8 setnych sekundy zabrakło czwórce podwójnej wagi lekkiej bez sternika z Jerzym Kowalskim do finałowego wyścigu regat o Puchar Świata.
Ponad 1.800 mieszkań należy do KTBS. Planowane są kolejne.
Obyczaje. Tu w 1661 roku wydrukowano pierwszą polską stałą gazetę - „Merkuriusz Polski”.
21 kwietnia 1368 r. Kazimierz Wielki wydaje statut żupny. Dokument określa zasady wydobycia i sprzedaży soli na trzy stulecia. Rozmowa z historyczką Anną Włodarską.
Grosze płacą w Biedronce i Lidlu. Tyle opinie, bo np. pracownicy znanych sieciówek w galeriach handlowych o takich stawkach mogą pomarzyć.
24 kwietnia 1885. Prof. Jan Mikulicz-Radecki przeprowadza w Krakowie pierwszą w świecie operację zszycia pękniętego wrzodu żołądka. Kraków u schyłku XIX w. jest znaczącym ośrodkiem medycznym.
W dzisiejszym wydaniu Gazety Pomorskiej Plus mamy dla Ciebie 52 artykuły. Sprawdź, o czym piszemy!
W sobotę Klub Olimpiad Specjalnych „Młode Wilki” w Zespole Szkół nr 3 w Golubiu-Dobrzyniu obchodził rok działalności. Inicjatywa jest skierowana do rodzin.
Z inicjatywy ŻTK, przy współpracy z MiPBP, MZP oraz SP w Januszkowie zorganizowano wystawę poświęconą Klemensowi Janickiemu.
Wspieranie rozwoju kultury to program, w którym o fundusze z Urzędu Miasta Chełmna mogą starać się organizacje pozarządowe, stowarzyszenia, fundacje. Chętnych - jak co roku - nie brakowało i tym razem.
W toruńskich sklepach szykują się przebudowy, modernizacje i walka o koncesje na alkohol. Po rozbiórce Lidla przy Szosie Lubickiej postawiony zostanie na nowo. Będzie większy.
Uczniowie z jabłonowskiego zespołu szkół zwyciężyli w V Ogólnopolskim Turnieju Klas Mundurowych w Ostródzie.
Trwa kontrola komisji rewizyjnej w Centrum Parku, która zaczęła się od awantury, a nie wiadomo, co będzie dalej.
Pierwsze ogłoszenie dotyczy odcinka Bralewnica - Wielki Mędromierz, na którym zaplanowano poszerzenie jezdni do 4 m, wykonanie nakładki o grubości 4 cm oraz umocnieniu pobocza na odcinku około półtora kilometra.
Chojnickie Studio Rapsodyczne nie zapomina, że wszystko zaczyna się od słowa. I od miłości do literatury. Dodajmy, dobrej literatury.
Po raz jedenasty odbył się Koncert Młodych Talentów. W ŻDK wystąpili młodzi artyści zajmujący się zarówno muzyką klasyczną jak i współczesną.
Mieszkańcy interweniowali u burmistrza w trosce o zdrowie i perspektywy dla miasta. Dlatego urząd upomina niektórych skępian!
Zmiana organizacji ruchu zaskoczyła kierowców w Świeciu. Policja nie wlepia mandatów. Jeszcze...
W piątek Zespół Szkół nr 2 im. mjra Henryka Dobrzańskiego „Hubala” w Aleksandrowie Kujawskim obchodzić będzie 100-lecie istnienia placówki i 76 rocznicę śmierci patrona.
Teren przy ul. Zbiegniewskiej i Wiejskiej we Włocławku będzie zagospodarowany!
Na mapie tegorocznej trasy koncertowej „Lata z Radiem” znów znalazł się Inowrocław.
Aktorzy z Teatru 6. Piętro zaprezentują ponad dwadzieścia pięć piosenek, które wyszły spod pióra mistrza polskiej piosenki literackiej.
Jeżeli z naszego samochodu korzysta wiele osób, powinniśmy poinformować o tym zakład ubezpieczeń, w którym kupujemy polisę komunikacyjną.
Rozmowa z ks. prałatem Grzegorzem Karolakiem, proboszczem parafii p.w. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Ciechocinku o czwartkowym wydarzeniu.
W sobotę „leśnik“ otworzył drzwi dla zwiedzających. Można było zajrzeć w każdy kąt i porozmawiać z uczniami i nauczycielami.
Starosta lipnowski wraz ze Stowarzyszeniem Pomocy Osobom Autystycznym w Gdańsku organizują w Lipnie otwartą konferencję pod hasłem „Zrozumieć autyzm”.
Zespół Szkół Licealnych i Technicznych im. Ziemi Tucholskiej jest „Innowacyjną szkołą zawodową na rynku pracy“. Tytuł zdobyli w Warszawie.
Nie ma takiej imprezy na wsi, by nie uczestniczyły w niej panie z kół gospodyń wiejskich.
Na inwestycyjnej liście Radziejowa wciąż najwyżej znajdują się roboty dotyczące infrastruktury. To budowa sieci wodociągowej i kanalizacji, remont ulic.
Mimo że radny Jacek Klajna mówił na komisji kultury i sportu, że z projektem uchwały o stypendiach dla ludzi kultury jest coś nie tak, a Maria Błoniarz Górna dodawała, że wygląda to na skopiuj-wklej z internetu, to radni nie wprowadzili żadnych...
Trzeba wielkiej odwagi, by wziąć na warsztat „Ferdydurke” Witolda Gombrowicza. A w starym ogólniaku polonistki Anna Szydeł-Eichenlaub, Gabriela Stępień i Aleksandra Łosin jakoś się nie przelękły i z młodzieżą doprowadziły rzecz do szczęśliwego...
Organizują rozgrywki ligowe, trenują przed każdym startem - miłośnicy kultowej gry komputerowej „Żużel 2001” nadal aktywnie działają.
Plany budowy Środowiskowego Domu Samopomocy w Mogilnie nadal są aktualne. Na razie gmina „przygląda się” domom w okolicy.
Nie będzie jednak zmiany obwodów szkół. Burmistrz Trzemeszna wycofał się z kontrowersyjnego pomysłu.
Barcinianie - ci trochę starszej daty - pamiętają, że w budynku gdzie obecnie funkcjonuje MDK mieściła się restauracja. „Kujawiak“ wrócił. Dlaczego?
Ostatnio kilka małżeństw świętowało pięćdziesięciolecie powiedzenia sobie sakramentalnego „tak”. To okazja do wspomnień i wzruszeń.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.