Paweł Gzyl

26. Europejskie Dni Dziedzictwa. Świętujemy niepodległość Polski i zwiedzamy interesujące zabytki

Zabytkowy dwór w Wieruszycach jest jedną z nielicznych zachowanych do dzisiaj siedzib szlacheckich z XVI wieku Fot. EDD Zabytkowy dwór w Wieruszycach jest jedną z nielicznych zachowanych do dzisiaj siedzib szlacheckich z XVI wieku
Paweł Gzyl

„Niepodległa dla wszystkich” - tak brzmi hasło przewodnie 26. edycji Europejskich Dni Dziedzictwa. Jest ściśle powiązane z obchodami setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

W ciągu dwóch najbliższych weekendów (8-9, 15-16 września) w całej Polsce odbędą się liczne wydarzenia, promujące zabytki i lokalne dziedzictwo w kontekście wolności, niepodległości i suwerenności.

- Europejskie Dni Dziedzictwa w Polsce to przede wszystkim program edukacyjny: wystawy, wycieczki, prelekcje, gry i konkursy przybliżające lokalnym społecznościom tradycje regionu. Nie można mówić o dziedzictwie i jego wartości, nie mówiąc o historii. Tę historię, bez względu na to jak może być ona niełatwa i skomplikowana, staramy się przybliżyć, w tym roku ogniskując uwagę na setnej rocznicy odzyskania niepodległości - mówi Bartosz Skaldawski, p.o. dyrektora Narodowego Instytutu Dziedzictwa.

Czytaj więcej:

 • Co będzie można zoobaczyć w ramach 26. edycji Europejskich Dni Dziedzictwa?
 • Pełny program Europejskich Dni Dziedzictwa
Pozostało jeszcze 59% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Paweł Gzyl

Dziennikarz Działu Kultura Gazety Krakowskiej i Dziennika Polskiego. Muzyka, film, książka. 


 


Moja kariera: 


Zaczynałem w drugiej połowie lat 80. w magazynie muzycznym "Non Stop", potem pisałem do kolejnych wydawnictw tego typu - "Rock & Roll" i "Music Globe". Na początku lat 90. zostałem dziennikarzem "Tygodnika Małopolska" wydawanego przez "Solidarność" w Krakowie. Potem pisałem do "Tygodnika AWS", który powstał w miejsce tegoż periodyku. 


Od 2001 roku piszę do "Dziennika Polskiego", a od 2011 - również do "Gazety Krakowskiej". Specjalizuję się w wywiadach z gwiazdami show-biznesu - piosenkarkami, aktorkami, prezenterkami telewizyjnymi. Zapowiadam koncerty i premiery filmowe, piszę recenzje płyt. 


Moją pasją jest nowoczesna muzyka elektroniczna. Piszę o niej do serwisu internetowego "Nowa Muzyka". 


 Moje teksty: 


https://plus.dziennikpolski24.pl/iza-krzan-zeby-pracowac-w-mediach-trzeba-miec-do-siebie-duzy-dystans/ar/c13-16795215


https://plus.dziennikpolski24.pl/piotr-adamczyk-roznorodnosc-rol-i-miejsc-w-ktorych-pracuje-daje-mi-najwieksze-spelnienie/ar/c13-16700659


https://plus.dziennikpolski24.pl/joanna-kulig-ludzie-czesto-wstydza-sie-tego-co-tak-naprawde-jest-ich-atutem/ar/c13-16647327


 

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.