Co drugi Lubuszanin źle ocenia rząd, ale niemal co trzeci i tak głosowałby na PiS.
Komisja Europejska wyznaczyła Polsce ultimatum. Do poniedziałku rząd ma czas na dokonanie istotnego postępu w sprawie TK.
Nikt nie będzie wykorzystywał zagrożenia terrorystycznego do inwigilacji opozycji – powiedział Mariusz Kamiński, koordynator służb specjalnych.
Słynna projektantka mody, Ewa Minge, tworzy Dom Życia. Pomoc lekarską, psychologiczną, prawną i inną znajdą w nim chorzy na nowotwory.
Na terenie strefy pojawiają się nowe firmy, w tym z dalekich Indii. W kolejce czekają jeszcze spółki z Danii, Niemiec i kilka z Polski.
Gdyby wybory były dziś, to w Lubuskiem wygrałby PiS przed Nowoczesną i Platformą. A jak to możliwe, skoro jednocześnie nasi respondenci nisko oceniają i rząd, i prezydenta?
Już za kilka lat na rynku nie będzie kominiarzy i szewców. Jest coraz mniej fryzjerów. Rzemieślnicy zachęcali młodych do nauki zawodu podczas targów w Żaganiu.
Tak komentujecie bieżące wydarzenia w regionie i w kraju 20 maja 2016 r.
Czwartek był najbardziej intensywnym dniem dla uczestników EKG. W jego trakcie odbyło się ponad 60 z zaplanowanych ponad 100 debat, dyskusji i spotkań. Dzisiaj do Katowic przyjadą przedstawiciele Komisji Europejskiej - komisarz Günther H....
9000 samochodów przejeżdża drogą krajową 78 przez gminę Mierzęcice w powiecie będzińskim. Wyniki pomiarów prowadzonych przez Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Katowicach wykazały, że na drodze biegnącej przez samo centrum gminy hałas w...
Oto kolejny przepis z książki "Fit Słodkości" autorstwa znanej blogerki - Kingi Paruzel. Tym razem proponujemy Minibezy Pavlova bez jajek z aquafaba. Doskonały i zdrowy deser. Jego przygotowanie zajnie około 120 min.
Nie wiem, czy to jakiś cudowny zbieg okoliczności - jak chcą niektórzy. Raczej po prostu od zawsze liczył się tu format ludzi, których wybierano na to stanowisko. Byli to - w większości - ludzie z dokonaniami, poziom wyższy, o przekonaniach wcale...
Szuka mieszkania w Katowicach i loteria „Mieszkanie za czytanie” okazała się dla niej strzałem w dziesiątkę. Szczęśliwym już na wstępie, bo Nadia Klos jest jedną z laureatek pierwszego losowania nagród dodatkowych. W loterii wzięła udział...
Nie jest wykluczone, że pobór do wojska zostanie w Polsce odwieszony. Czy taki krok jest realny do zrealizowania w ciągu najbliższych lat?
Jeśli mieszkasz w Żorach żyjesz dłużej niż w innych miastach aglomeracji. Nawet między graniczącymi ze sobą powiatami, różnice w zachorowalności i umieralności na określone nowotwory są bardzo duże. Jak to możliwe? Mamy badania.
Przed wojną Racibórz słynął z wielu wielkich fabryk, które zaopatrywały miasta całego ówczesnego państwa niemieckiego. O dawnej świetności takich zakładów jak Doms, który produkował znane w całej Europie wyroby tytoniowe, przypominają dziś m.in....
Potrzebujemy zmian - mówi Andrzej Kołodziejski, szef Zarządu Okręgowego NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa w Katowicach.
Ojcowie, którzy gwałcą swoje dzieci, wiedzą, że jest to karalne. Ale liczą na to, że dziecko ze strachu nikomu się nie poskarży - mówi dr Ewa Jarosz, autorka książki „Dom, który krzywdzi”.
Kupić akwarium, umieścić w nim rośliny, wlać do niego wodę i wpuścić do niej zakupione w sklepie zoologicznym rybki... to nic trudnego. Ale jest różnica między zwykłą hodowlą a prawdziwą pasją. Bowiem hodować cenne okazy i zdobyć za nie...
