Stanisław Wroński nie jest już pełnomocnikiem marszałka do spraw dróg wodnych, a prof. Zygmunt Babiński nie jest pełnomocnikiem marszałka ds. opracowania koncepcji utworzenia Europejskiego Centrum Rewitalizacji Dróg Wodnych.
W publicznych żłobkach w Bydgoszczy jest 1070 miejsc. Wszystkie są zajęte, a na listach rezerwowych czekają koleni chętni.
Weź swoje torby i pojemniki i zapakuj produkty albo kup taniej to, co ma krótki termin przydatności do spożycia - proponują sieci handlowe.
Cztery obskurne baraki i kilkadziesiąt rodzin mieszkających obok siebie. Nieliczni próbują wyjść na prostą, większość tonie w tym marazmie. Tu 13-letnia Kinga poznała sześć lat starszego chłopaka. Tu będzie wychowywała jego dziecko.
Dzień Kobiet komuś, kto urodził się trochę wcześniej niż w ostatnim dziesięcioleciu ubiegłego wieku, będzie już zawsze kojarzył się z talonami na rajstopy rozdawanymi w fabrykach i przywiędłymi goździkami, z którymi stawali w drzwiach równie...
W minioną sobotę Dawid Podsiadło zgarnął sześć statuetek podczas tegorocznej gali Fryderyków. Uroczystość odbyła się tym razem w Katowicach i była transmitowana na żywo przez telewizję TVN.
Finlandia jest najszczęśliwszym krajem na świecie. Tak przynajmniej wynika z World Happiness Report - raportu przygotowywanego co roku przez ONZ, na podstawie ankiet, przeprowadzanych w ponad 150 krajach.
Przemoc seksualna wobec kobiet jest tematem spektaklu „#metoo” przygotowanego przez Teatr Polski z Poznania, w reżyserii Marii Sadowskiej. Łódzka prezentacja w poniedziałek 11 marca o godz. 14 w Teatrze Nowym. Spektakl wyreżyserowany przez kobietę...
Miesiąc przed egzaminami gimnazjalnymi i ósmoklasistów w Atlas Arenie odbędą się 22 targi edukacyjne, czyli największe dni otwarte do łódzkich placówek szkolnych.
I LO im S. Staszica doczeka się sali sportowej. Ale ciągle nie wiadomo dokładnie kiedy. Ratusz gromadzi dokumenty umożliwiające rozpoczęcie tej inwestycji.
Brzeżno, Sławoborze, Będzino, Biesiekierz i Świeszyno to pierwsze gminy, które podpisały właśnie umowy na dofinansowanie budowy lub przebudowy dróg lokalnych w ramach II naboru z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Pielęgniarki i położne z całego regionu obradowały na corocznym już 35. zjeździe okręgu. Jednym z głównych tematów był urlop szkoleniowy.
Kwota jest niewielka, dlatego wielu daje się nabrać. Tymczasem to oszustwo, które może spowodować, że stracimy wszystkie oszczędności, jakie zgromadziliśmy na koncie w banku.
Katowicki sąd przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował tymczasowy areszt wobec czterech osób podejrzanych o handel dopalaczami na terenie Zawiercia. Grozi im do 12 lat więzienia.
Przebudowa DK44 ma się zakończyć jeszcze w tym roku. Prace postępują. Firma Euro-via Polska nie zdecydowała się na przewidzianą w kontrakcie przerwę zimową.
Rozmawiamy z Karolem Siliwoniukiem, przedstawicielem firmy CommsBlack, która współpracuje z armią Stanów Zjednoczonych w Polsce i zachęca polskie firmy do startu w przetargach zlecanych przez wojsko USA. Dlaczego nasze przedsiębiorstwa nie...
Dzieci ze Słubic mają problem z dostaniem się do szkoły podstawowej we Frankfurcie. Powód? Frankfurckie placówki są przepełnione. Dlaczego? Między innymi dlatego, że chodzą tam dzieci uchodźców.
Premier Mateusz Morawiecki w ubiegłym tygodniu w rozmowie w TVN24 przyznał, że gospodarcze skutki ustawy są inne, niż oczekiwano. Trwają analizy. A nowelizacją ustawy lada dzień może zająć się Sejm.
