Katarzyna Ponikowska

73 nowe mieszkania gminne. Wystarczy dla potrzebujących

Duże zdjęcie - odremontowany hotel robotniczy. Poniżej budynku wizualizacja mieszkania, które powstanie w internacie Fot. UMIG Wolbrom Duże zdjęcie - odremontowany hotel robotniczy. Poniżej budynku wizualizacja mieszkania, które powstanie w internacie
Katarzyna Ponikowska

Dwie duże inwestycje mieszkaniowe rozwiążą problem braku lokali socjalnych i komunalnych w gminie Wolbrom. Pierwsi lokatorzy wprowadzą się do nowych mieszkań prawdopodobnie jeszcze przed świętami.

W byłym hotelu robotniczym przy ul. Łukasińskiego, którego remont właśnie dobiega końca, będzie aż 48 mieszkań socjalnych i komunalnych. Prace trwają tam od września 2017 r. Budowlańcy uwijają się obecnie z wykańczaniem wnętrz. Tak, żeby najbardziej potrzebujący wolbromianie mogli się wprowadzić do nowych mieszkań jeszcze przed zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia. Wszystkie są jedno- i dwupokojowe.

Na tym nie koniec dobrych wieści. Dwa tygodnie temu został ogłoszony przetarg na przebudowę starego budynku internatu Zespołu Szkół w Wolbromiu na kolejne mieszkania socjalne i komunalne. Powstanie tam 25 małych mieszkań, również jedno- i dwupokojowych. Będą dwie klatki schodowe.

Burmistrz Adam Zielnik podkreśla, że dzięki tym dwóm inwestycjom potrzeby mieszkaniowe w gminie praktycznie zostaną zaspokojone.

- Właśnie pracujemy nad szczegółowymi kryteriami przydziału mieszkań - mówi.

Prawdopodobnie trafi do nich część mieszkańców osiedla drewnianych baraków z tzw. Rajów Dolnych, które są w zasobach gminy. Zostały zbudowane jeszcze przed I wojną światową dla pracowników pobliskiej fabryki. Są w bardzo złym stanie.

Czytaj więcej:

 • Pracują nad kryteriami
 • W Olkuszu jest parter
Pozostało jeszcze 74% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Katarzyna Ponikowska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.