15 lutego rozpocznie się okres składania rocznych rozliczeń podatkowych za 2019 r. Tradycyjnie potrwa do 30 kwietnia. Ministerstwo Finansów twierdzi, że podatnicy, którzy skorzystają z usługi Twój e-PIT, mogą liczyć na jeszcze łatwiejsze złożenie...
Specyfik stosowany w leczeniu choroby Parkinsona zniknął z aptek. Chorzy rozpoczęli poszukiwania na własną rękę. Leki ściągają m.in. z Włoch.
Od momentu, gdy została ogłoszona data wyborów prezydenckich, kandydaci mogli oficjalnie rozpoczynać swoje kampanie wyborcze. Pomysły na to, jak prowadzić je w regionach jeszcze się krystalizują. Już można jednak powiedzieć, że kandydaci do...
Drogowcy od 1 marca zmieniają rozkłady jazdy komunikacji miejskiej w Bydgoszczy. Będzie mniej kursów, głównie w niedziele. Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Transportu Publicznego w Bydgoszczy uważa, że komunikacja miejska wymknęła się spod kontroli.
Słowo jako medium komunikacji zostało w teatrze mocno zdegradowane - mówi Radosław B. Maciąg, reżyser "Inteligentów". Premiera spektaklu 16 lutego na sopockiej Scenie Kameralnej Teatru Wybrzeże.
W poniedziałek rozpocznie się tradycyjny cykl spotkań władz Torunia z mieszkańcami. 17 lutego urzędnicy pojawią się na Stawkach.
Piotr M., psychiatra z Torunia oraz Izabela Cz.-M. z Brodnicy wystawiali „Lewatywie” i członkom jego gangu fałszywe zaświadczenia o chorobach, za pieniądze - dowodzi prokuratura. Grozi im do 10 lat więzienia.
Od poniedziałku 17 lutego po wiadukcie w ciągu ulicy Kwiatkowskiego w Bielsku-Białej będą mogły jeździć tylko samochody o masie do 3,5 tony. A w marcu na wlotach ulicy pojawią się bramownice. Zmiany dotkną kierowców tirów i pasażerów bielskiego MZK.
54-latek pobity w Żorach przebywa w ciężkim stanie w szpitalu w Jastrzębiu-Zdroju. - Rokowania są niepewne - słyszymy. Do pobicia doszło w weekend pod lokalem Floryda w Żorach. Policja szuka świadków zdarzenia.
Na 17 lat więzienia skazał sąd w Częstochowie Konrada J., który był oskarżany o gwałty na prostytutkach i zabójstwo jednej z nich. Sąd uznał go winnym czterech gwałtów, ale wyeliminował zarzut zabójstwa.
Niecałe 50 metrów rur wystarczyłoby, żeby oczko wodne na tyłach Zespołu Szkół nr 27 przy ulicy Sardynkowej na Osowej Górze było zasilone deszczówką. Czy śmiały projekt uda się zrealizować?
Do 50 tysięcy zł. kary grozi właścicielowi pałacu w Łące Prudnickiej za lekceważenie zaleceń Opolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.
W najbliższą niedzielę, 16 lutego, o godzinie 14 setki kolorowych balonów wzlecą w niebo zanosząc tam marzenia dzieci chorych na nowotwory. Wydarzenie organizuje Fundacja „Pomóż Im”, opiekująca się małymi pacjentami Kliniki Pediatrii Onkologii i...
HISTORIA PIWA. Kraków był w średniowieczu jednym z największych ośrodków browarniczych w Europie. Piwo było napojem codziennym, dawanym nawet dzieciom.
Chwile grozy przeżyła kobieta, która w sobotę 8 lutego ok. godz. 17 siedziała za kierownicą opla astry. Auto zapaliło się w czasie jazdy na skrzyżowaniu ul. Jana Pawła II i Łaskiej w Konstantynowie Łódzkim.
Lublin coraz mocniej kojarzy się z filmem. Nie tylko z powodu ekip, które licznie przyjeżdżają kręcić wśród staromiejskich uliczek czy chat skansenu. Dzieje się tak również z powodu ludzi, których nie widać na ekranie, a bez których film nigdy...
Co piąty absolwent szkoły średniej z Lublina wyjeżdża z naszego miasta, tracimy też najzdolniejszych uczniów. – Duże miasta i prestiżowe uczelnie przyciągają zdolnych ludzi – tłumaczy ekspert.
W warsztatach w Białostockim Parku Naukowo-Technologicznym uczestniczyło kilkudziesięciu przedsiębiorców. Część z nich skorzystała z indywidualnych rozmów z ekspertami. Zadawali pytania głównie w związku z konkursem "Szybka Ścieżka, którego...
