Ach, co to był za ślub! Isia na Skałce

Czytaj dalej
Fot. Fot. Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press
Paulina Piotrowska

Ach, co to był za ślub! Isia na Skałce

Paulina Piotrowska

W sobotę Agnieszka Radwańska oraz jej wybranek Dawid Celt powiedzieli sobie sakramentalne „tak”.

Do ołtarza Isię poprowadził ojciec, Robert Radwański. Tam czekał już wybranek - Dawid Celt.

Z Agnieszką poznali się w 2008 roku na turnieju w Czechach. Zanim jednak okazało się, że czują do siebie coś więcej, zostali parą na korcie. Dawid to sparingpartner i drugi trener Radwańskiej.

Trzy lata temu ogłosili, że są też parą w życiu prywatnym. Dawid wielokrotnie wspominał w wywiadach, że nad zaproszeniem Agnieszki na pierwszą randkę zastanawiał się ponad pół roku. - Myślałem, że ona jest nie dla mnie - zna ją cały świat, jest bardzo popularna, czyli jesteśmy z dwóch różnych światów. Zastanawiałem się, jak mógłbym zaimponować takiej dziewczynie - mówił w „Vivie!”.

Agnieszka się zgodziła i po trzech latach związku stanęli z Dawidem przed ołtarzem.

Ślub odbył się w sobotę w krakowskiej bazylice św. Michała Archanioła i św. Stanisława Biskupa, znanej jako kościół na Skałce. Ceremonii przewodniczył zaprzyjaźniony z rodziną Radwańskich ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zalewski.

Panna młoda wystąpiła w sukience zaprojektowanej przez Agnieszkę Maciejak. Projektantka nie zdradziła co prawda ile kosztowała kreacja, można się jednak domyślać, że niemałą fortunę. Suknia została bowiem wykończona kryształkami Swarovskiego - użyto ich około 6500 sztuk.

Na uroczystości nie zabrakło siostry Agnieszki, Urszuli, która pełniła rolę świadka. Wśród gości było wiele gwiazd, głównie ze świata sportu: m.in. Karolina Woźniacka i Andżelika Kerber, przyjaciółki Isi z kortów. Byli także Jerzy Janowicz i były reprezentant Polski w piłce nożnej Tomasz Hajto.

Paulina Piotrowska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.