Policja nadal prowadzi dochodzenie, które ma ustalić, kto zabił i okaleczył rysia. Zwierzę zostało znalezione, pod koniec stycznia, na posesji myśliwego we wsi Wierzchlesie w gminie Szudziałowo.
Ponad 200 tysięcy długów narobił rekordzista - najemca mieszkania w zasobie Administracji Domów Miejskich.
Suwalski przedsiębiorca zarobił milion złotych na wywozie obornika. Tyle tylko, że nie miał ani odchodów, ani sprzętu, by je gdziekolwiek przetransportować. Prokuratura zarzuca więc biznesmenowi oszustwo. Akt oskarżenia w tej sprawie właśnie...
Choć z trudem skompletowano zespoły nadzorujące, to środowy egzamin gimnazjalny odbył się w każdej ze szkół. Dziś (11 kwietnia) czas na częścią matematyczno-przyrodniczą.
Takie są wyniki kontroli przeprowadzonej przez pracowników Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Białymstoku.
Cykl spotkań prezydenta Marka Wojtkowskiego z mieszkańcami dobiega końca. W tym tygodniu jeszcze rozmowy na Zawiślu i w centrum.
Migające czerwone światła ani opadające szlabany nie są dostatecznie skutecznymi barierami, by nie wjeżdżać na przejazd kolejowy. Dlatego co jakiś czas dochodzi do tragedii.
Konieczność przeprojektowania wiaduktu nad magistralą kolejową w Maksymilianowie spowodowała opóźnienie w budowie drogi ekspresowej S5.
Im młodsze dzieci, tym kłopot z opieką nad nimi większy. Rodzice radzą sobie różnie. Jedni biorą krótkie urlopy. Inni przenoszą się z pracą do domu. Ale najbardziej niezawodnym ratunkiem na czas strajku pozostają babcie.
Kolekcja "OFF Spirit" by PLESIAK na wiosnę/lato 2019 inspirowana jest krainą legend i baśni - Irlandią oraz artystycznym duchem OFFa. Swoją premierę miała w trakcie Dni Irlandii na Gali Mody i Sztuki "The Fashion Spirit of st. Patrick" (16 marca)...
Blisko 8 tys. uczniów w regionie napisało test z części humanistycznej. Kłopot pojawił się w Kluczborku, bo zabrakło osób do komisji. Finalnie uczniowie do egzaminu jednak podeszli. Dziś ciąg dalszy zmagań.
W poniedziałek 15 kwietnia na ścianie kamienicy przy ul. Kilińskiego 107 zawiśnie pamiątkowa tablica dedykowana pamięci Franciszka Jana Walickiego - dziennikarza muzycznego, publicysty i autora piosenek (jako Jacek Grań) uważanego za ojca...
Patrząc na samą liczbę uczestników, to była najpewniej największa akcja Gubin na Niebiesko dla Autyzmu. Organizatorka ze Stowarzyszenia Dalej Razem, Elżbieta Konopacka cieszy się, że ponownie udało się zaangażować mieszkańców.
Nikt nas do tego zespołu nie zapraszał. Nawet nie wiedzieliśmy, że został powołany. Delikatnie mówiąc, to bardzo dziwne - mówi Lech Feszler, przewodniczący miejskiej rady seniorów.
W tym roku rocznica katastrofy smoleńskiej przebiega w cieniu strajku nauczycieli. To protest w oświacie i początek maratonu egzaminacyjnego zepchnął na drugi plan rozpamiętywanie tego, co zdarzyło się 10 kwietnia 2010 roku na lotnisku Sewiernyj.
Pomimo strajku nauczycieli, w 44 białostockich szkołach wczoraj punktualnie o godz. 9 rozpoczął się egzamin gimnazjalny. Pierwszego dnia z częścią humanistyczną sprawdzianu zmierzyło się 2686 uczniów trzecich klas gimnazjum. W czwartek część...
Mimo protestu nauczycieli, 10 343 uczniów z 228 szkół w woj. podlaskim przystąpiło wczoraj do części humanistycznej egzaminu gimnazjalnego. W czwartek uczniowie zmierzą się z arkuszami matematyczno-przyrodniczymi, a jutro - z językiem obcym.
Na skrzyżowaniu ulic: Sikorskiego i Chrobrego trwa układanie nowej nawierzchni. Wykonawca szykuje się też do kolejnych etapów remontu.
Na wysokości prezbiterium katedry archeolodzy odsłonili wczoraj cztery szkielety prawdopodobnie z przełomu XV i XVI wieku. Znaleźli też wiekowy dzbanek.
