W czwartek, 18 maja, prokuratura zakończyła ciągnące się od prawie sześciu miesięcy śledztwo w sprawie pijanego samorządowca
Białe, zielone, fioletowe – szparagi! Kto z nas nigdy ich nie próbował?
Przyszło nam żyć w bardzo dziwnej rzeczywistości. Od człowieka wymaga się często sprawności niemal nadludzkiej. Powinien być zawsze wydolny fizycznie i intelektualnie, odporny na stres, zmęczenie… A prawda jest taka, że zazwyczaj nie da się tego...
Rośliny w pojemnikach powinny być zasilane długo działającym nawozem, zazwyczaj dedykowanym posadzonej grupie
Równo za tydzień, 26 maja, obchodzić będziemy bardzo ważne święto - Dzień Matki. Co możemy kupić mamom, aby zrobić im przyjemność i pokazać, że o nich pamiętamy.
W kilku strzegli porządku, walczyli z szabrownikami i wysiedlali Niemców. O kim mowa? O pierwszych funkcjonariuszach MO w Siemyślu.
Rządowy program Mieszkanie Plus miał dawać nadzieję na własne lokum. „Ten program jest za drogi. Nie na naszą kieszeń” - mówią w Kołobrzegu.
Lech Wałęsa, były prezydent RP był gościem Klubu Obywatelskiego. Sala kina w CK 105 była pełna.
Wypowiedział w Polsce wojnę rakowi płuc. Wymyślił Dzień bez Papierosa i skutecznie oduczył Polaków palenia. Profesor Witold Zatoński opowiada o tym, jak medycyna odkryła związek między trucizną a chorobą.
Wiosną 1920 roku mieszkańcy Breslau żyli przygotowaniami do Breslauer Messe, ważnych targów, w których uczestniczyli nie tylko wystawcy, ale i artyści, a specjalne autobusy dowoziły wrocławian do Sobótki.
Plany budowy obwodnic we Wrocławiu sięgają czasów niemieckich. To wtedy budowano autostradę A4, zaplanowano domknięcie obwodnicy śródmiejskiej przez most nad Odrą i drogę przez Wielką Wyspę aż do wyjazdu w kierunku Warszawy - i z drugiej strony to...
Na zmianie zasad najbardziej skorzystają duże rodziny w małych mieszkaniach. Stracą natomiast samotni na dużym metrażu.
Rozmowa ze st. brygadierem Rafałem Wesołkiem, nowym komendantem powiatowym Państwowej Straży Pożarnej w Aleksandrowie Kujawskim.
9 mln zł ma kosztować stworzenie centrum urazowego dla dzieci (tzw. CUD) w Uniwersyteckim Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Białymstoku.
Rozmowa z Robertem Malinowskim o przyszłorocznych wyborach samorządowych.
Kilkanaście nazwisk, różne stanowiska, zawody, różne też interesy i wizje co do tego, jak ma wyglądać poznański ogród zoologiczny. Faktem jest, że poznańskie zoo nie pozostaje neutralne wobec politycznego wpływu. Kto jednak ciągnie za sznurki...
Terenowe wyścigi dla amatorów i profesjonalistów, młodych i starszych - w ten weekend w Grudziądzu odbywa się I Festiwal Rowerowy.
Zgodnie z planem przebiega budowa miejsko-powiatowej książnicy. Inwestycję realizuje grudziądzka firma „Solgrud”.
Powodzeniem zakończyło się postępowanie przetargowe na sprzedaż starego hotelowca nad Jeziorem Starogrodzkim.
Dla mieszkańców Fordonu miasto kończy się na rondzie Fordońskim, a dla mieszkańców Wilczaka - na rondzie Grunwaldzkim. Obszary oddalone mocno od centrum - pozostają bez jakiegokolwiek zainteresowania miasta.
Czy w związku z zapowiedziami tworzenia Europy dwóch prędkości Polska powinna jak najszybciej wejść do strefy euro, a przez to dołączyć do elity UE?
Pod koniec ubiegłego roku zamieściłem w magazynowym wydaniu „Alfabet PiS”, a raczej rządów PiS. Bez większego przekonania zaznaczyłem, że będą dalsze części. I stało się.
Część mieszkańców chce ponownej dyskusji o strefie Tempo 30. - Nasze auta nie wyparują - twierdzą.
Do podlaskich struktur PO dołączyło trzech polityków z ugrupowania Ryszarda Petru. I choć obydwie partie nadal mówią o potrzebie współpracy, o zgodę może być trudno.
Jest starsza od niego niemal tyle samo, o ile młodsza jest od swojego męża żona prezydenta Stanów Zjednoczonych. 24 lata różnicy pomiędzy małżonkami robi jednak zamęt w głowach internautów.
Ktoś wydzwania do nas kilka razy dziennie, nieraz wcześnie rano, wieczorami i nawet w weekendy - skarżą się klienci Orange.
Rusza proces Arkadiusza Ł. domniemanego szefa wnuczkowej mafii. "Hoss", jego brat, żona i synowie, a teraz także siostra Soraya P. odpowiedzą przed sądem za wyłudzenia „na wnuczka”.
- Żarty się skończyły! - grzmi Roman Badach-Rogowski ze związku zawodowego ratowników.
Bytom to miasto, które na przestrzeni nawet kilkunastu lat potrafi się mocno zmienić. Przedstawiamy kilka miejsc, gdzie zaszły większe bądź niewielkie zmiany.
Mamy obowiązek dziś protestować, bo jutro może być za późno. Czas na środowiskową solidarność wobec sędziów – przekonuje dr hab. Jacek Barcik z Uniwersytetu Śląskiego, adwokat. 20 maja 2017 roku w Katowicach odbędzie się Kongres Prawników Polskich.
Czy metropolia śląsko-zagłębiowska to po prostu sprawniejsze zarządzanie tym, co mamy, czy jednak wielki projekt cywilizacyjny? Czy dzięki nowej strukturze poprawić wszystko po trochu, czy raczej postawić na jeden pomysł - symbol. Bo może lepiej...
Mniej czereśni, wiśni, może dosyć jabłek? Tak będzie tego lata, a wszystko przez... pszczoły i pogodę. Co mają wspólnego? Naprawdę sporo.
Wokół idei utworzenia województwa częstochowskiego temperatura jest albo wysoka, albo bliska wrzenia. Teraz wrze. Po odpowiedzi ministra spraw wewnętrznych Mariusz Błaszczaka na interpelację częstochowskiej posłanki PO Izabeli Leszczyny.
Rynki, deptaki i aleje to szata informacyjna miasta. Powinna być spójna i przejrzysta. Czasy wolnej amerykanki minęły. Jakie są nasze miasta?
Agenci antykorupcyjni zaskarżyli odmowę wszczęcia śledztwa w sprawie informatycznego projektu Wrota Lubelszczyzny.
Ikea w Zabrzu ma być gotowa w roku 2019. Prócz marketu z meblami, będzie tu np. ogród, amfiteatr i miejsce na grilla.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.