Mieczysław Jurecki, lubelski multiinstrumentalista, autor ponad 350 piosenek, od wielu lat związany z Budką Suflera, zapowiada nową, solową płytę. Krążek promuje singiel i teledysk do tytułowego utworu „Zanim czas odjedzie”.
Turyści odwiedzający Kraków oglądają głównie najważniejsze zabytki: Wawel, Rynek, Kościół Mariacki, Collegium Maius UJ. Nie wiedzą, że zabytkiem jest też łąka!
Czy niebawem w Szpitalu Uniwersyteckim w Zielonej Górze wrócą porody rodzinne?
W Gorzowie trawniki będą koszone rzadziej niż do tej pory. Oszczędność? Bardziej dbanie o to, by po deszczach ziemia mogła zatrzymać więcej wilgoci.
W środę, 27 maja, odbędzie się kolejna sesja rady miasta w Gorzowie. Jeden jej punktów dotyczy opłat za żłobki miejkie.
Czytelniczka: od Kupieckiej aż po Objazdową w Zielonej Górze brakuje śmietników.
We wtorek 26 maja w Akademii im. Jakuba z Paradyża odbyły się wybory rektora. Ponownie została nim prof. dr hab. Elżbieta Skorupska-Raczyńska.
Lista Grundmanna to lektura obowiązkowa każdego poszukiwacza skarbów. W 1945 roku jej zaszyfrowany oryginał był bezcenny. Znajdowały się na nim trzy lubuskie miejscowości...
Zakończyła się trwająca dwa lata modernizacja najstarszej części Białej Fabryki oraz budynków na terenie Skansenu Łódzkiej Architektury Drewnianej Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi. Teraz zatem czas na budowanie wystaw stałych instytucji.
W środę Sejm zajmie się projektem kolejnej tarczy antykryzysowej. To już kolejna, czwarta edycja zmian w przepisach, które mają przystosować polskie firmy i pracowników do życia w świecie w czasie i po epidemii. Część zapisów zawartych w...
W tej kampanii prezydenckiej jeszcze wszystko może się zdarzyć. Sondaże są coraz mniej łaskawe dla Andrzeja Dudy. Wiele wskazuje na to, że nie uda mu się wywalczyć reelekcji w pierwszej turze, a przecież jeszcze nie tak dawno według niektórych...
Specjalna Strefa Ekonomiczna „Krakowski Park Technologiczny” nieustannie się rozrasta. Zagłębie krakowskich biurowców właśnie wzbogaciło się o kolejną inwestycję w kompleksie Dot Office - budynek L1.
Ogórek meksykański jest malutki, ale ma ciekawy smak i jest łatwy w uprawie. Piszemy, jak go wyhodować, pielęgnować i co z niego zrobić.
Dzieci na oddziale neonatologii Szpitala Ginekologiczno-Położniczego przy ul. Polnej spędzają kolejne miesiące bez rodziców. Wszystko przez pandemię koronawirusa i strach o możliwość zakażenia wcześniaków. By ulżyć jednak rodzinom w rozłące,...
Ministerstwo Rozwoju rozważa wprowadzenie nowej ulgi dla osób kupujących pierwsze mieszkanie lub budujących dom. Swój pomysł na taką ulgę mają też deweloperzy.
W ramach Tarczy Antykryzysowej wszystkich użytkowników śródlądowych dróg wodnych w Polsce zwolniono z opłat za korzystanie ze śluz i odcinków śródlądowych dróg wodnych stanowiących własność Skarbu Państwa.Tak będzie do 30 września.
Latem w parkach i na skwerach wielu polskich miast, można podziwiać niezwykle piękne i efektowne dywany kwiatowe. Taki kolorowy kwietnik możemy też sami stworzyć, choć zadanie nie będzie takie łatwe.
Okazuje się, że deweloperzy kontynuują rozpoczęte inwestycje, a w ich biurach sprzedaży pojawiają się klienci. Problemem może okazać się jednak wystartowanie z nowymi projektami.
30 księży z rady kapłanów diecezji kaliskiej w poniedziałek otrzymało do podpisania "lojalki", w których zapewniają, że biskup Edward Janikak jest wzorowym hierarchą kościelnym. Tak twierdzi Andrzej Gerlach, historyk Kościoła. Przypomnijmy, że po...
