Olesno od lat ma problem z powietrzem zanieczyszczonym rakotwórczym pyłem zawieszony PM 10. Gmina prowadzi ekologiczne inicjatywy.
Gm. Giby. Wiesław P. spędzi w więzieniu rok. Mężczyzna nie potrafił wytłumaczyć swojego agresywnego zachowania
- Biznes ma to do siebie, że czuje się najlepiej w otoczeniu biznesowym - podkreśla Wiesław Żyznowski, prezes firmy Mercator. - Nie zamierzamy kończyć inwestowania na tym terenie.
Za trzy lata ze Szpitala Wielospecjalistycznego im. dr. Ludwika Błażka w Inowrocławiu uprawnienia emerytalne uzyska około 60 pielęgniarek i położnych. Lecznicę czekają więc radykalne zmiany w strukturze zatrudnienia.
Białostoczanie czytają coraz więcej. Wzrasta liczba książek wypożyczonych z biblioteki, przybywa też czytelników.
Piłka nożna Żółto-czerwoni na Białorusi spotkali się w towarzyskim meczu z Niemnem Grodno
Przedsiębiorcy powinni już rezerwować czas na szkolenia i warsztaty, które na pewno rozwieją wiele wątpliwości związanych z prowadzeniem biznesu.
Kiedy artyści zaczęli recytować Odę do młodości na widowni rozległ się głośny płacz. W tej wojennej beznadziei rozbrzmiewająca znowu publicznie polska mowa była olbrzymim wstrząsem.
- Trudne, ale możliwe - mówi szef regionalnej Platformy Obywatelskiej o planie na wybory samorządowe. Ten plan to szerokie poparcie dla prezydenta Lublina, wspólne listy do Rady Miasta i sejmiku. Cel jeden: zablokować PiS.
W Polsce brakuje stacji ładowania, szczególnie takich, gdzie baterie napełnią się w 20 minut, jak w Atrium Copernicus. Według zapowiedzi rządu, do 2025 r. po polskich drogach ma jeździć milion samochodów elektrycznych. Dziś jest ich ok. 1600, z...
Czy się to komuś podoba czy nie, Pomnik Czynu Rewolucyjnego jest najbardziej rozpoznawalnym symbolem Rzeszowa. Wielu mieszkańców o jego wyburzeniu nie chce nawet słyszeć.
Mieszkańcy dostarczają śledczym kolejne dowody na niepraworządne działanie miejscowej władzy. Wiele wskazuje na to, że od nowego roku gminą Białe Błota pokieruje komisarz. - Czas na porządki. To ma być urząd przyjazny dla każdego obywatela, a nie...
W Białogardzie, przy ul. Fabrycznej, powstanie Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych Obiekt ma być gotowy już jesienią przyszłego roku
Właściwie jest to rozbudowa, ale bardzo poważna, bo praktycznie powstaje zupełnie nowa placówka „przyklejona” do Niepublicznego Przedszkola „Miś” przy ulicy Grudziądzkiej w Szczecinku.
Pisarze chętnie odwiedzają Koszalińską Bibliotekę Publiczną
Pełen winnic, elegancji i sprzeczności. Czasami ortodoksyjny, czasami hipsterski. Ważne, że całkiem niedaleko Krakowa. Zapomnijcie tu o sznyclu, Mozarcie, Klimcie i wytyczonych trasach. To miasto może was zaskoczyć.
W całej Polsce społecznicy tropią reklamy parabanków w przestrzeni publicznej. Za ich sprawą zniknęły m.in. nadruki Nobilona z miejskich rowerów.
Gdy oglądamy fotografie ulicy Święty Marcin z okresu międzywojennego, czy też czasów PRL, zauważamy, że była to zawsze reprezentacyjna, tętniąca życiem ulica.
Po raz pierwszy od kilku lat wzrosła liczba studentów w Lublinie. Eksperci nie sądzą, żeby mógł to być trwały trend, prognozy demograficzne nie pozostawiają złudzeń - przynajmniej do 2022 r. maturzystów będzie ubywać. Niektórzy twierdzą jednak, że...
Kibice gotowi są regularnie płacić, żeby brać udział w czyimś zwycięstwie
27-latka w ostatnim odcinku ósmej edycji popularnego programu zaśpiewała jedną z piosenek Pink i przeszła do kolejnego etapu. Czy dotrze do finału?
Droga przypomina tarkę, a niektórzy ignorują sygnalizację świetlną i jadą na czerwonym - skarżą się suwalczanie.
Nasz Czytelnik zamierzał pozbyć się większej ilości szkła, które pozostało mu po wymianie okien. Nie sądził, że gminny PSZOK jest zasyfionym siedliskiem szczurów
Z jedenastu tysięcy nadesłanych zdjęć zobaczymy setkę. A na nich Wschód. Jaki? „Niedorobiony, na sznurek poprawiony, zabłocony i z dziurawymi drogami, plastykowy i przaśny. Zapatrzony gdzieś ciągle na mityczny Zachód, trochę udający luksus”, jak...
Tak mógłby brzmieć wywiad z Józefem Piłsudskim. Jego wypowiedzi zaczerpnęliśmy z autentycznego przemówienia w Katowicach w 1922 r. Mówił o przyłączeniu Śląska do Polski, jej odrodzeniu i o nowej Europie.
W rodzinie Manowskich tę historię przekazuje się z pokolenia na pokolenie. Ma ona przemawiać do młodych i wyjaśniać, jak bardzo można kochać Polskę. Polskę, która niewiele ponad sto lat temu była tylko sennym marzeniem.
Po remoncie ul. Święty Marcin i jej otoczenie ma odzyskać dawny blask, a co najważniejsze, na powrót przyciągnąć ludzi do centrum miasta. Pomóc mają w tym uspokojenie ruchu, a także zieleń i mała architektura budujące nastrój tego miejsca.
Święty Marcin dla pieszych, matek z dziećmi, poznaniaków z niepełnosprawnościami. Piotr Z. Barełkowski z zespołem Studio ADS jest autorem konkursowej koncepcji.
Ulica Święty Marcin to miejsce, które w XX wieku było świadkiem najważniejszych wydarzeń historycznych w Poznaniu i stanowiło serce miasta.
Dostęp do błękitnego paliwa mają już mieszkańcy 43 opolskich gmin. Do 2020 r. gaz ma zostać doprowadzony do ponad 40 miejscowości.
Polakom kojarzy się ze świętem niepodległości, częściowo z pieczoną gęsią na obiad, a w Wielkopolsce, podobnie jak w Bydgoszczy, również ze spożywanymi masowo rogalami świętomarcińskimi. Skąd się ich tradycja wzięła?
Ponad rok temu życie Mariana Bywalca legło w gruzach. W zderzeniu malucha z BMW w Katowicach-Giszowcu stracił żonę i wnuczkę. Przeżył adoptowany wnuczek. Teraz trwa walka o to, z kim ma zamieszkać: z dziadkiem czy z ciocią
Zmodernizowana ulica odetchnie pełną piersią. Być może nie od razu po remoncie, ale wiele będzie zależeć od ludzi i władz. Światowe przykłady pokazują, że jednak można.
Nowy Świat i Krężnicka. Na działkach przy tych ulicach mają w Lublinie powstać rządowe czynszówki. Grunty przekazały właśnie PKP.
W sobotę ulicą Święty Marcin przejdzie tradycyjny korowód, a prezydent Poznania przekaże jej patronowi klucze do miasta. Przed Zamkiem odbędą się koncerty, a tłumy poznaniaków zajadać będą świętomarcińskie rogale. Tegoroczne imieniny ulicy mają...
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.