Niewiele o nich wiemy, tylko tyle co powie archeologom ziemia. Nie wiemy, jakim mówili językiem, jak się nazywali, skąd przybyli, ale przypuszczamy, że czcili Słońce i ogień. Mówią nam o tym skarby z okolic Sanoka.
W Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej w Toruniu zakończył się kurs specjalistyczny dotyczący walki i bezpiecznego posługiwania się bronią – DSF. W szkoleniu udział wzięli udział żołnierze z różnych Brygad OT i wojsk operacyjnych.
Wiosna to tradycyjny czas, kiedy działkowcy i właściciele domów jednorodzinnych rozglądają się za nawozami, którymi mogą zasilić własne trawniki i uprawy. Nawozu produkowanego przez bydgoską spółkę już nie kupią.
Zainteresowanie rolników fotowoltaiką jest coraz większe, ale nie wszędzie mogą stanąć te instalacje. Na co warto zwrócić uwagę przed podpisaniem umowy? Wyjaśnia i radzi Polskie Stowarzyszenie Fotowoltaiki.
Byłam szczęśliwa, jednak dość krótko to trwało, bo już następnej nocy Michał przyznał się, że w seksie jest dość wymagający, lubi eksperymenty, chętnie chodzi do klubów dla swingersów i chciałby żebym mu towarzyszyła.
Putin popełnił błąd – skoro, jak twierdzi, nie ma wojny – nie ma też przekazu z pola walki. Wobec tego dominującym obrazem jest narracja narzucana przez Ukraińców. Pokazują przemawiający do wyobraźni obraz konfliktu nie „regionalnego”, ale...
W pomoc dla walczącej z Rosją Ukrainy zaangażowała się w Zamościu cała armia ludzi dobrej woli. Setki ton darów przekazali do magazynów w Zamojskich Zakładach Zbożowych, a stamtąd szerokim strumieniem popłynęły one do uchodźców wojennych, ale...
Rozmowa z Ewą Muszyńską, dietetykiem z Centrum Dietetycznego Naturhouse z Rzeszowa.
Rosyjscy żołnierze znani są ze swojego okrucieństwa. Dali temu wyraz w Czeczeni, dają w Ukrainie. Nie zajęli Kijowa, właściwie żadnego większego miasta, więc swoją frustracje, złość, bezsilność wyładowują na ludności cywilnej
Wycieczki po Polsce i za granicę, różnorodne ćwiczenia sportowe, spotkania z ciekawymi ludźmi, warsztaty, a przede wszystkim wspólne spędzanie wolnego czasu. Choć brzmi to, jak opis wartej kilku tysięcy letniej kolonii dla młodzieży, to jest to...
Firma świadczy usługi związane z pielęgnacją zieleni oraz zajmuje się obróbką i sprzedażą drewna.
Uczelnia zaprasza do siebie wszystkich uczniów i nauczycieli szkół średnich. Sprawdź program!
„Nie lękajcie się”, może dziś mówić Wołodymyr Zełenski. Mogą mówić Ukraińcy. Ukraińcom odwagi nie brakuje. Mają jej tyle, że mogliby obdzielić nią pół świata. Brakuje jej raczej przywódcom Zachodu. Z Bidenem na czele.
"Niedopuszczalne jest, aby utrudniać Ukraińcom dostęp do opieki zdrowotnej, ale też nie mogą być przyjmowani poza kolejnością". Rozmowa z Arturem Olsińskim, dyrektorem łódzkiego oddziału NFZ.
Przewiduję, że za kilka dni, tygodni lub miesięcy, naddnieprzańską przestrzeń medialną obiegną wstrząsające wiadomości o polskich pracodawcach bezwzględnie wykorzystujących kobiety z Ukrainy, które uciekły nad Wisłę przed konfliktem zbrojnym...
Ponad 11 tys. zgłoszeń o przemocy wobec dzieci, ponad setka dzieci pobitych i kilkoro zamordowanych - takie informacje przedstawili w piątek dziennikarze „Głosu Wielkopolskiego”.
4 kwietnia urzędnicy zaczną roznosić decyzje podatkowe. W tym roku do mieszkańców trafi około 60 tysięcy pism.
Arogancja, szkalowanie i skłócanie pracowników szpitala, złe zarządzanie finansami - takie m.in. zarzuty padają wobec burmistrz Danuty Karaśkiewicz.
Mogła robić karierę w USA, ale wybrała Rosję. Moskwa okazała się dla niej jednak za mało przyjaznym miejscem. W końcu osiadła z rodziną w Polsce.
„Jakaż może być dyskusja, gdy wszystko postawione jest właśnie do góry nogami. Słowa mają tu znaczenie odwrotne albo nie mają żadnego. Odbierz ludziom pierwotny sens słów, a otrzymasz właśnie ten stopień paraliżu psychicznego, którego dziś...
Dwa lata temu, 27 marca, na pustym placu św. Piotra, w samotnej modlitwie, papież Franciszek mówił: ,,Myśleliśmy, że zawsze będziemy zdrowi w chorym świecie". Wtedy świat walczył z epidemią wirusa Covid-19. Dziś świat choruje nadal, tym razem na...
To było wyjątkowe dzieło nowożytnej kartografii, dzięki Lubinusowi możemy dziś zobaczyć, jak przed wiekami wyglądało Pomorze.
Kiedy niebo runęło nad Kijowem, 84 maluchów spało w niedalekiej Bojarce. Wtedy zaczęły pierwszą w życiu wędrówkę. Do piwnicy, do Polski, do Ustki, gdzie morze zagląda do okien.
O ciągłym straszeniu przez Rosję, retoryce obnażonego imperium i wojnie na Ukrainie. Rozmowa z gen. Waldemarem Skrzypczakiem.
Przedsiębiorcy mogą liczyć na obniżenie o połowę minimalnych nakładów - zachęca Leszek Dec, prezes Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej
Ich motto brzmi: „Stwórz własną modę, nie pozwól innym robić tego za Ciebie”. Cztery licealistki radzą, jak nie zostać chorobliwą miłośniczką trendów lub zakupoholiczką.
Każdy gest się liczy - mówi Katarzyna Wirkus, psychotraumatolożka, radząc, jak w różny sposób możemy pomóc ludziom, którzy uciekli przed wojną w Ukrainie.
Czy ktoś próbował ustawić wybory władz Okręgowej Izby Lekarskiej w Szczecinie? Zarzuty potwierdza sąd lekarski. Nowy prezes odpiera je i przekonuje, że chciał bronić lekarzy przed szykanami.
Mężczyzna siedzi naprzeciw tłumu ludzi. Większość z nich zna. Spędzili razem ostatnie cztery lata. Dziś powie im, że to koniec. Jakich słów użyje? Schluss? Ende? W końcu jest Niemcem…
Wiktoria kochała muzykę, Karolina - taniec, a Julia sport. Gosia i Amelia były społeczniczkami. Przyjaźniły się za życia. Spoczęły obok siebie po śmierci w pożarze. Ich rodzice walczą o prawdę.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.