Na razie nie wiadomo jeszcze, kto będzie odbierał od nas śmieci. Wiemy już jednak jedno – podwyżka za odbiór odpadów nie wejdzie w życie od 1 marca.
Dworzec Zielona Góra Główna jest największy w regionie. Coraz więcej pasażerów jeździ dziś pociągami. I z zainteresowaniem przygląda się prowadzonej u nas modernizacji, która dobiega końca.
– Dożywamy wspólnie tylu lat, żeby się opiekować synem. To jest nasze zadanie tu na tej ziemi – mówi Edmund Kotlarski. Z żoną Barbarą są małżeństwem od pięćdziesięciu lat.
Mimo zimy, choć wyjątkowo wiosennej, drogowcy pracują normalnie. Rozpoczął się kolejny etap modernizacji ul. Grodzkiej. Trwa też remont Chełmic-kiej. A co z innymi ulicami, które są zmorą kierowców?
Miejski program in vitro ruszył w sierpniu 2017 roku. Od tego momentu przeprowadzono 866 procedur zapłodnienia pozaustrojowego. W ten sposób 359 kobiet zaszło w ciążę, w tym odnotowano 29 ciąż mnogich. – Dzięki temu urodziło się 201 nowych...
Rozpoczęły się konsultacje społeczne projektu Strategicznego Studium Lokalizacyjnego Centralnego Portu Komunikacyjnego. Opracowanie zawiera mapy korytarzy dla nowych linii kolejowych prowadzących z różnych stron Polski do nowego lotniska, które...
- Nie ma mowy o epidemii, ale nie brakuje przypadków grypy w regionie - mówią lekarze. Z powodu tej choroby w styczniu zmarła jedna osoba w Kujawsko-Pomorskiem.
Lekarze, którzy złożyli oferty na konkurs dotyczący pracy na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Białymstoku, zaczynają negocjacje z dyrekcją placówki. Pierwsze spotkanie odbędzie się w czwartek, 13 lutego.
Mieszkańcy gminy Biały Bór doczekają się żłobka z prawdziwego zdarzenia. Dzięki rządowej dotacji powstanie w dawnym komisariacie policji.
Wreszcie znikną kolejki do lekarzy? Szykuje się rewolucja w dostępie do specjalistów: endokrynologa, kardiologa, ortopedy i neurologa. Od marca 2020 zgłoszenie się do lekarza z niedoczynnością tarczycy, kontuzją kolana, nadciśnieniem, zaburzeniami...
Łukasz J., były trener Kotwicy Kórnik, został oskarżony przez prokuraturę o molestowanie dwóch zawodniczek, w tym małoletniej. Proces mężczyzny trwa już od kilku tygodni. W środę zeznawały kolejne zawodniczki Kotwicy Kórnik, które opowiadały o...
Są obywatelami Ukrainy – wciąż mówią w swoim języku, dobrze wspominają ojczyznę, ale są pewni: przyjechali do Polski, by tu zostać, wykształcić dzieci, pracować i mieszkać. Nie chcą jechać do pracy do Niemiec, bo jak mówią, Polacy okazują im tyle...
Do lubelskiego Kuratorium Oświaty wpłynęło już 25 wniosków o likwidację placówek edukacyjnych, a lista jest wciąż otwarta. Powody? Najczęściej chodzi o za małą liczbę uczniów, nieodpowiednie warunki do nauki i zły stan techniczny budynków.
Kupujemy warzywa z Hiszpanii czy Egiptu jako polskie, bo oznaczenia w sklepach są nieprawidłowe - twierdzi Agrounia, a jej patrole informują o naruszaniu przepisów policję. Czy wiemy, co naprawdę jemy? Sprzedaż zagranicznych warzyw jako polskie to...
Program „Opieka 75+” adresowany jest do gmin, które mają do 60 tysięcy mieszkańców. W minionym roku skorzystało z niego 243 seniorów z Podkarpacia.
Po przekroczeniu progu szkoły telefon ma być wyłączony i uruchomiony dopiero po lekcjach. Chyba że jest sytuacja awaryjna lub komórka z aplikacjami potrzebna na zajęciach.
Developres Rzeszów może być dumny ze swoich siatkarek. Zdobyły w poprzednim sezonie brązowy medal i zagrały po raz pierwszy w historii klubu w finale Pucharu Polski. Wyróżniły się też w 60. Jubileuszowym Plebiscycie Sportowym Nowin. Katarzyna...
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.