Uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych w Bydgoszczy znów pokazali, że na nich zawsze można liczyć. Właśnie remontują mieszkanie pani Rosity, które ucierpiało w pożarze. To kolejny raz, gdy młodzież budowlanki pomaga potrzebującym.
- Na działce znaleźliśmy nieżywe koty. Widzieliśmy też konające zwierzęta - pisze nasza Czytelniczka. Czy mamy w Bydgoszczy problem z wolno żyjącymi kotami?
Rasowy pedofil tworzy dziś fałszywe konto na Facebooku lub innym portalu społecznościowym, podaje się za nastolatka, najlepiej starszego o kilka lat od ofiary, bo dzieciom imponują starsi koledzy...
Czy gród nad Nettą powinien być kurortem czy słynąć z produkcji elektronicznych papierosów - zastanawiali się debatujący
Rozmowa z Grzegorzem Krysiakiem, byłym piłkarzem ŁKS-u
Ruszyły wiosenne porządki. Sprawdzamy, jak drogowcy radzą sobie z pozimowym bałaganem i do kiedy potrwają prace porządkowe.
Czy ubezpieczenie kredytu chroni nas zawsze? Okazuje się, że nie. Nie wierzmy reklamom, przed podpisaniem czytajmy umowy, a gdy trzeba - radźmy się prawników.
Gmina Strzelce Opolskie zamierza w szkołach w Rozmier ce i w Kalinowicach utrzymać tylko klasy I-III. Rodzice chcą, by szkoły zachować w całości.
Centrum Współpracy Międzynarodowej PŁ rozpoczęło realizację projektu pod nazwą Ça Roule Avec TUL, który promuje studia w łódzkiej uczelni.
- Proszę, żebyście zobaczyli, jak wygląda okolica sklepu przy ul. Niedziałkowskiego. Gdy zobaczycie tam pełno niedopałków, to znaczy, że w mechaniku skończyła się przerwa - pisze czytelniczka.
W powiecie słupskim powstaje pismo, które włodarze gmin i powiatu chcą skierować do Elżbiety Rafalskiej, minister pracy i polityki społecznej. Dotyczy ono kwestii wniosków na różne świadczenia, które od mieszkańców przyjmują pracownicy gminnych...
To było podpalenie – tak Eryk Gazda, prezes Beskidzkiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego ocenia przyczyny pożaru, który strawił stanicę WOPRw Międzybrodziu Bialskim. Policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia. Trwa także zbiórka pieniędzy...
24 konie, w większości trzymane na uwięzi, bez dostępu do wody, zaniedbane, ubrudzone odchodami, z śladami przerośnięcia kopyt... Jest śledztwo prokuratury w sprawie znęcania się nad zwierzętami w gospodarstwie przy ul. Rogowskiej w Wodzisławiu Śl.
28 marca w Sosnowcu radni będą debatować na przyjęciem, zapowiadanej od roku, uchwały krajobrazowej. Jej przyjęcie ma sprawić, że z miejskich kamienic i ulic znikną nieestetyczne reklamy banery reklamowe, zaśmiecające przestrzeń miejską.
To wielkie wydarzenie w historii lotniska w Pyrzowicach. Ryanair otwiera tu jesienią bazę. Będą u nas bazowały dwa samoloty. Do tej pory bastionem Ryanaira było lotnisko w Krakowie.
Idziesz do parku, a tam słychać śpiew ptaków i... warkot maszyn. Tak jest teraz w Parku Siemiradzkiego. Jedno z najfajniejszych miejsc w mieście jest właśnie upiększane.
Przed dwoma tygodniami rozmawiałem z seniorem Eugeniuszem Żałobą o Sidrze i Długiej Wsi, rodach zamieszkujących w tamtych stronach, o wsi Siekierka i wpisanych w jej dzieje zdarzeniach z wojny światowej.
Częstochowę, duchową stolicę Polski, od Białegostoku, miasta miłosierdzia, dzielą w linii prostej 373 km. Jazda samochodem po dzisiejszej ekspresowej ósemce i dawnej gierkówce zajmuje w granicach czterech godzin. 14 dni pątnikom, którzy inną...