- Szkoda mi tylko tych, którzy w PiS nadal myślą propaństwowo, ale i oni zostali zahipnotyzowani polityczną chciwością i obłudą Jarosława Kaczyńskiego - tłumaczy w rozmowie z "Głosem Wielkopolskim" Szymon Hołownia, kandydat na prezydenta Polski.
Większość nowożeńców i restauratorów odetchnęła z ulgą. Są też i tacy, którym to rozwiązanie do końca nie odpowiada.
Estoński przyjmujący, Robert Taht zdecydował się na powrót do PlusLigi. W latach 2015-2018 był zawodnikiem Cuprum Lublin. Teraz zdecydował się przyjąć ofertę Asseco Resovii.
- Odmrażanie gospodarki oznacza większe zapotrzebowanie na paliwa, a rosnący popyt oznacza wyższe ceny – komentują sytuację na rynku paliwowym analitycy.
- Wiemy, że samorządy dostają mocno po kieszeni, co odbije się na nas wszystkich. Dlatego powinniśmy robić mądrą politykę, by ograniczać problemy w obecnej sytuacji - mówi Danuta Stępniewska, przewodnicząca Związku Nauczycielstwa Polskiego w Nowym...
Epidemia koronawirusa nie storpedowała budowy centrów przesiadkowych w Częstochowie. Prace są już mocno zaawansowane, a ich oficjalne otwarcie nastąpi jeszcze latem go tego roku.
Tatiana W. przyjęła kilkadziesiąt ciosów nożem, oprawcy próbowali odrąbać jej głowę, a po zgonie obcięli palce, pocięli usta i nos. Skazani zostali na 25 lat więzienia. Rodzina ofiary wniosła apelację i żąda dożywocia.
Nastolatkowie z Czechowic-Dziedzic (13 i 15 lat) od kilku tygodni nękali, bili i wymuszali pieniądze od dwóch niepełnosprawnych mężczyzn. Jednemu z nich kazali wykopać sobie grób i grozili, że zostanie w nim zakopany.
Wrażenie, że Andrzej Duda już wygrał wybory, może PiS drogo kosztować. Dlatego pilnie zwołano Komitet Wykonawczy, by zmobilizować struktury do większego zaangażowania. Stawką nie tylko wybory, ale i pozycja liderów w regionach.
18 maja działanie wznowiły branże: gastronomiczna i beauty. Zapytaliśmy właścicieli poszczególnych lokalów i salonów, jakie są ich wrażenia po pierwszym tygodniu powrotu do pracy. Jak zgodnie twierdzą, na większy napływ klientów trzeba jeszcze...
Kinga powiedziała, że musi wyznać mi prawdę o Wiktorze, gdyż nie może już patrzeć jak On mnie terroryzuje, podczas gdy sam święty nie jest. Okazało się, że już jakiś czas temu przychodził wieczorami do jej samotnej sąsiadki, która jest osobą...
Po kilku trudnych tygodniach walki z koronawirusem, zaczęło się „odmrażanie”: życia społecznego, gospodarczego. Czy najtrudniejsze chwile już za nami? Oby. Chyba wszyscy złaknieni są normalności. O życiu w cieniu zarazy, o lękach i nadziejach na...
W kuchni Gabrieli i Arkadiusza Lisków zastaję trzech chłopców pochylonych nad laptopami w trakcie lekcji online.
Zielonogórski Instytut Równości chce edukować mieszkańców. Jak? Plakatami i billboardami.
- Jan Paweł II przez większość Polaków nie został zrozumiany - twierdzi ks. prof. Alfred Wierzbicki. Z filozofem i etykiem z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego szukamy śladów Karola Wojtyły w Lublinie i próbujemy uchwycić najważniejsze elementy...
Dokładnie 9859 osób bezrobotnych było zarejestrowanych w Miejskim Urzędzie Pracy w Lublinie w kwietniu. To blisko 500 więcej niż miesiąc wcześniej. Przybywa także wniosków o rządową pomoc w ramach tarczy antykryzysowej. - Okres ich rozpatrywania...
Podczas dzisiejsze sesji (25 maja), sejmik udzielił wotum zaufania i absolutorium zarządowi województwa kujawsko-pomorskiego.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.