W nowym obiekcie w Gołaszynie ścieki oczyszczają bakterie, dzięki temu nie ma nieprzyjemnych zapachów. Zastosowanie nowoczesnych technologii sprawiło, że obiekt wygląda niemal jak aquapark, tyle że jest przemysłowy i służy ochronie środowiska.
W czwartek, o godz. 16 zbiorą się radni i zdecydują o wieloletnim finansowaniu remontu ratusza. Jeśli się zgodzą, jutro będzie zawarta umowa z wykonawcą. A od września pracownicy przeniosą się do innego miejsca.
Jesienią napisaliśmy o skardze pacjentów szpitala przy ul. Walczaka. Narzekali, że pomiędzy pobliskim przystankiem a lecznicą nie ma chodnika. - Zbudujemy - obiecał magistrat. Wczoraj sprawdziliśmy, czy urzędnicy dotrzymali słowa.
W Zespole Edukacyjnym nr 10 przy ul. Energetyków 7 praca wre. Codziennie od poniedziałku przyjeżdżają tiry pełne mebli i szkolnego wyposażenia. Jedni je wnoszą, inni składają... , by 2 września mógł tu zabrzmieć pierwszy dzwonek.
Wymyślili sobie spotkania z podróżnikami, dziennikarzami, reporterami i filmowcami, pokazy slajdów oraz filmów tych, którzy związani są ze Wschodem. I udaje im się to zorganizować. To Piotr Brysacz - dziennikarz i wydawca oraz Piotr Malczewski –...
Nieszczelny komin, opary i zapachy rozchodzące się po mieszkaniu - z takim problemem zgłosiła się do naszej redakcji mieszkanka bloku przy ul. Powstańców Warszawskich w Sławnie.
8 sierpnia mija 40 lat od śmierci wybitnego prawnika, specjalisty prawa karnego, ale i cenionego fotografika profesora Tadeusza Cypriana. Zmarł w wieku 81 lat. Przez sporą część swego życia związany był z Poznaniem.
Z Krystianem Kubjaczykiem, dyrektorem Toruńskiej Agendy Kulturalnej rozmawia Paulina Błaszkiewicz.
W zeszłym tygodniu pisałem o kłopotach ze współczesnymi mostami. Dzisiaj i przez kilka najbliższych tygodni chcę wraz z Państwem zająć się mostami historycznymi. Oczywiście krakowskimi!
Autokar pełen dzieci podjeżdża pod Karczmę Taberską w Janowcu koło Babimostu. Wita je ciocia Jola. Co tu się będzie działo?
W winnicy Cantina w Mozowie koło Sulechowa wita nas rzeźba patrona winiarzy świętego Urbana I (patrona Zielonej Góry). Obok widać wyprodukowaną na przełomie XIX-XX wieku beczkę licząca ponad 3,5 tysiąca litrów pojemności.
Samochody odholowane na zlecenie straży miejskiej, będące wrakami o niewielkiej faktycznie wartości, stają się obciążeniem dla budżetu samorządów. Te bowiem, przejmując te samochody na własność, muszą zapłacić za nie ubezpieczenie OC. Miasta płacą...
Teoretycznie Piotra Żelaznego powinniśmy spotkać w Maszewie, gdyż właśnie tam narodziła się Winnica Żelazny. Tymczasem rozmawiamy na winnicy samorządowej w Zaborze.
Przejeżdżamy przez okazałą bramę i nagle znajdujemy się w innym świecie, odgrodzonym nie tyle ogrodzeniem, co... klimatem. Z jednej strony to zamiar byłych właścicieli, którzy stworzyli ten zespół pałacowo- -parkowy.
Podwyżki dla nauczycieli 2019: o pieniądzach, które mają zostać przeznaczone na podwyżki dla nauczycieli, poinformowali w minister edukacji narodowej, Dariusz Piontkowski oraz wiceminister finansów Leszek Skiba. Od kiedy nauczyciele mają dostać...
Tylko pozornie w lubuskim szlaku miód i wino połączone są „na siłę”. Pszczelarze i winiarze mają z sobą więcej wspólnego niż się wydaje i to nie tylko dlatego, że w obu branżach liczy się czynnik „eko”.
Gdzie bije serce lubuskiego winiarstwa? Nie, niekoniecznie w Winnym Grodzie. Dlatego dziś odwiedzamy okolice Zaboru. Bo wzgórza pokryte winnicami znajdziemy właśnie tutaj.