Tegoroczny egzamin gimnazjalny jest on wyjątkowy nie tylko dlatego, że ostatni, ale ze względu na strajk nauczycieli, który trwa od poniedziałku.
Trwa zadaszanie peronów, budowa pochylni rowerowej przy podziemnym tunelu, przebudowa wiaduktu kolejowego nad ulicą Batorego. Mieszkańcy bacznie obserwują te inwestycje i zadają nam wiele pytań.
Zaledwie w listopadzie ubiegłego roku kołobrzeżan zaskoczyła 10 - procentowa podwyżka opłat za ciepło. Wprowadzona mimo przedwyborczego zapewnienia, że podwyżki nie będzie. Niestety, od 4 kwietnia trzeba płacić jeszcze więcej. Miejska Energetyka...
Wielka radość mieszkańców z kluczy do własnego „m” mieszała się wczoraj z nutą goryczy, bowiem kolejni lokatorzy muszą uzbroić się w cierpliwość. Rozbudowa osiedla „Biedronka” musiała zostać zawieszona.
Reprezentacja Polski w piłce nożnej halowej przebywa w Koszalinie w ramach zgrupowania przed zbliżającym się meczem Polska - Brazylia, który odbędzie się w Koszalinie w najbliższą niedzielę.
- Mieszkańcy zarabiają więcej i chcą wydawać swoje pieniądze, aby poprawić warunki życia - mówi prezydent Wadim Tyszkiewicz, bo nie dziwi się, że jest zainteresowanie ofertami deweloperów.
Instytut Pamięci Narodowej chce, by odpowiedzialność za sprawy sądowe stanu wojennego ponieśli funkcjonariusze ówczesnego wymiaru sprawiedliwości.
Dziś, 11 kwietnia, obchodzony jest doroczny Światowy Dzień Walki z Bezrobociem. W związku z tym Urząd Statystyczny w Gdańsku przygotował ciekawy liczbowy portret tego zjawiska w naszym województwie.
Lubelskie firmy oddelegowały do pracy za granicą ponad 24 tys. osób. Wśród nich ponad 1,4 tys. osób stanowili cudzoziemcy. Polacy są coraz mniej zainteresowani emigracją.
O porwanie i pomoc w zabójstwie dziennikarza Jarosława Ziętary, na podstawie zeznań byłego oficera UOP, oskarżono dwóch byłych ochroniarzy z firmy Elektromis. Główny świadek prokuratury liczył, że za te zeznania zostanie ułaskawiony w swoich dwóch...
Niezwykle unikalna populacja storczyka - szczególnie chroniona w Nadleśnictwie Czerniejewo została zniszczona przez myśliwych i zwierzęta. Przyrodnicy załamują ręce. - Populację myśliwi zasypali kukurydzą. Resztę dopełniły dziki i inne zwierzęta,...
Jest kolejny zwrot w sprawie pobicia Alberta Radomskiego. Okazuje się, że Krzysztof M., oskarżony o usiłowanie zabójstwa Alberta, może odpowiadać "jedynie" za narażenie go na utratę zdrowia lub życia. Za "łagodniejszy" czyn prawdopodobnie będzie...
Murawa na stadionie za blisko 11 milionów złotych przypomina wyschnięte ściernisko. Opiekująca się nią firma obiecuje, że trawa „odbije”.
Podgrzewana woda w basenach na Słonecznym Wrotkowie, nowe schody na nabrzeżu na Marinie - MOSiR inwestuje w infrastrukturę rekreacyjną nad Zalewem Zemborzyckim. Ale nie tylko tam. Na Globusie za chwilę ruszy tor rowerowy.
Przez wiele miesięcy trwały konflikty wokół powstania wytwórni mas bitumicznych w Dąbrowie. Ta ostatecznie powstała, ale według inwestora miała nie oddziaływać na okolicę. Jednak od niedzieli mieszkańcy skarżą się na uciążliwy smród wokół swoich...
Eurodeputowany Platformy Obywatelskiej Adam Szejnfeld zrezygnował ze startu w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Na jego miejscu na liście Koalicji Europejskiej pojawi się poseł Jakub Rutnicki. Dlaczego Szejnfeld zrezygnował z walki o mandat...
Województwo lubelskie rozliczyło już 23 procent z przyznanych mu ponad 2 mld euro. Jest w połowie krajowej stawki, ale nie wszystkie dane są tak pocieszające.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.