Aleksandra Pasis

3 miliony dla grudziądzkiego szpitala. Radni byli na „tak”

W sumie od początku roku z budżetu miasta na pokrycie długów szpitala  poszło już 9,5 mln zł. Fot. archiwum Polska Press W sumie od początku roku z budżetu miasta na pokrycie długów szpitala poszło już 9,5 mln zł.
Aleksandra Pasis

To kolejna pula z budżetu miasta na pokrycie długu lecznicy. Wciąż nie wiadomo kto zostanie nowym prezesem spółki GIM.

Uchwała w sprawie przekazania 3 milionów zł z budżetu miasta do spółki Grudziądzkie Inwestycje Medyczne wzbudziła - podobnie jak na wcześniejszych obradach komisji - na wczorajszej sesji rady miejskiej spore kontrowersje. Ostatecznie 12 radnych było na „tak”, 9 „przeciw”, a 2 wstrzymało się od głosu.

Chodzi o to, że szpital nie spłacił długu GIM-owi - m.in. za dzierżawę pomieszczeń - a co za tym idzie GIM nie ma pieniędzy na zapłatę wierzycielowi - Siemens Finance.

Czy jest szansa na pieniądze od marszałka na spłatę długu grudziądzkiego szpitala? O jakiej kwocie mowa? Jakie jeszcze możliwości zmniejszenia długu lecznicy są rozważane? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 75% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Aleksandra Pasis

W grudziądzkim oddziale Gazety Pomorskiej pracuję kilka lat. Zajmuję się głównie tematyką związaną z samorządem, sprawami społecznymi oraz kryminalnymi. Praca z ludźmi, a dokładniej ich historie: jedne dramatyczne, inne zabawne, jest jednocześnie tym co sprawia mi dużą satysfakcję. A najważniejsze - uczy pokory. Po pracy lubię jeździć na rowerze. W czasie urlopu - podróżuję. Gdy znajduję wolną chwilę wieczorem sięgam po książki. Tradycyjne. Papierowe. Tak jak tradycyjna Gazeta Pomorska.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.