Ania Dąbrowska została wyróżniona tytułem Ambasadora Województwa Lubelskiego 2018. Artystka opowiada nam jakie nosi w sobie wspomnienia związane z naszym regionem.
Jesteśmy żądni świeżej krwi! Rozpoczynamy rekrutację na sezon 2019! Poszukujemy na stanowiska: sprzątacz/ka, kucharz/kucharka, obsługa schroniska – osoba multifunkcyjna (...) – tak zaczyna się ogłoszenie zamieszczone przez gospodarzy schroniska...
Częstochowski aquapark powstaje w imponującym tempie. Prace są tak zaawansowane, że wyprzedzają przyjęty harmonogram.
W mieście przygranicznym trwają dalsze prace modernizacyjne dróg. A na wsiach lub drogach dojazdowych? Na te mieszkańcy muszą jeszcze poczekać.
Gazony i donice na Placu Słowiańskim już wkrótce przestaną straszyć sterczącymi zeschłymi krzakami, niedopałkami po papierosach, różnego rodzaju śmieciem. Za parę dni pojawią się w nich setki bratków.
Okręgowa Izba Lekarska zaapelowała do marszałka o zmiany personalne w szpitalu wojewódzkim. Powód? Nie tylko zatrudnienie doktor Lindy H. czy „masowe” zwolnienia lekarskie na oddziałach.
Gorzów staje się coraz bardziej przyjazne rowerzystom. Miasto właśnie szuka wykonawcy do budowy ścieżki od Piłsudskiego po ul. Żwirową. Szykuje też udogodnienia dla tych, co jeżdżą na dwóch kółkach.
Lubuski Oddział Wojewódzki NFZ wspólnie z zielonogórskim Stowarzyszeniem Kultury Fizycznej „BOKSING” przy okazji Dnia Kobiet zachęcał do regularnego wykonywania badań cytologicznych. Aktywność i zdrowie? To musi iść ze sobą w parze!
Pierwszego kwietnia statki Laguna i Zefir rozpoczną rejsy po Odrze. To wcześniej niż zwykle. Jest wiele nowości, ale bilety zostaną w tej samej cenie.
W grudniu zeszłego roku Feliks Zagrabski skończył 92 lata. W czasie II wojny, w styczniu 1944 r., został wcielony do niemieckiej armii. Kiedy natrafiła się okazja, uciekł do Anglików.
Czy możliwy jest remont dworca autobusowego w Zielonej Górze? Kiedy?
Pogoda sprzyja i lada dzień mogłyby rozpocząć się remonty ulic w Grudziądzu. Ale nie ruszą, bo nie dość, że nie ogłoszono przetargów, to zmieniane są projekty.
Wiadomo, kto - w myśl projektu - ma mieć prawo do trzynastej emerytury. Wśród uprawnionych nie wymienia się kobiet z emeryturą matczyną. Ministerstwo pracy opublikowało projekt ustawy o jednorazowym świadczeniu dla emerytów i rencistów
"Saniko" zainwestowało w inteligentną zamiatarkę 300 plus. A do tego ciągnik. "Wodociągi" kupują nowoczesny samochód do czyszczenia i konserwacji kanalizacji sanitarnej. A to nie koniec zakupów.
Dobra koniunktura gospodarcza nie przyczyniła się do wzrostu liczby milionerów w powiecie inowrocławskim. Z ostatnich zeznań podatkowych wynika, że siedmiocyfrowym dochodem pochwaliło się 67 osób, o sześć mniej w stosunku do poprzedniego...
Lublinianie zadecydują w niedzielę, kto będzie ich reprezentował w radach dzielnic przez następne cztery lata. Wybory do tego samorządu nie odbędą się jednak we wszystkich obwodach na terenie miasta.
Wykolejenie cystern z chlorem ujawniło wiele zaskakujących faktów. - Nie informowano w ogóle władz o przewożeniu niebezpiecznych ładunków przez Białystok.
W czasach globalizacji wracamy do korzeni. W Toruniu prężnie działa grupa zafascynowana folklorem Kujaw. W Bydgoszczy 14 marca rozpoczyna się Ethniesy, czyli Festiwal Muzyki Tradycyjnej i Ludowej.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.