Nawet półtora roku trzeba czekać na miejsce w żłobku. Gminy już teraz martwią się, gdy wskutek programu „500 plus” chętnych będzie więcej.
W wielkanocną niedzielę wieczorem panny dowiedzą się, jaki dyngus czeka je następnego dnia rano. Zadbają o to członkowie Klubu Kawalerskiego.
Paulina, Mariusz, Ninka... Jeszcze nie minęły cztery lata, odkąd wszyscy cieszą się wspólnym życiem. Ale w czerwcu 2013 roku to nie było takie oczywiste.
- Opozycja jest słaba. Nie sądziłam, że Ryszard Petru okaże się takim ignorantem. Jestem przekonana, że Tomasz Lewandowski wystartuje w wyborach na prezydenta Poznania - mówi nam europosłanka SLD Krystyna Łybacka, która wybiera się na polityczną...
Olivia Piechota od dwóch lat walczy w barwach Akademii Judo, choć urodziła się i trenuje w Anglii. 19-latka zaprzyjaźniła się z rówieśniczkami z Poznania i chętnie do niego wraca nie tylko na zawody.
Dwa małe lwy odebrane z cyrków na Śląsku trafiły do poznańskiego zoo. Dyrekcja chce więc stworzyć azyl dla dzikich zwierząt. Czy może?
Na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu doszło do dość kuriozalnej sytuacji. Uczelnia zamyka kierunek studiów, ponieważ brakuje jej profesorów. Zwrócili się do nas rodzice studentów, którzy czują się zostawieni na lodzie. Ekspert ds. uczelni...
W święta wyrzucamy najwięcej żywności. By temu zapobiec ruszyła ogólnopolska akcja „Podzielmy się”. Każdy może podzielić się posiłkiem z bezdomnymi.
Kościół to miejsce publiczne, w którym obowiązują pewne reguły. Ale trudno jest ich przestrzegać z małym dzieckiem i nakłonić je do właściwego zachowania, słuchania kazania w ciszy. Są rodzice, którzy pozwalają na wiele. Czy jednak na pewno...
Ewelina i Łukasz Wieczorkowie z Radomia przeżywali najcięższe chwile, ale osobno. Był alkoholizm, zdrada, nieprzebaczenie. - Bóg to zabrał, a nas znów połączył - twierdzą.
Magda Gessler, umie malować nie tylko na płótnie czy papierze, maluje też na talerzach, a zamiast z farb korzysta z produktów spożywczych, grając nie tylko kolorami, ale też smakami.
Zakopywanie żuru, polewanie wodą Judasza, palenie cierni na cmentarzu - to zwyczaje wielkanocne, jakie jeszcze niedawno praktykowano w wioskach na południu Wielkopolski. Opisał je przedwojenny nauczyciel Jan Broda.
Mówi ks. Wojciech Parfianowicz, rzecznik prasowy Kurii Biskupiej w Koszalinie.
Ponad 100 najpiękniejszych palm, pisanek i stroików wielkanocnych wykonanych przez dzieci, młodzież i dorosłych z powiatu drawskiego oglądać można na wystawie w Złocienieckim Ośrodku Kultury przy ul. Połczyńskiej 6.
Koła gospodyń wiejskich, gminne ośrodki kultury to miejsca, które dbają o nasze tradycje. Dowodem na to jest Wojewódzki Konkurs Wielkanocny na palmy, pisanki i wypieki.
Samotnie spędzone święta to zawsze przykry temat - te słowa usłyszeliśmy od pana Mirosława, odsiadujacego wyrok w Czarnem.
Triduum Paschalne i Wielkanoc to dla katolików najważniejsze wydarzenie w roku liturgicznym. Przepełnione symboliką, w Polsce obrosło szczególnymi zwyczajami.
Ludwik Zamenhof już od dziecka marzył, by ludzi na świecie połączył jeden język. Udało mu się. W 1887 r. wydał pierwszy podręcznik esparanto. 14 kwietnia mija setna rocznica jego śmierci.
