Choć przyrost naturalny w Inowrocławiu jest nadal wciąż ujemny, to widać już efekty programu 500+.
„Usłyszeć taniec” to niezwykły spektakl różnych form stepowania: flamenco, stepu irlandzkiego, amerykańskiego, tańca współczesnego oraz muzyki ethnojazzowej granej na żywo.
Koniec z nieograniczonym postojem przed marketami. Część dyskontów wprowadza opłaty za parkingi. Klienci nie płacą.
Przed Sądem Okręgowym w Słupsku rozpoczął się proces o zabójstwo 65-letniego Stanisława G.
Darko Jevtić z Lecha Poznań od czasu, gdy wyleczył kontuzję jest w coraz lepszej formie. Na przeciwnym biegunie jest drugi z rozgrywających Kolejorza, Radosław Majewski.
Perspektywa budowy w Kaliszu Pomorskim zakładu przetwórstwa spożywczo - warzywnego jest coraz mniej realna.
Zaczęło się od wrzucania śmieci na posesję, później były wyzwiska i oblewanie wodą. Państwo Irena i Zdzisław Cebula od kilku lat walczą o spokój we własnym domu.
Hala Ślusarnia nad szczecineckim jeziorem Trzesiecko ma mroczną przeszłość. Przed wojną i w czasie II wojny światowej swoją siedzibę mieli tu członkowie Hitlerjugend.
Krzysztof Majka z najwyższym orderem, jaki w Korei może dostać obcokrajowiec.
1.500 złotych kosztuje zwolnienie wiceprzewodniczącego związków zawodowych.
Jest koncepcja zagospodarowania starej rzeźni. Miasto stawia ją za wzór. Właściciel terenu twierdzi jednak, że z działki "można wycisnąć więcej".
Planowany remont starego mostu w Kaszczorku został wykreślony z Programu Budowy Dróg Lokalnych. Może być zbyt kosztowny.
Światy widziane oczami rządzących i nauczycieli bardzo się różnią - mówią związkowcy. Jak zauważają, miało nie być zwolnień w szkołach, te jednak są. Ich zdaniem to nie koniec. W szkołach są nadal dwa roczniki gimnazjalne, które niebawem je...
Sąd skazał Patryka R. za pobicie syna na 5 lat więzienia, choć mężczyzna działał w warunkach recydywy.
W słubickim parku przy placu Wolności trwają prace rewitalizacyjne. Wczoraj sprawdziliśmy, na jakim są etapie.
Rano był trawnik, a po południu siłownia. W kilka godzin w parku stanęło osiem urządzeń do ćwiczeń, ławki i kosze na śmieci. Ku uciesze mieszkańców!
Wszystko jest wzięte z życia - mówi Jan Nowara, reżyser przedstawienia „Popiełuszko”. Premiera już w najbliższą sobotę.
Policjanci mieli twierdzić, że mężczyzna spadł z ławki i rozbił głowę. Prokurator: przyczyną śmierci nie był uraz mechaniczny.
Opowieść o tym, jak wojna zabrała pewną miłość.
Kiedy posłuchałem opowieści moich dziadków o tym, jak trafili do Świdnicy, zastanawiałem się, czy kiedyś, za kilkadziesiąt lat, ja też będę miał co opowiadać moim wnukom, czy moje życie też pełne będzie tak dramatycznych i niezwykłych wydarzeń,...
Grodziszczanka Anna Łeske-Jackowska wydała książkę, w której spisała sześć niezwykłych historii. Ich bohaterami są rodzice dzieci niepełnosprawnych, których losy opowiada...
Życiowe wybory, akceptacja i odrzucenie - m.in. takie trudne tematy podejmują niepełnosprawni intelektualnie toruńscy aktorzy-amatorzy.
Konsorcjum - na czele z firmą CIPA - złożyło najtańszą ofertę wykonania obwodnicy Piastowskiej. Droga ma kosztować nieco ponad 114 milionów złotych, ale do rozstrzygnięcia przetargu jeszcze daleko.
Przypadające w tym roku 200 - lecie śmierci generała Tadeusza Kościuszki ma dla nas szczególne znaczenie.
Dlaczego matki zabijają? Psycholog: traktują dziecko jak obciążenie, które będzie utrudniać życie.
Dwa powiaty z naszego regionu znalazły się w ścisłej czołówce prestiżowego rankingu samorządów pod względem wydatków na inwestycje. Miasto Ostrołęka po raz kolejny wypadło słabo.
Janusz Zaczkowski mieszka w Grądach od urodzenia. Jego zabudowania widać z drogi krajowej nr 60, bo stoją około 100 metrów od ruchliwej szosy. Dojeżdża się do niej lokalną drogą - wprost na krajową „sześćdziesiątkę”.
W ubiegłym roku zaczynali jako jedno z pięciu pierwszych przedszkoli leśnych w Polsce. Dziś „Włóczykij” jest jednym z trzydziestu przedszkoli tego typu w Polsce. I świętuje swoje pierwsze urodziny.
Wydał go pochodzący z Kadzidła Ryszard Lemański, na co dzień... podoficer wojsk rakietowych
W Różanie toczy się burzliwa dyskusja, której przedmiotem jest czołg, który od 39 lat „parkuje” przy Gminnym Ośrodku Upowszechniania Kultury.
W Ostrołęce obecnie zarejestrowanych jest ponad 37 tysięcy pojazdów. W powiecie ostrołęckim prawie trzy razy tyle!
Nie widać końca akcji protestacyjnej lekarzy rezydentów. Deklarują, że chodzi im nie tyle o wyższe zarobki dla siebie, co o poprawę sytuacji w ochronie zdrowia. Nie chcą wyjeżdżać za granicę do pracy.
Nie należy bać się konsekwencji „niepotrzebnego” zgłoszenia zaginięcia.
15 procent absolwentów medycyny z Lublina nie zdało za pierwszym podejściem Lekarskiego Egzaminu Końcowego. Średnia punktów wyniosła 132 na 200 możliwych do zdobycia.
Radni apelują do prezydenta: Daj Pan na katedrę, na akademię, remontuj chodniki i wymień Pan w końcu ten piec w przedszkolu
Przemysł mięsny jest tą gałęzią gospodarki, która najbardziej dewastuje środowisko. Teraz kurze fabryki śmierci powstać mają w gminie Białe Błota. Fetor, zniszczona przyroda, zatruta woda i rozjeżdżone drogi - a to tylko część obaw mieszkańców.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.