Paweł Gzyl

Agata Buzek. Kiedy miała siedem lat jej życie zawisło na włosku

Agata Buzek zwraca uwagę nie tylko swym aktorskim talentem, ale również szalenie oryginalną urodą – i w 2009 roku była nominowana do nagrody „Viva! Fot. Tomasz Hołod Agata Buzek zwraca uwagę nie tylko swym aktorskim talentem, ale również szalenie oryginalną urodą – i w 2009 roku była nominowana do nagrody „Viva! Najpiękniejsi”
Paweł Gzyl

Jest jedną z niewielu tych polskich aktorek, które zaistniały w zachodnim kinie. Na pewno złożyło się na to wiele czynników – niewątpliwy talent dramatyczny, ale też szalenie oryginalna uroda. Dzięki połączeniu tych różnych czynników Agata Buzek zaliczyła niedawno kolejną światową produkcję. Chodzi o film „High Life”, który w Polsce kręciła Claire Denis. Polska aktorka zagrała u boku takich sław, jak Juliette Binoche i Robert Pattison – a film będzie miał swoją premierę za rozpoczynającym się już za trzy tygodnie festiwalu w Cannes.

– Nie jestem zasypywana propozycjami. Ale udaje mi się funkcjonować bez zmuszania się do projektów, do których nie mam przekonania – podsumowuje w Interii.

***

Jest późnym owocem związku Jerzego i Ludgardy Buzków. Przyszła na świat w Pyskowicach na Śląsku, gdy jej mama miała 41 lat, a przyrodni brat, Rafał, był już dorosły.

 Agata Buzek w szczerych wyznaniach o walce z rakiem, marzeniach o aktorstwie, miłości i powodach, dla których została wegetarianką. Przeczytaj w dalszej części artykułu. 

Pozostało jeszcze 84% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 18,45 zł co 5 dni.

    już od
    18,45
    /5 dni
Paweł Gzyl

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.