Są chętni na budowę i projekt dla 20-kilometrowego odcinka ekspresowej S6. Najtańsza oferta to ponad 817 milionów złotych.
Wczoraj słupski sąd okręgowy w sprawie o zabójstwo taksówkarza przesłuchał biegłych. Mimo jednoznacznych opinii są wątpliwości, zwłaszcza psychiatryczne.
Słupski magistrat rozpoczął remont ulicy Piekiełko w centrum miasta.
- Każdy o swoje podwórko dba, a władza nie! Na naszą szkodę - oburza się Grażyna Skrzypczak.
Stelmet wygrał z Telekom Baskets Bonn 73:69 w pierwszym meczu Ligi Mistrzów. Kibice odetchnęli z ulgą...
Organizacja Pracodawców Ziemi Lubuskiej podsumowała pierwszą edycję konkursu na innowacyjne bony. I szykuje się do kolejnej.
Co ze sprawą zniszczonego grodziska? Akt oskarżenia jest w sądzie rejonowym, a konserwatorski nakaz w NSA.
Mieszkańcy po raz drugi głosują na projekty, które sfinansowane zostaną z budżetu obywatelskiego. - Fajnie, że mamy możliwość decydować o inwestycjach - mówią.
Szkoła nr 20 na Górczynie chce zakazać uczniom używania komórek. W SP 1 już to zrobiono. Dzieci zaczęły tam grać gumę, warcaby i... rozmawiać!
Remont „matki kościołów” coraz bliżej. Za kilka tygodni zdemontowana będzie kopuła katedry.
W czwartek o godz. 18.00 gorzowskie koszykarki rozpoczną grę w EuroCupie we własnej hali. Rywalem będzie silny zespół z Rygi, który pokonał Besiktas Stambuł
Przedstawiciele AZS AWF Gorzów wrócili z mistrzostw świata w Sarasocie (USA). Srebrny medal w czwórce bez sterniczki wywalczyła tam Olga Michałkiewicz
Niedawno była szansa, że most w Cigacicach zostanie przeniesiony do Połęcka. Wszystko wskazuje na to, że do tego nie dojdzie.
Strażakom udało się uratować trzy konie, które wpadły do rzeki w Jeziorach Dolnych. To była dramatyczna akcja, zakończona powodzeniem.
Magistrat ma nadzieję, że starostwo dołożyło się do remontu, zniszczonej przez orkan, hali sportowej. Chodzi o 50 tys. zł.
O tym, czym dziś dla młodych jest miłość, rozmawiamy z dr hab. Magdaleną Stęciąg, prof. Uniwersytetu Zielonogórskiego z Instytutu Filologii Polskiej.
Minister kultury wykreślił dobudówkę przy alei Wojska Polskiego z rejestru zabytków. Decyzja ta umożliwi przebudowę skrzyżowania, na którym bardzo często dochodzi do wypadków.
Minister kultury wykreślił dobudówkę przy alei Wojska Polskiego z rejestru zabytków.
Paweł Ł. ma też dożywotni zakaz pracy w miejscach, gdzie przebywają maluchy.
Co miesiąc pojawiają się nowe sondaże poparcia partii politycznych. Jednych polityków zadowalają, innych irytują, podobnie jak wyborców.
Rodzina dzwoniła i prosiła, by ktoś wystawił kartę zgonu. Każdy odmawiał.
Koniec z jednomandatowymi okręgami wyborczymi?
Wczoraj w redakcji Głosu zorganizowaliśmy dyżur telefoniczny z udziałem prezydenta Koszalina Piotra Jedlińskiego
Sądy rozpatrują za mało spraw, a sędziowie nie są efektywni. Dlatego zmienili się szefowie sądów w Białymstoku, Suwałkach i Augustowie.
O szacunku nie tylko do kobiet mówi Krzysztof Szubzda, satyryk
Szkoła nr 20 na Górczynie chce zakazać uczniom używania komórek. W SP 1 już to zrobiono. Dzieci zaczęły tam grać gumę, warcaby i... rozmawiać!
Strażakom udało się uratować trzy konie, które wpadły do rzeki w Jeziorach Dolnych. To była dramatyczna akcja, zakończona powodzeniem.
W piątek (20 października) w Muzeum Ziemi Pałuckiej zostanie otwarta wystawa obrazów znanego żnińskiego malarza Tadeusza Małachowskiego.
„Krzesiwo” to historia odwiecznej walki dobra ze złem i tytuł najnowszego spektaklu Bydgoskiego Teatru Lalek Buratino.
To był sukces. W małym Czersku rozbito dużą grupę. Ale wszyscy są już wolni.
Mógł się znaleźć wśród tych 50 bydgoskich żołnierzy, których 22 września 1939 r. Niemcy rozstrzelali koło Sochaczewa. Uniknął śmierci, a zawdzięczał to jednej osobie.
Witold Waszczykowski i Krzysztof Jurgiel do wymiany prawie na 100 procent, ale kto jeszcze oprócz nich?
Od początku w tym samym miejscu - nad malowniczym Kanałem Bydgoskim. Kolejnym rocznikom licealistów położenia zazdroszczą uczniowie z innych szkół.
31 października 1517 roku przyjmowany jest jako początek reformacji. Za kilka dni minie pięć wieków od tego wydarzenia.
Uczniowie siódmych klas często zaczynają lekcje o godz. 8, a kończą przed 16. Po powrocie ze szkoły odrabiają prace domowe i uczą się do sprawdzianów. - To dla nich za dużo - mówią rodzice.
Historia Dziś mija 107. rocznica ustawienia na nabrzeżu Brdy posągu Łuczniczki, który stał się głównym symbolem Bydgoszczy. Nagi posąg w centrum Bydgoszczy przez wiele lat budził ogromne kontrowersje. „Ubierano” go na czas procesji.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.