Matematyka i muzyka mają wiele wspólnego - mówi Wojtek Świtała, który na obronie pracy inżynierskiej zagra przy akompaniamencie robota.
Porwania dla okupu zdarzają się także dzisiaj, bandyci wciąż próbują w ten sposób zarabiać na życie, ale prawdziwe apogeum tego typu przestępczości przypada na przełom wieku. W 2001 roku porwano dla okupu 80 osób. Policjanci z Archiwum X wciąż...
- Polaryzacja wokół kwestii aborcji jest zalążkiem nowego rozdania politycznego. Zaczyna być widać miejsce na nową partię na polskiej scenie politycznej - mówi prof. Andrzej Rychard w rozmowie z Agatonem Kozińskim.
- Aborcję eugeniczną uważam za niemoralną. Ale jeśli reakcją na zaostrzenie przepisów, byłaby zmiana polityczna, która później doprowadziłaby do liberalizacji prawa, to może lepiej nie ryzykować zmian dziś - mówi Jadwiga Emilewicz, minister...
Nie narzeka na nudę. Gdy mąż zdobywał złote medale olimpijskie w Soczi, ona kończyła wystawę fotograficzną. Potem wzięła jego karierę w swoje ręce. Ewa Bilan-Stoch - kobieta orkiestra.
Mieszkańcy Świętokrzyskiego w ekstremalnym eksperymencie. Dadzą się „zamrozić” w specjalnej komorze termoklimatycznej znajdującej się na Politechnice Krakowskiej.
Awantura w szeregach opozycji w temacie aborcyjnym nie ominęła Torunia. Podczas czarnych protestów oberwało się tym, którzy w Sejmie uwalili projekt „Ratujmy kobiety”. Czyli posłom z PO i Nowoczesnej. W Toruniu najbardziej mógł się nasłuchać...
Archiwa toruńskiej policji ciągle niestety kryją opisy zbrodni sprzed, w których nie udało się ustalić sprawców. Na wolności są mordercy i gwałciciele.
20 tys. siódmoklasistów z woj. łódzkiego może już zobaczyć, jak będzie wyglądał ich test w 2019 roku. Przyszły egzamin na koniec podstawówki poziomem trudności budzi obawy części nauczycieli
Ratusz chce zbudować nowoczesny stadion, ale przy ul. Oleskiej brakuje miejsca. Nowy obiekt ma pomieścić około 12 tysięcy widzów. Powstaną też boiska treningowe.
Żadne zgromadzenie zakonne nie działało na Świętym Krzyżu od kasaty opactwa benedyktyńskiego w 1819 roku. Przełom przyniosły lata 30. poprzedniego stulecia. – W marcu 1932 roku dwóch oblatów ojciec Jan Kulawy oraz ojciec Antoni Grzesik w...
Dr Tomasz Toborek z łódzkiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej opowiada o tym co wydarzyło się w Łodzi i innych miastach regionu w styczniu 1945 roku. Czy zostały wyzwolone?
28-letni kielczanin odnosi sukcesy w Austrii. Dariusz Perczak, solista opery w Graz, opowiada jak trafił na wielkie sceny, śpiewa dla tysięcy osób w słynnych sztukach.
Anna Tchórzewska. Jej drugie imię to Edwarda, dlatego niektórzy mówią do niej „Dziunia”. Jest bratanicą Henryka Pawelca, wzdolskiego partyzanta. Urodziła się we Wzdole Rządowym. Tam prowadziła dwa kluby. Jeden także w Psarach. Ukończyła 2-letnie...
Niskie temperatury są śmiertelnym zagrożeniem dla bezdomnych, ale również dla osób samotnych, starszych i schorowanych.
Chemik jest wiceliderem półmetku sezonu ekstraklasy kobiet i po dwóch kolejkach Ligi Mistrzyń.
Pochodzący z Kielc , znany tancerz Tomasz Barański opowiedział nam o tym jak dbać o dobrą formę.