Z dr Mariolą Tymochowicz z Instytutu Kulturoznawstwa UMCS i Działu Kultury Materialnej i Duchowej Sekcji Etnografii Muzeum Lubelskiego rozmawia Aleksandra Dunajska.
Wiele gmin, przez które ma przebiegać linia 400 kV już rozpoczęło procedury planistyczne. Wciąż są też takie, które nie dają na nią zgody.
Brońmy samorządności, bo jest zagrożona. Nie będzie nam naczelnik mówił, co mamy robić - słychać z jednej strony. A z drugiej: - Bronicie tylko własnych stołków
24,5 tys. studentów zniknęło z Lubuskiego w 10 lat. Jesteśmy w tym „najlepsi” w Polsce. Jeśli nie zatrzymamy młodych, będziemy regionem seniorów. A to fatalna przyszłość
Jesteśmy trochę jak Rejent Milczek i Cześnik Raptusiewicz - porównuje Mikołaj Grabowski. - Andrzej niezwykle żywiołowy, towarzyski, gościnny. Zaprasza od razu na biesiadę, dowcipkuje. Jest rubaszny choć bywa skryty. Andrzej: -Mikołaj z kolei jest...
Już od kilkunastu lat gmina próbuje pozbyć się budynku na placu 11. Pułku w Krośnie Odrzańskim. Nic z tego. Ale urzędnicy mają plan awaryjny.
Spotkałam pięknych ludzi, którzy chcieli dzielić się ze mną wszystkim tym, co mają - mówi Anna Starmach po powrocie z Etiopii. Pojechała tam jako ambasador Światowego Programu Żywnościowego
W kolejkach pod sklepami mięsnymi Polacy umilali sobie czas żarcikami: „O czym marzy polska świnia w drodze do rzeźni? Żeby choć serce pozostało w kraju”. Bo gdyby nawet komunistycznym ministrom udało się wyhodować wystarczająco dużo świń - o tym,...
Mija niespełna 50 lat od momentu, gdy na rynku wydawniczym ukazała się książka, poświęcona walkom zgrupowań partyzanckich Jana Piwnika pseudonim „Ponury” z niemieckim okupantem - „Pozdrówcie Góry Świętokrzyskie”. Pomimo upływu lat, reportaż...
Rozmowa z księdzem Zbigniewem Bieniem, proboszczem parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Rembieszycach, gmina Małogoszcz w powiecie jędrzejowskim, o tym czym jest Wielkanoc i jak ją powinniśmy przeżywać.
Na trzy lata i osiem miesięcy więzienia został skazany żołnierz, który namówił na seks 14-latkę. Taki wyrok wydał bytowski sąd.
Prokuratura Okręgowa w Słupsku odmówiła wszczęcia śledztwa z doniesienia Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Gdańsku. Prokurator uznał, że burmistrz Łeby Andrzej Strzechmiński prawidłowo zareagował i postąpił w sprawie nielegalnej wycinki.
- Strażnicy miejscy przyjeżdżający na interwencję przed szpital, blokują miejsce dla autobusów. My wówczas przeszkadzamy innym - mówi kierowca autobusu MZK.
Wydana za 5 tys. zł broszura „Sprawdź, ile kosztuje nasze miasto” nie pokazuje, jak rządzi Robert Biedroń.
Czym różni się post w Wielki Piątek od tego w Wielką Sobotę? I kiedy zaczynamy świętować? Mówi nam o tym ks. Arkadiusz Wiącek.
- Gdy tylko przyjadę na stadion, popatrzę na herb, na którym przywieszona jest czarna wstążka, to wracają dramatyczne wspomnienia - mówi Mariusz Olejarka, wiceprezes Wólczanki Wólka Pełkińska. Przed każdym pojedynkiem piłkarze wychodzą na...
Służba więzienna pochwaliła się, że program "Praca dla więźniów" przynosi efekty. Pracuje już prawie 45 procent z nich. Większość za darmo
Prokuratura umorzyła postępowanie w sprawie nieprawidłowości związanych z nadzorem nad budową glorietty w parku Chrobrego. Decyzja jest nieprawomocna
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.