Pliszka i Ilanka to dwie rzeki uchodząca za najczystsze w regionie. Spływ nimi obiecuje wielką przygodę. Na dodatek przepływają przez kilka jezior.
Z reguły wszyscy mówią o Jeziorze Sławskim, jako najbardziej interesującym akwenie w okolicach Nowej Soli i Sławy. Jednak znajdziemy kilka innych interesujących jezior i jeziorek. A może Tarnowskie?
Zbiornik Dychowski robi imponujące wrażenie. 4 mln metrów sześc. wody, sto hektarów powierzchni lustra wody. Głębokością nie poraża, tylko w okolicy kanału jest nieco głębiej - około 10 metrów.
– Jak się człowiek zastanowi, ile tych winobrań do końca życia zostanie, to rozumie, że tę wiedzę trzeba przekazywać i uczyć młodzież – mówi Marek Senator, który w Niedoradzu i Zaborze prowadzi winnicę.
Niejasne okoliczności śmierci 33-letniego mieszkańca Szczecina. Ślady na ciele wskazują, że mógł zginąć w wypadku samochodowym lub... zostać skatowany maczetą. Ku tej drugiej wersji skłaniają się znajomi Krzysztofa R.
Rozmowa z Ewą Borowiak z Podkarpackiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, która organizuje spacer po miejscach związanych z kulturą żydowską w Rzeszowie.
Nie pomaga ciągłe przypominanie kierowcom, że wjazd do lasu wiąże się z dotkliwymi sankcjami finansowymi. W tym roku strażnicy leśni nałożyli już grzywny w 95 przypadkach.
- Na pewno musimy sobie usiąść w szatni i to przedyskutować, bo jest wiele do poprawy - powiedział po meczu z Legionovią, Damian Kostkowski, obrońca Stali Rzeszów.
Przez pierwsze pół roku do Polski sprowadzono 502 193 używane samochody. Najpopularniejszą marką pozostaje Volkswagen, który wyprzedza Opla i Forda. Niestety 6 na 10 przywiezionych aut ma więcej niż 10 lat.
Listy wyborcze nie są jeszcze ogłoszone, ale politycy już się reklamują.
Los częstochowskiej huty nadal nie jest pewny. Pod koniec czerwca złożono wniosek o upadłość, który będzie rozpatrywany do 28 sierpnia. Jeżeli nie znajdzie się inwestor, wówczas będzie to oznaczać koniec zakładu. Istnieje również zagrożenie klęską...
Nie będzie gminy Rytel od stycznia 2020 roku. To już jest pewne, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji nie wydało bowiem postanowienia w tej sprawie. A aby dokonać zmian na mapie administracyjnej Polski, trzeba zrobić to minimum pół roku...
Historia Kingi poruszyła wiele serc. Kochająca życie trzynastolatka z Szepietowa od kilku miesięcy walczy ze złośliwym nowotworem. I wygrywa! Mimo że to nie koniec wojny, dziewczynka wygrywa kolejne bitwy o swoje zdrowie i powrót do normalnego...
Łącznie w polskich schroniskach przebywa ponad 100 tys. zwierząt - mówi Paweł Gebert z OTOZ Animals w rozmowie z Dorotą Abramowicz.
Dwa zespoły złożone z dwóch ratowników do końca sierpnia w każdy weekend patrolują na rowerach tereny rekreacyjne Bielska-Białej i udzielają pierwszej pomocy cyklistom.
Zawiercie chce wybudować wybieg dla psów. To dobra wiadomość zarówno dla właścicieli czworonogów, jak i wszystkich mieszkańców miasta. Na razie trwają rozmowy dotyczące lokalizacji takiego obiektu.
Prezesi sądów apelacyjnych mieli obowiązek umieścić oświadczenia komorników w BIP-ach do końca czerwca br. Zrobili to. Stąd ranking „Nowości” najzamożniejszych komorników w Toruniu.
- Przejazd przez centrum Bydgoszczy trwa długo z powodu braku kładek lub przejść podziemnych dla pieszych - uważa nasz Czytelnik. To się nie zmieni.
Największą atrakcją w dawnych cyrkach były dzikie zwierzęta. To one były głównym magnesem dla publiczności, szczególnie dziecięcej.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.