Obywatele zostali zlekceważeni - tak blogerka Anna Mierzyńska ocenia głosowanie nad projektem, który zakładał liberalizację przepisów aborcyjnych.
Przy kamieniu, który leżał między drzewami w parku Witosa, ktoś zapalał świece - zapamiętał to Czytelnik, który pierwszy odpowiedział na nasz apel.
Za pomniejszanie przejechanych kilometrów będzie można powędrować do więzienia na 5 lat. Dziś samochodowi kanciarze i ich pomocnicy są praktycznie bezkarni.
Siłownie w całej Polsce, także te w naszym regionie, co roku w styczniu są oblężone. Pełno w nich klientów, którzy w ramach postanowień noworocznych chcą zmienić coś w swoim życiu: zacząć ćwiczyć, zdrowiej się odżywiać. Zapał często okazuje się...
Rozmowa z Tadeuszem Piersiakiem, od 1 stycznia nowym dyrektorem Muzeum Częstochowskiego.
Dwa tygodnie temu, po zabazgraniu drzwi wejściowych do biura poselskiego PiS w Nakle, pokrzywdzeni politycy zwołali konferencję prasową. Eurodeputowany Kosma Złotowski i poseł na Sejm RP Łukasz Schreiber przedstawili na niej deklarację mającą...
Z ostatnich doniesień na froncie opt-out wynika, że pensja dla specjalisty w jednym z najlepszych szpitali w województwie w wysokości 6 tysięcy złotych brutto to jest suma, która może doprowadzić ten szpital do bankructwa.
Rozpoczyna się rewitalizacja dawnej, zabytkowej szkoły na Księżym Młynie. Powstanie tam biurowiec, a obok zbudowane będą mieszkania.
Co się dzieje z dobrą zmianą? Czy została spacyfikowana? Spisek i zdrada? Takie i podobne pytania mnożą się na forach i portalach społecznościowych. Zwolennicy PiS spod prawej ściany są zdezorientowani i zaniepokojeni.
Wydoją krowy, podgarną paszę, wyczyszczą ruszty - roboty coraz śmielej wkraczają do podlaskich obór. A rolnik może nadzorować wszystko przez telefon.
Tak chciałby inwestor, który już dwa lata temu proponował między ul. Ciepłą a Fabryczną aż 16-piętrowe bloki Urbaniści przygotowali plan miejscowy tych okolic. Widzieliby tu niższą zabudowę. Decyzja należy do radnych.
19 stycznia 1945 roku zakończyła się niemiecka okupacja. Na ulicach Łodzi pojawili się żołnierze Armii Czerwonej i Wojska Polskiego. Polscy żołnierze mieli czapki z orłem bez korony. W życiu naszego miasta rozpoczął się nowy rozdział. Jak...
Od piątku do piątku
W Ministerstwie Obrony Narodowej odkurzono już dywan i posprzątano biurko po Antonim Macierewiczu, ale łatwiej uporządkować gabinet niż armię.
Nie ma dnia, żeby do schroniska przy ul. Marmurowej nie przyszedł ktoś z kolczatką w ręku. Ludzie ciągle nie rozumieją, że kolczatka to dla psa tylko ból.
Wczoraj czterdzieści cztery dwuosobowe patrole straży miejskiej kontrolowały stan utrzymania chodników w mieście.
Łodzianka Elżbieta Marta Pacocha, babcia 16-letniego Igora, 15-letniej Oliwii, 13-letniej Lili oraz 12-letniego Alana, od 5 lat jeździ jednośladem Początkowo był to skuter, ale dwa lata temu zastąpił go motocykl yamaha.
W tym roku wchodzi nowa ustawa zakazująca handlu w niektóre niedziele Jak się do tego przygotowują galerie i sieci handlowe w Łodzi? - na razie ich szefowie tego nie zdradzają.
Nowy adres na rewitalizacyjnej mapie Łodzi to Targowa 77. Ponadstuletni budynek odzyska świetność. Inwestor wybuduje również stylowy obiekt mieszkalny.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.