydawnictwo wydało książkę z rozdziałem o znanym Żydzie z Koszalina. Napisał go koszalinianin Zdzisław Pacholski. - Dzięki tej historii dostrzeżono nas z Berlina - mówi
Pół roku po zawieszeniu burmistrz przerywa milczenie
Samorządowe Kolegium Odwoławcze, uchyliło w całości decyzję środowiskową zastępcy prezydenta miasta w sprawie budowy spalarni w Rudzie Śląskiej. Co to oznacza dla mieszkańców Rudy i okolicznych miast?
Z podsumowania służb wojewody wynika, że w mieście ambulans dojeżdża do pacjenta średnio w ciągu 6 minut, po za miastem ten czas wydłuża się do 14 minut.
Adolf Piotr Szelążek, biskup wygnaniec, w 1945 zmuszony przez Sowietów do opuszczenia diecezji łuckiej, spoczął w specjalnie przygotowanym sarkofagu.
Wielka przebudowa dróg w centrum Sosnowca przeszła do kolejnego etapu. Dziś firma Eurovia planuje przenieść ruch na ulicy 3 Maja na drugą nitkę. Są też zmiany na ulicy Piłsudskiego i trzech innych skrzyżowaniach.
W Wielki Piątek po południu na 31-letniego pana Tomasza runęła ściana rozbieranego domu przy ul. Podgórnej 42. Zginął na miejscu. Za nieumyślne spowodowanie śmierci odpowiada Jan G., kierownik budowy, który miejsce pracy opuścił o godz. 14.30.
Dwóch nauczycieli z II Liceum Ogólnokształcącego w Chełmie miało wyśmiewać chłopaka z powodu koloru jego skóry. Do zdarzenia miało dojść podczas próby poloneza do studniówki w szkole, do której chodzi jego koleżanka.
Duma i Nowoczesność - organizacja, której powiązania z neonazistami ujawnił program "Superwizjer", zbiera pieniądze na stronie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji na rzecz Janusza Walusia, radomianina osadzonego w więzieniu w Republice...
Nawet 300 złotych miesięcznie mniej zarabiają od stycznia nauczyciele akademiccy. Pracownicy Uniwersytetu Wrocławskiego dowiedzieli się tego dopiero w dniu wypłaty.
Zenon Gryszczyński wygrał walkę ze strażą miejską o mandat za parkowanie u zbiegu ul. Lodowej i rynku Łazarskiego. Teraz ostrzega innych kierowców, by nie przyjmowali mandatów, które wystawiają tam strażnicy.
Korki, niespodziewany poród, przedłużająca się operacja - tak lekarze tłumaczą swoje spóźnienia. A pacjenci przebierają nogami przed gabinetem.
Kontrowersje po wyjaśnieniach posła Platformy. Jestem niewinny i obalę każdy dowód prokuratury – zapewnił wczoraj szef zachodniopomorskiej Platformy Obywatelskiej. Towarzyszył mu pełnomocnik mecenas Roman Giertych. Ale wszystkich wątpliwości nie...
Moc ich silników nie powala, ale budzą zachwyt. Czym? Wyglądem, bo są przykładem motoryzacyjnej historii. Stare auta, nazywane z angielska old timerami, wciąż można podziwiać na ulicach, bo posiada je sporo miłośników czterech kółek. A prawdziwą...
Sąd Okręgowy w Częstochowie skazał Włodzimierza T. na 6 lat więzienia. Mężczyzna był oskarżony za usiłowanie zabójstwa niepełnosprawnego mężczyzny. Poderżnął gardło niepełnosprawnemu i uderzył tłuczkiem w głowę. Zdaniem sądu to nie było usiłowanie...
Był cichociemnym, dywersantem, dowódcą batalionu i pułku Armii Krajowej, a po wkroczeniu wojsk sowieckich na terytorium Polski zaangażował się w działalność antykomunistyczną. Eugeniusz Kaszyński pseudonim Nurt jest jednym z najsłynniejszych...
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.