Jest szansa, że przebudowa ul. Willowej skończy się przed terminem. Będzie tu porządna droga i chodnik, a do tego kanalizacja deszczowa. Mieszkańcy już nie mogą się doczekać.
Dzięki modernizacji torów i peronów, mamy podróżować pociągami szybciej i bezpieczniej. Pojawią się też nowe trasy, po latach przerwy z Zielonej Góry pojedziemy do Wschowy i Leszna. Jakie jeszcze czekają nas zmiany?
- Polityka senioralna ma szanse teraz przyspieszyć - stwierdza Paweł Zapeński, przewodniczący rady. Są pieniądze na klub Senior +, a w piątek radni powołali Gminną Radę Seniorów.
Seniorzy i młodzież będą się integrować w nowej placówce przy ul. Władysława IV 10 w Zielonej Górze.
Robota przy rewitalizacji parku przy al. Jana Pawła II wre. Na teren budowy wjechał ciężki sprzęt, przy pomocy którego wytyczane są alejki, jednocześnie przycinane są drzewa. Prace przy odtworzeniu stawu rekreacyjnego zaczęto i tak samo szybko...
7 marca w Darłowie odbyło się bardzo ważne wydarzenie - Święto Osadników Ziemi Darłowskiej. Oficjalne uroczystości miały miejsce na placu marszałka Józefa Piłsudskiego. Na rynku z kolei otwarto wystawę - 15 lat w Unii.
Członkowie miejskiej Komisji Rewizyjnej zdecydowali, że wątpliwości kołobrzeskich radnych co do prawidłowości prowadzenia rejestru wyborców w Urzędzie Miasta, musi zbadać prokuratura. Chodzi o wydane decyzje o wpisie (bądź jego odmowie) do...
W ostatnim czasie media ogólnopolskie donoszą, że w polskiej części Bałtyku do 2030 roku zostaną wybudowane farmy wiatrowe. Władze Darłowa mówią, że to szansa dla darłowskiego portu.
Prezydent Kołobrzegu Anna Mieczkowska (PO, Kołobrzescy Razem) podsumowała pierwsze sto dni swojej prezydentury. Zrobiła to w towarzystwie swoich dwóch zastępczyń: Ilony Grędas Wójtowicz i Moniki Foremnej-Pilarskiej.
O ponad 100% wzrosły stawki za pracę w komisjach wyborczych w najbliższych wyborach do Parlamentu Europejskiego.
Trzy dobre kwarty nie wystarczyły. Tuż po przerwie AZS zagrał na tyle słabo, że CCC do końca kontrolowało grę.
Mało kto tak zna Lublin, jak Marta Denys. Mało kto, znając Lublin, nie zna Marty Denys, lub jej artykułów, programów telewizyjnych, audycji i choćby jednej książki: „Lublin między wojnami”. Jeśli ktokolwiek zaprzeczy powyższym, nie zna się i tyle....
Czy w czasie kampanii w gm. Boćki doszło do przekupstwa wyborczego? To rozstrzygnie sąd. Oskarżony jest były kandydat
Katarzyna R. ma „tendencję do teatralizowania” a jej zeznaniom przysługuje „ograniczony stopień psychologicznej wiarygodności” - stwierdzili biegli opiniujący w procesie Tomasza N., oskarżonego o gwałt na swojej siostrze.
Dyrektor podstawówki miał zniechęcać nauczycieli ze swojej szkoły do udziału w strajku. Związkowcy otrzymują coraz więcej takich sygnałów.
Przez wiele godzin byłem świadkiem przedłużającej się nierzeczywistej ciszy, która sprawiała wrażenie, że wojna się skończyła. To uczucie nagłego spokoju wynikało także z faktu, że nasze wzgórze pokryte było świeżą trawą pełną czerwonych maków,...
Zamiast płacenia przez 20 lat - jednorazowa opłata przekształceniowa. I to z bonifikatą. Taką możliwość będą mieli mieszkańcy Włocławka.
Budowa ratusza wzbudzała skrajne emocje. Gdy był już wzniesiony w stanie surowym, to spory nie ustawały. Gazeta Białostocka w 1957 r. informowała, że wśród białostoczan są tacy, którzy nie mogą zgodzić się z istnieniem ratusza.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.