Świebodzińskie muzeum regionalne wzbogaciło się o kolejny obraz. Przedstawia on świętego Pawła Pustelnika. Obraz przekazał dobrze znany miłośnikom sztuki marszand Jerzy Ludwikowski, który prowadzi antykwariat.
Od lat mieszkańcy osiedla Słonecznego w Świebodzinie proszą o boiska. To istniejące powstało przed kilkudziesięciu laty i nie nadaje się do użytku. Prośbę poparł radny i... pomogło.
Samorządy w regionie zastanawiają się, z czego zapłacą nauczycielom za dodatkowe zajęcia dla dzieci, jeśli znikną tzw. godziny karciane.
Na szosie przebiegającej przez las, zwłaszcza nocą, trzeba się mieć na baczności - zawsze może wyskoczyć przed maskę zwierzę.
Na badania przeprowadzone przez Europejski Instytut Marketingu Miejsc urząd marszałkowski wydał dokładnie 118 tysięcy złotych.
Klęski doznał w Atenach Stelmet BC. Był to najsłabszy występ zielonogórzan w Eurolidze. W najbliższy piątek pożegnalne spotkanie.
Czy możliwe jest przygotowanie sera pleśniowego czy twarożku samemu we własnej kuchni? Oczywiście, że tak! Wymaga to czasu, ale on się tak naprawdę nie liczy, gdy uzyskamy efekt końcowy. A ten rekompensuje wszystko. Nasi Czytelnicy po raz kolejny...
Legenda jazzu, gwiazdy sceny wszelakich, a może japońska pianistka? Wszystko to w Gminnym Centrum Kultury w Kargowej. I to za darmo.
- Osobę brudną i śmierdzącą trzeba przypilnować, by przed wejściem do basenu umyła się pod prysznicem - mówi Czytelniczka z Zielonej Góry.
Do 21 grudnia, czyli o dziesięć dni, przedłużono termin zakończenia przebudowy Zjednoczenia. Jeśli możemy, unikajmy tej ulicy.
Trwa historyczna - bo najdroższa jak dotąd - inwestycja w gminie: kanalizacja Radowa i remont fatalnej dotąd, a strategicznej ulicy Podgórnej.
- To wydarzenia, w którym udział bierze kilka tysięcy zielonogórzan i nie tylko. O piątym już Orszaku Trzech Króli rozmawiamy ze współorganizatorką Eleonorą Szymkowiak.
Pracownicy żarskiego Pekomu dostaną po 100 zł więcej, a oprócz tego dodatkowe pieniądze przed świętami. Zakończył się spór zbiorowy.
Gwiazdka to okazja do obdarowywania prezentami przede wszystkim dzieci. Dlatego musimy wiedzieć, jak kupować zabawki, które będą bezpieczne. Stawką jest życie i zdrowie malucha.
Trwa dezynfekcja skażonego bakterią coli ujęcia wody w Ługach. Czyszczenie przynosi efekty.
W piątek pisaliśmy, że Marian Słonimski nie mógł otrzymać z urzędu legitymacji inwalidy swojej żony. W poniedziałek 14 grudnia ma na niego czekać gotowa do odbioru.
- Prowadzimy zajęcia m.in. z zakresu logopedii, socjoterapii i psychoterapii. Pomagamy też w odrabianiu lekcji - mówi szefowa Jedynki.
Na Wasze głosy czekamy od poniedziałku do piątku, w godz.9.00-13.00 pod nr tel. 68 324 30 66. Oto opinie z piątku 11 grudnia.
Strach i lodowata woda sparaliżowały kobietę, która straciła panowanie nad kierownicą na oblodzonej drodze i wpadła do rzeki.
Krótko z Żagania, Szprotawy i Iłowej
- Gdy pada deszcz, woda z dziurawego dachu leje się przez strych, podłogę, aż do mojego mieszkania - opowiada pan Ryszard Nowaczyk z Żagania.
Mieszkańcy remontowanych po budowie kanalizacji dróg w Żarach/Kunicach narzekają na ich stan. Wykonawca nie nadąża w usuwaniu usterek.
Ponad 7 tysięcy lamp ulicznych zostało zmodernizowanych na oświetlenie typu LED. Miejską inwestycję podsumował już wykonawca.
Mieszkańcy nie kryją zdenerwowania na fakt, że od przyszłego roku linia 79 przestanie kursować na swojej obecnej trasie.
Drugoligowi koszykarze Muszkieterów Nowa Sól jechali do niżej notowanego rywala po zwycięstwo i do domu wrócili z kompletem punktów.
Wśród nominowanych w plebiscycie na Sportowca Roku 2015 jest trzech kajakarzy. Najwyżej z nich jest ten najmłodszy, Paweł Kaczmarek z gorzowskiego AZS AWF.
-Dla mnie to bardzo dziwne podejście bydgoszczan. Gdyby do ich ekipy dołączył chociaż jeden junior, to wystąpiliby w siedmiosobowym składzie. A przez to, że kadra AZS UKW liczyła sześć osób, przez prawie całe spotkanie graliśmy z przewagą jednego...
Karp jest teraz o złotówkę, dwie droższy niż rok temu. Lubuscy hodowcy twierdzą, że krótko przed świętami ryba ta może potanieć.
W przedwojennej Bydgoszczy stało kilkanaście kapliczek, figurek, krzyży. Część przetrwała, inne zostały zrekonstruowane lub powstały od nowa.
Centrum Przyrodnicze w Zielonej Górze działa od początku września i z miejsca zostało okrzyknięte lubuskim Centrum Nauki Kopernik, z którego słynie już Warszawa. Zapraszamy na wirtualny spacer pomiędzy cudami nauki!
Rada gminy Chojnice zatwierdzi budżet 29 grudnia Oczkiem w głowie są w nim nadal ścieżki rowerowe.
Przedstawicielki PiS-u proszą posła Krzysztofa Brejzę, by zaangażował się w walkę o demokrację w jego rodzinnym mieście.
Z okazji mikołajek gąsawianie przeprowadzili akcję zbiórki artykułów szkolnych przeznaczonych dla Domu Dziecka w Kołdrąbiu.
Trwa nabór dokumentacji na utylizację materiałów zawierających azbest. Chodzi o prace, które będą prowadzone w przyszłym roku.
Zespół Szkół Licealnych i Agrotechnicznych w Tucholi już po kontroli.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.