75 lat? To całkiem niezły wiek na to, ażeby zabłysnąć

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Matusik
Włodzimierz Zapart

75 lat? To całkiem niezły wiek na to, ażeby zabłysnąć

Włodzimierz Zapart

Po osiągnięciu pewnego wieku coraz trudniej funkcjonować. Nie tylko dlatego, że zdrowie i siły już nie dopisują i przenoszenie gór, tak naturalne dla młodych ludzi, staje się coraz trudniejsze. W pewnym wieku nawet znalezienie interesującego filmu w 100 całodobowych programach telewizyjnych może być problemem.

Show-biznes nastawiony jest na zaspokajanie potrzeb młodych entuzjastów, więc proponowana oferta bardzo często razi starsze osoby swoim infantylizmem czy pustą krzykliwością. To nie jest kraj dla starych ludzi - ta fraza, będąca tytułem amerykańskiego filmu braci Cohen sprzed paru lat jest syntezą odpowiednią nie tylko dla Ameryki.

I tu chciałbym zwrócić uwagę na pewien szczegół z naszego podwórka. W poniedziałek na stanowisko dyrektora radiowej Jedynki powołany został Michał Mońko. Jest to oczywiście dziennikarz wybitny i utytułowany, ale to przecież nic dziwnego w tej sytuacji. Bardzo interesujący jest natomiast jego PESEL. Nowy dyrektor Jedynki urodził się bowiem w roku 1943, ma 75 lat.

Złośliwi komentatorzy powiedzą oczywiście, że to w sam raz, biorąc pod uwagę przeciętny wiek słuchacza Jedynki, dorzucą coś o krótkiej PiS-owskiej ławce rezerwowych i o żenadzie - i może nawet będą mieli rację. Ja jednak chciałbym podkreślić ten PESEL, który często ciąży, jak wyrok. A tymczasem da się tak pokombinować, postarać się, żeby dla człowieka, nawet dla takiego z fatalnym peselem, jedyną rozrywką nie było czekanie na listonosza, a właściwie na przelew z ZUS-u.

Pozostało jeszcze 53% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Włodzimierz Zapart

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.