Do jakich absurdów posuwała się narodowo-socjalistyczna polityka informacyjna, pokazuje znakomicie obraz obrony Warszawy w mediach w 1939 roku.
Na początku nie można złapać oddechu, nogi się trzęsą, a pot zalewa oczy. Potem idzie coraz lepiej, endorfiny dodają skrzydeł. Bieganie to radość, uskrzydlony biegacz wierzy, że może góry przenosić. Albo uratować chore dziecko.
Wbijanie pali pod hotel nad Trzesieckiem spędza sen z powiek sąsiadom inwestycji. Prac nie wstrzymano, ale skalę zjawiska bada teraz specjalistyczna firma.
Czas na wnioski i uwagi w sprawie budowy mariny na Jamnie.
Mieszkańcy skarżą się na egipskie ciemności panujące w przejściu podziemnym przy ul. Dworcowej w Koszalinie. Dzisiaj, po naszej interwencji, powinno już być lepiej. Taką usłyszeliśmy wczoraj deklarację w ratuszu.
Policja od piątkowego popołudnia poszukuje rodziców dziś już czterodniowej dziewczynki, którzy - odmówiwszy pomocy medycznej - spakowali się i odjechali.
Znamy troje oficjalnych kandydatów na prezydenta Wrocławia. O starcie marzy jednak wielu polityków. Obóz prezydenta Rafała Dutkiewicza rozważa dwóch aktywnych urzędników.
Na policyjnej „mapie zagrożeń” Bydgoszcz pojawiła się 1713 razy, a Toruń 1035.
To jedyne gimnazjum w Białymstoku, które nie zostało przyłączone do liceum lub podstawówki.
Rozmowa z Krzysztofem Brejzą, posłem Platformy o związkach Amber Gold ze Spółdzielczymi Kasami Oszczędnościowo-Kredytowymi SKOK.
Poprawiają się ogólne statystyki wypadków, ale nie te dotyczące niechronionych uczestników ruchu.
Zawodnicy z Opola w znakomitym stylu rozpoczęli sezon 2017/18. Nie dość, że wygrali wszystkie trzy mecze w PGNiG Superlidze, to dostarczyli w nich kibicom wielu emocji. Nawet w rzutach karnych.
Jak przejechać nowym skrzyżowaniem Ducha z Solidarności, skoro nie ma drogowskazów? - pytają zdezorientowani kierowcy.
Aby usprawnić składanie wniosków o przyznanie 500 plus oraz świadczeń rodzinnych i alimentacyjnych, Poznańskie Centrum Świadczeń wprowadza udogodnienia.
Nie mogą wyjść do muzeum, bo są w więzieniu, więc muzeum przyszło do nich. W bydgoskim areszcie zorganizowano wystawę.
Kto jest winny śmierci 40-letniego pracownika spółki ProNatura? Mężczyzna obsługiwał taśmę z odpadami przy ulicy Kociewskiej w Toruniu. Maszyna pochwyciła mu rękę. Zmarł w szpitalu po pięciu dniach od wypadku, w którym złamał kość ramieniową.
"Polskie drzewa trzeba sadzić, z liściem, patriotyczne”, tak przekonują aktorzy ze spotu promującego akcję „Krajobraz mojego miasta” na zlecenie MKiDN.
Najbiedniejsi bydgoszczanie mogą liczyć na dopłatę do zakupu opału.
Rząd utrzymuje obowiązek meldunku, tłumacząc to m. in. wyższym poziomem bezpieczeństwa. Zameldować się będziemy mogli przez internet. Zmiany czekają także w kwestii numerów PESEL
Zobaczcie, co przygotowaliśmy dla Was w najbliższym, wtorkowym wydaniu "Nowości" PLUS!
Radni mieli ostatnio okazję do zwiedzania wszystkich obiektów należącycyh do miejskich wodociągów. Mogli się przekonać, w jakim stanie jest infrastuktura i czy spełnia ona założone przed remontem wymagania.
Rozpoczęcie budowy średnicówki planowane w przyszłym roku.
Wraz z sezonem na grzyby wraca temat zatruć. Eksperci alarmują, że coraz częstsze są przypadki... celowego otrucia się grzybami halucynogennymi.
Mieszkańcy zdecydowali. Tak będzie nazywać się nowe lodowisko.
Antysemityzm był akceptowany przez większość mieszkańców międzywojennej Bydgoszczy. Niestety, czasami niechęć przeradzała się we wrogość.
Policjanci w domu mieszkańca gminy Ludwin znaleźli także zamrożone tusze oraz nielegalny karabin, dubeltówkę i amunicję.
O 30 minut później przyjechał pociąg osobowy z Łap do Białegostoku. Przewoźnik wini za to usterki techniczne.
Spotkanie autorskie odbyło się w Dworze Fijewo w Golubiu-Dobrzyniu. Było inicjatywą prywatną.
Władze miasta chcą sprzedać dawną Fabrykę Papierosów Patria na Jeżycach. Niechętni temu są mieszkańcy, którzy korzystają z działającego tam parkingu.
Nadal nieznane są losy 30-letniej Doroty, która w grudniu zaginęła we Wszemborzu pod Wrześnią. Prokuratura wszczęła kolejne śledztwo. Dotyczy gróźb karalnych ze strony jej męża.
Rozmowa z Wiesławem Zajączkowskim, dyrektorem Muzeum Archeologicznego w Biskupinie, o 45 latach pracy, historii wykopalisk, ludziach, polityce i kolejnych festynach archeologicznych.
Już niedługo ma zostać otwarte centrum kultury w Bobrowicach wraz z długo wyczekiwaną salą. Do tej ostatniej są zastrzeżenia.
Filip, Zofia i Hanna przyszły na świat 31 lipca tego roku i są pierwszymi trojaczkami w gminie Baranowo. Do tej pory powiat ostrołęcki mógł się pochwalić tylko jednym takim „kompletem”: w maju 2014 roku urodziły się Ada, Nina i Natasza Gocłowskie,...
- Śpiewanie w chórze to wspólna praca i wspólna odpowiedzialność. Jeśli komuś coś nie pójdzie, to sorry, ale wszyscy poniesiemy konsekwencje - mówi Bożena Harasimowicz-Pęza, kierownik Ostrołęckiego Chóru Kameralnego.
W drugiej połowie XV wieku Florencją wstrząsnęły płomienne kazania dominikanina Girolamo Savonaroli, a na stosach płonęły zakazane księgi. Stare przysłowie mówi, że historia lubi się powtarzać, bo ledwie kilkadziesiąt lat wcześniej, również za...
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.