Ogólnokształcące liceum ukraińskie z Białego Boru i technikum w szczecineckim „ekonomiku” są najwyżej sklasyfikowane w prestiżowym rankingu szkół średnich. Są w nim także szkoły z powiatu świdwińskiego.
Ikea, skandynawski potentat i kontrahent Kronospanu, przeprowadzi w jego zakładach w Szczecinku i Mielcu audyt dotyczący m.in. kwestii środowiskowych.
Niemal dokładnie rok temu tym dramatem żyli mieszkańcy Sławna. Na przejściu dla pieszych przy ul. Koszalińskiej samochód śmiertelnie potrącił dwoje ludzi. Władze miasta wnioskowały o zamontowanie w tym miejscu sygnalizacji świetlnej.
Czad to cichy i podstępny zabójca. O krok od tragedii byli mieszkańcy bloku przy ul. Okrzei w Sławnie. W czwartek późnym wieczorem doszło tam do zatrucia tlenkiem węgla.
Inżynier architekt Romuald Dylewski, urodzony w Łęcznej, dopiero przez Warszawę i Kraków trafił „czasowo” do Lublina. Ten czas wydłużył się znacznie. Został tutaj, okrzepł, tworzył i zostawił po sobie zasoby pamięci. Tej trwałej, namacalnej, ale i...
Więcej trolejbusów, autobusy elektryczne i spalinowe, ale bardziej ekologiczne. Kolej też nie pozostaje bierna w walce z zanieczyszczeniem powietrza.
To będzie ogromna, warta 60 mln zł, inwestycja. Mimo że na czas budowy powstanie przeprawa tymczasowa, to inwestycja będzie się wiązała ze sporymi utrudnieniami.
Na ławie oskarżonych zasiedli Grzegorz B., znajomy rodziców dzieci oraz ich matka, Karina B
94 proc. z nas lubi rozmawiać ze swoimi współpracownikami w pracy - wynika z sondażu HR Global Group. Panie najchętniej rozmawiają o problemach osobistych, a panowie - o sporcie.
Gdy w latach 80. minionego wieku przystąpiono do budowy odrzańskiego mostu w Cigacicach, mówiono o nim jak o zbawieniu. Stara, zabytkowa konstrukcja, która wyszła z zakładów Beuchelta, uchodziła za wąskie komunikacyjne gardło.
Czarne chmury zbierają się nad Szprotawskim Ratuszem. Mieszkańcom nie podoba się szukanie oszczędności na szkołach, przedszkolach cięcia w zatrudnieniu urzędników czy inne zabiegi, które gminie będącej w finansowej zapaści mają przynieść realne...
Sporo się zmieniło, odkąd po raz pierwszy spotkaliśmy się z panem Czesławem ze Starego Raduszca, który wraca do społeczeństwa. Ma wreszcie dach nad głową, jednak musi nauczyć się na nowo normalnie żyć.
Elektryczne autobusy mogą być przyszłością transportu w mieście. Ale dlaczego nie pójść o krok dalej i myśleć o kolejnych rozwiązaniach? Nowych liniach, by mieszkańcy z samochodu przesiadali się na miejską komunikację. A nawet i... tramwajach.
To u nas historyczna sprawa – mówią w Prokuraturze Okręgowej w Gorzowie. Do sądu trafił właśnie akt oskarżenia przeciwko grupie hakerów, których przestępstwami prokuratura zajmuje się… od 2004 r.
Mieszkańcy Drzeńska, żeby wsiąść do pociągu, muszą się wspinać. Żeby wysiąść, muszą skakać. - Jesteśmy z mężem osobami starszymi i to nie lada wyczyn dla nas - żali się Teresa Oczyńska.
Manuel Dębicki, muzyk, ambasador Gorzowa, współorganizator festiwalu Romane Dyvesa, mówi m.in. o tym, jak Cyganie patrzą na Polaków.
Przez wiele lat liczba nietoperzy zimujących w bunkrach Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego była barometrem kondycji lubuskiej przyrody. Teraz migracje mopków i gacków są dla naukowców wskaźnikiem globalnego ocieplenia.