Senior niczym sam Bruce Lee. Siedemnastu bytomian w wieku „60 plus” bierze udział w zajęciach z karate. Można dołączyć . Nie trzeba płacić. To specjalny program, który potrwa do grudnia 2016. Prowadzi Janusz Sowa
Najdłuższa trasa rowerowa w Katowicach, oznaczona numerem 1, przeszła lifting. Poprawiono nawierzchnię na poszczególnych jej odcinkach, uzupełniono brakujące oznakowanie, a przy miejscach odpoczynku pojawiły się mapy i kosze na śmieci....
Pierwsze słyszę, że festiwal się nie odbędzie. Jeśli to prawda, to jest to bardzo duża strata dla regionu - bielski poeta i animator kultury Jan Picheta, od lat związany z imprezą nad Olzą, nie kryje swojego zaskoczenia. Jak wielu innych.
Ksiądz Jan Szywalski, emerytowany proboszcz parafii Św. Krzyża w Studziennej w Raciborzu, przyjaciel młodzieży niesłyszącej, opowiada nam o swojej pierwszej Komunii Świętej, która miała miejsce dokładnie 70 lat temu.
Jeszcze niedawno kopalnie postrzegane były tylko przez pryzmat pracy. Dziś jest ich o przynajmniej połowę mniej niż przed trzydziestu laty i m.in. sposób zagospodarowania niektórych zamkniętych kopalń powoduje, że zwracamy uwagę chociażby na ich...
Wizytówką Teatru Śląskiego za dyrekcji Roberta Talarczyka stały się śląskie spektakle, przygotowywane w ramach cyklu „Ślask święty/Śląsk przeklęty”. Teraz Talarczyk zapowiada zmianę formuły. Mówi, że nie chce Śląska „zamykac na kłódkę”, ale będzie...
Tatiana Szczęch, stylistka ocenia stylizację aktorki Aleksandry Szwed.
W tym tygodniu przygotowaliśmy porcję danych, dotyczących organizacji naszego państwa i wymiaru sprawiedliwości. Dzięki temu dowiecie się, ile osób brało czynny udział w wyborach w ostatnich latach, a ile w tym czasie zostało w domu. Mamy też...
Sama szuka mieszkania w Katowicach i loteria „Mieszkanie za czytanie” okazała się dla niej strzałem w dziesiątkę. Szczęśliwym już na wstępie, bo Nadia Klos jest jedną z laureatek pierwszego losowania nagród dodatkowych.
Mieszkańcy Szwederowa mówią o nim: doktor Judym. Nieżyjącemu od lat doktorowi Czesławowi Wolańskiemu wdzięczni są do dziś.
W Kościele katolickim maj jest miesiącem, w którym dzieci przystępują do I Komunii Świętej. To także (choć nie co roku) czas obchodów Bożego Ciała, które przypada 60 dni po Wielkanocy (te święta są ruchome, stąd różne terminy uroczystości Bożego...
Choć nie istnieje już ponad dekadę, to żyją ludzie, którzy tworzyli jej historię. Przypomni ją tablica, która powstała z inicjatywy byłych drukarzy.
W Gazecie Pomorskiej Plus czeka dziś na Ciebie 58 artykułów. Oto, co dla Ciebie przygotowaliśmy:
ŚDM. Wierni modlą się przed Światowymi Dniami Młodzieży, a władze miasta nadal borykają się z zabezpieczeniem tego wydarzenia.
Mimo młodego wieku wie, co chce robić w życiu. W jego domu znajduje się studio nagrań. Mówi o sobie: łowca talentów.
Na zakończenie wystawy „...dłutem, pędzlem, igłą...“ do Muzeum Borów Tucholskich przyjechali także twórcy ze Słupska.
Często są pierwsi na miejscu zdarzenia i ratują nas w potrzebie. Za to należą im się odznaki i medale, choć nie dla nich się poświęcają.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.