Kolejne złe wiadomości docierają ze szpitala w Krośnie Odrzańskim. W środę, 19 października zamknięto kolejny oddział. Tym razem przestał działać oddział wewnętrzny.
Tyle odsłon miał wpis na FB o smutnej historii porzuconego psa.
Jak tej drogi nie było był problem, jak jest w budowie zrobiło się jeszcze gorzej. - Walczyłam o tę drogę od lat. Była w strasznym stanie - przyznaje Alfreda Baranowska. Kiedy remont się przedłużał mieszkanka znów zaczęła walczyć. Udało się...
Książka „My powróciliśmy” to niesamowita pamiątka. Na zawsze utrwalone zostały w niej historie Sybiraków z Nowej Soli. W czwartek promocja publikacji
Mimo, że od światowej premiery Pokémon GO minęły kilka miesiący, to o fenomenie prostej zdawałoby się gry na telefon, wciąż jest głośno.
Bez jego pracy port kołobrzeski nie miałby szansy się rozwinąć. Za trud włożony w odbudowę infrastruktury po 1945 r. otrzymał wyrok śmierci.
Nowy zakład rozpocznie produkcję w tym roku. Trwa budowa hali i nabór pracowników.
Oblicza wojny Jako jeniec budował autostradę w Zagoździe. Zginął z rąk nazistów w 1945 r.
Teren po dworcu PKS w Szczecinku kupił developer z Chojnic.
Zapraszamy do rozmowy z kołobrzeskim psychologiem, Jackiem Pawłowskim.
Komisje sejmowe administracji i mniejszości narodowych i etnicznych na wniosek podlaskiej posłanki klubu Kukiz'15 odrzuciły projekt obywatelski o uznaniu Ślązaków za mniejszość etniczną.
Zaufał ludziom, a oni zabrali mu całą emeryturę, udając pracowników pomocy społecznej.
Z Pawłem Kowalem - byłym europosłem, historykiem i publicystą - rozmawia Ryszarda Wojciechowska.
Rozmowa „Głosu Pomorza” z Barbarą Dykier, wójtem gminy Słupsk. Barbara Dykier zorganizowała dla pracownic Urzędu Gminy spotkanie na temat profilaktyki raka piersi.
RPO zwrócił się do prokuratury w sprawie ekshumacji ciał ofiar katastrofy smoleńskiej. To pokłosie sprzeciwu żony tragicznie zmarłego posła Rybickiego.
Mamy kolejną tajemnicę ministra obrony Antoniego Macierewicza osnutą mgłą... tajemnicy.
O transplantologii i jej niezwykłej wadze rozmawiamy z Krzysztofem Machajkiem, który 17 lat temu przeszedł operację przeszczepu serca.
Rozmowa europosłem Januszem Zemke (SLD), byłym wiceministrem obrony narodowej, o kupowaniu śmigłowców przez ministra Macierewicza.
Ruszył proces Patryka R., oskarżonego o pobicie 3-miesięcznego syna Sebastiana.Ze względu na dobro niemowlęcia sąd wyłączył jawność rozprawy.
O wojewodzie Michale Grażyńskim i rządach sanacji na polskim międzywojennym Śląsku z dr. hab. Zygmuntem Woźniczką, historykiem, rozmawia Tomasz Borówka.
Z Robertem Kostro, dyrektorem Muzeum Historii Polski, o akcji „Małe Wielkie Historie” rozmawia Norbert Kowalski.
Rozmowa z prof. Karolem Śliwką, patomorfologiem, o ekshumacji szczątków ofiar katastrofy smoleńskiej.
Rozmowa z Leszkiem Wojtasiakiem, członkiem zarządu województwa wielkopolskiego z PO, na którego CBA po raz kolejny doniosła do prokuratury z powodu oświadczeń majątkowych.
Gruntowna rozbudowa pozwoli na stworzenie osobnych sal dla dzieci i młodzieży W niektóre dni na ostrowski SOR trafia nawet do 150 pacjentów na dobę.
Magda Zawadzka, Basia z „Pana Wołodyjowskiego” i „Przygód pana Michała” - ekranizacji powieści Henryka Sienkiewicza odwiedziła Łódź. Okazją był obchodzony rok laureata nagrody Nobla
Trzy sezony w I lidze; obecny to czwarty. Chojniczanka zdobyła w tym okresie 147 bramek. W najbliższych meczach można spodziewać się jubileuszowej...
Już 24 października odbędzie się uroczyste otwarcie zakładu Volkswagena w Białężycach. Fabryka wpłynęła na rozwój gminy i powiatu wrzesińskiego. Utworzono nowe miejsca pracy.
Świątynia pw. św. Michała Archanioła wkrótce znajdzie się pod szczególną ochroną wojewódzkiego konserwatora zabytków.
Specjaliści dobierając idealną parę muszą się skonfrontować z problemem niemożliwości - mówi prof. Zbigniew Nęcki.- Są bowiem sprzeczne oczekiwania kobiet i mężczyzn.
Bartosz Ława obecnie gra w Vinecie Wolin w III lidze. Ale to również były kapitan zarówno Pogoni jak i Arki Gdynia. Oba zespoły spotkają się ze sobą w ekstraklasie w piątek.
Przemoc domowa, nękanie czy stalking są karalne. Pokrzywdzeni powinni móc odizolować się od oprawców. Pomóc im może zakaz zbliżania się. Jednak sądy orzekają go niechętnie.
Zarząd Infrastruktury Miejskiej wystąpi do miejskiego inżyniera ruchu o utrzymanie na stałe nowych przystanków przy al. 3 Maja.
Mamy rok 1913. Mock jest na początku policyjnej kariery w Breslau. W budynku Hali Stulecia zostają znalezione zwłoki czterech gimnazjalistów i jednego mężczyzny. Czy to samobójstwo? Morderstwo? A jeżeli to drugie, to kto z nim stoi? Przed...
Może trudno w to uwierzyć, ale bydgoska scena operowa, która w tym roku obchodzi 60-lecie istnienia, ani razu nie sięgała po dzieła Karola Szymanowskiego.
Oleska szkoła przy ul. Powstańców Śląskich została założona w 1946 roku. W ciągu 70 lat istnienia trzykrotnie zmieniła swoją nazwę.
Zobaczcie próbkę tego, co znajdziecie w dzisiejszym wydaniu plus.pomorska.pl.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.