Była to kraina „dziwna” na tyle, że nawet w II Rzeczpospolitej nie wiedziano, jak ją traktować. Poleszucy czuli się bardziej Polakami niż Białorusinami tylko dlatego, że byli katolikami. I zawsze zdawali sobie sprawę z własnej odrębności.
Żarska porcelana na międzynarodowych konkursach wygrywała i z Miśnią, i z Rosenthalem, a sprzedawano ją nawet na słynnej nowojorskiej 5. Alei.
Przestaniemy być wreszcie śmietnikiem Europy? Niestety do tego droga jeszcze daleka.
Świdnica/Zielona Góra. W Muzeum Archeologicznym Środkowego Nadodrza znajdziemy zapewne więcej zagadek niż odpowiedzi. I to jest w tym najciekawsze. Poznajmy zatem wicińską księżniczkę. I wprawdzie odziana jest w skarb, ale skarbem jest raczej...
Rozmowa z Filipem Gołębiewskim, prezesem Instytutu Dyskursu i Dialogu, który monitoruje media, o łapaniu i karaniu hejterów.
Społecznicy walczą o rewitalizację pięknego pałacu w Bojadłach. Pomimo olbrzymiej pracy nie otrzymali żadnej dotacji. Twierdzą, że urzędnicy wolą premiować podległe im instytucje kultury. Czy tak to powinno wyglądać? - pytają.
Piątkowy kondukt żałobny, w którym wzięło udział tysiące gdańszczan, odprowadził trumnę do Bazyliki Mariackiej. Tam w sobotę odbędą się główne uroczystości pogrzebowe.
Niespełna dwa tygodnie pozostały do wielkiej gali konkursu Menedżer Roku Regionu Łódzkiego, organizowanego już po raz jedenasty przez Lożę Łódzką Business Centre Club i redakcję „Dziennika Łódzkiego”.
Lublin przekroczył próg 200 tys. metrów kwadratowych powierzchni biurowych. Daje nam to siódme miejsce w kraju. Jednak część nieruchomości stoi pusta.
Kilka dni temu na ul. Górczyńskiej w Gorzowie w poprzek jezdni stanęło dziwne auto, a cały ruch został skierowany przez... bankowy parking. Co się stało? Zagadka rozwiązana!
– Kocham Uście – mówi Wanda Marcinów. Do tej małej miejscowości w gminie Kolsko coraz częściej przyjeżdżają goście z Niemiec, Francji, Belgii i Danii.
W toruńskim „Świetle” w ostatnim czasie wybudziła się kolejna osoba - to 28-letni Dawid. Do tej pory Fundacja uratowała życie już 66 tzw. „śpiochom”.
Mieszkańcy Strzeszyna napisali petycję do prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka o podjęcie niezwłocznych działań związanych z budową brakującej części ulicy Literackiej.
Hanna Danielewicz, prezes budzyńskiego koła Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego, kręci film o budzyńskich powstańcach.
Urodziła się niedaleko Sępólna Krajeńskiego, a Piła stała się jej małą ojczyzną, kiedy miała trzynaście lat. - Czuję się pilanką. Tu dojrzewałam, uczyłam się, zawierałam przyjaźnie. Również tutaj pracowałam i działałam społecznie - wylicza Wanda...
Rozmowa z Marią Osterwą-Czekajową, wnuczką księcia Pawła Sapiehy, pierwszego prezesa Polskiego Towarzystwa Czerwonego Krzyża w odrodzonej Rzeczpospolitej
Nikt nie usłyszał jednego słowa skargi czy żalu, gdy dowiedziała się o śmierci syna Stefana. Nie miała zwyczaju zwierzać się ze swoich myśli. Wszystko tłumiła w sobie. Teraz także nie tłumaczyła dlaczego, gdy inni świętują zakończenie wojny, ona...
Od dawna zapowiadana przebudowa ronda Śródka będzie mogła ruszyć dopiero po zakończeniu remontów mostu Lecha oraz ronda Rataje. Pięć milionów złotych, które miały być przeznaczone na ułatwienie życia pieszym na Śródce, zostało przesuniętych na...
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.