Ani stypendiów, ani lekcji pływania, ani tanich obiadów. Uczniowie szkoły społecznej są pomijani przez miasto - alarmują rodzice.
Praca dodatkowa. Przed świętami do pensji planuje dorobić co czwarty Polak. W ciągu całego roku dorabia nawet 79 proc. osób.
Opozycja próbuje podpalić Polskę i wprowadzić anarchię - uważają podlascy posłowie PiS. To najpoważniejszy kryzys od 1989 roku. Demokracja jest zagrożona - odpowiada opozycja
Opłatka i dzielenia się nim nie wymyśliliśmy. Piękny ten zwyczaj jednak jako jedyni pielęgnujemy. Najstarsze opłatki są bezcennym świadectwem dawnej architektury.
O ostatnich wydarzeniach w Sejmie oraz rosnącym napięciu między rządzącymi a opozycją – rozmowa ze świętokrzyskim posłem Platformy Obywatelskiej Arturem Gieradą.
– Nasi pacjenci żyją coraz dłużej, ale trzeba pamiętać, że leczenie onkologiczne ma też skutki uboczne dla serca – mówi Stanisław Góźdź, dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Onkologii. – Dlatego onkolodzy i kardiolodzy muszą ze sobą współpracować....
Tematem przewodnim ćwiczeń była taktyka zielona, czyli operacje w terenie otwartym.
Informacje i pamiątki mieszkańców związane z historią gminy Chociwel trafiły do kapsuły czasu.
Drugie czytanie się nie odbyło. - Radni są nieprzygotowani! - grzmiał prezydent
Transportowy Dozór Techniczny odkrył, że Intersilesia McBride rozładowywała cysterny z groźnymi substancjami nie mając na to pozwoleń.
Kosztowna przebudowa okolic dworca Opole Wschodnie budzi spore kontrowersje. Właśnie wpłynęło odwołanie od decyzji środowiskowej.
Ładne pokoje, duże sale konferencyjne i historyczny bunkier - tak jest w hotelu Vulcan.
W ośrodku Louisa Braille’a w Bydgoszczy wisiała taka maksyma patrona: „Podstawą rozwoju człowieka jest mózg, a nie oczy” - mówi Włodzimierz Ożga. - Część ludzi zdrowych o tym zapomina.
Popychany na drzwi, przyciskany do framugi, okładany pięściami, kopany po całym ciele, aż pękła mu śledziona i wątroba. 29-latek dostał krwotoku wewnętrznego. Zmarł. Do zadania tych obrażeń przyznała się jego 24-letnia żona.
Pierwszy tydzień na dworcu Łódź Fabryczna przyciągnął tłumy zwiedzających. Kończą się zachwyty i pojawiają się pierwsze problemy: utrudnienia w komunikacji miejskiej, kłopoty z wjazdem na parking i brak zegarów.
Rzadko zdarza się w Łodzi inwestycja, która (prawie) wszystkich godzi, cieszy i spełnia funkcje daleko wykraczające poza plany projektantów. Takim obiektem stała się nowa Łódź Fabryczna.
Prawo i Sprawiedliwość samo może przegłosować każdą ustawę. Opozycja może zderzyć się z pociągiem większości na sejmowej mównicy.
Budujący jest entuzjazm łódzkich aktywistów, urzędników, facebookowiczów i innych (choć z racji dziennikarskiej potrzeby precyzji byłbym ostrożny w uogólnianiu tej postawy na wszystkich mieszkańców) z okazji zakończenia pięcioletniej budowy dworca...
Kto stoi za sejmowo-uliczną awanturą? Wszystkiemu jest winna Moskwa!
Lekarze nie zauważyli, że jedno z bliźniąt zmarło w trakcie ciąży. To uszkodziło mózg drugiego. Teraz ich mama zbiera pieniądze na leczenie. Prokuratura sprawdza, czy ktoś nie zawinił.
Łódzka straż miejska wzbogaciła się o superstrzelbę do aplikowania agresywnym zwierzętom leków usypiających.
Wczoraj w Łódzkim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się uroczystość wręczenia aktów nadania obywatelstwa polskiego 19 osobom.
Od stycznia wzrośnie płaca minimalna i to wcale nie jest dobra wiadomość dla rodziców samotnie wychowujących jedno dziecko i korzystających z Funduszu Alimentacyjnego.
Rodzice uczniów z południowych dzielnic Gdańska biją na alarm - boją się, że od września ich dzieci będą uczyć się na zmiany, nawet do wieczora.
W piątkowy wieczór uroczystą galą Teatr Wybrzeże uczcił jubileusz 70 - lecia. Wśród gości była pierwsza aktorka tej sceny Barbara Krafftówna.
Kolędowanie, spotkanie ze św. Mikołajem - w sobotę odbyło się wigilijne spotkanie torunian.
Kilkanaście lat temu, gdy w Polsce pojawiły się pierwsze dyskusje na temat dziennikarstwa obywatelskiego, pojawił się w „Pomorskiej” wywiad z psychologiem społecznym, którzy przestrzegał przed rozmywaniem się prawdy informacyjnej za sprawą sieci....
Rozmowa z Jadwigą Staniszkis, socjolożką i publicystką o obecnym kryzysie w sejmowych ławach i ruchach PiS i opozycji.
W najnowszym tomie „Ziemi Kujawskiej” znalazł się artykuł, którego autor kwestionuje istnienie ważnego szlaku na naszym terenie.
Torunianka Agata Wiśniewska połączyła swoją pasję z życiem zawodowym. Wspinać zaczęła się już jako nastolatka i doszła do mistrzostwa.
Na początku stycznia opera „Rusałka” ukaże się na płycie dvd.
Posłowie opozycji rozpoczęli czwartą dobę okupacji sejmowej sali posiedzeń. Dziś o godz. 10 przestanie obowiązywać zakaz wstępu dziennikarzy do Sejmu.
Rozmowa z dr. Sławomirem Sadowskim, politologiem UKW o stanowisku prezydenta Andrzeja Dudy w sprawie kryzysu parlamentarnego.
Za kilkanaście milionów złotych w Operze Nova ma się dokonać skok technologiczny. Będą m.in. scena obrotowa i nowe instrumenty.
W miniony weekend odbyła się premiera "Wiśniowego sadu" w Teatrze Wybrzeże. Przedstawienie uświetniło jubileuszowy wieczór gdańskiej sceny.
- Wygląda to o wiele lepiej, chociaż żałuję, że nie zmieniono także nawierzchni chodnika przy zejściu z wiaduktu - mówi pani Anna.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.