Agnieszka Grochowska: Odmówiła Spielbergowi, bo chciała grać w Polsce

Czytaj dalej
Paweł Gzyl

Agnieszka Grochowska: Odmówiła Spielbergowi, bo chciała grać w Polsce

Paweł Gzyl

Mama chciała przełamać jej nieśmiałość, dlatego zapisała ją do „ogniska” teatralnego. I udało się: Agnieszka jest dzisiaj jedną z najbardziej zapracowanych polskich aktorek. Swoje najlepsze role zagrała w filmach męża reżysera.

Kiedyś odżegnywała się od grania w serialach. Moda na tego typu produkcje sprawiła jednak, że ich jakość znacznie się poprawiła. Dlatego zmieniła zdanie. Dzisiaj możemy ją oglądać w trzech serialach - „Motyw”, „Nielegalni” i „Sanktuarium zła”. Ten ostatni to zagraniczna produkcja - i jest przykładem na to, że aktorka z powodzeniem występuje coraz częściej poza Polską.

- Świadomie czy podświadomie, zawsze dążyłam do tego, by otrzymywać interesujące propozycje i ciekawe teksty, było mi jednak wszystko jedno, czy będę realizowała je w Łomży czy w Paryżu. Otwarcie się na zagraniczne projekty nie było pomysłem na emigrację czy jakąś karierę, tylko po prostu na to, by cały czas znajdować się w jakimś cudownym pędzie. To nie jest praca, to niesamowita pasja, przygoda i totalny fun! - wyjaśnia w serwisie Anywhere.

*

Tata był mundurowym i trzymał w domu dyscyplinę. Pracował w gazecie wojskowej i początkowo Agnieszka myślała o dziennikarstwie. Mama szybko zainteresowała ją jednak aktorstwem. To nie było jednak takie oczywiste: bo dziewczynka od małego nie cierpiała uczyć się wierszy na pamięć i śpiewać piosenek.

Była bardzo wstydliwa i zamknięta w sobie. Może dlatego mama wpadła na pomysł, by ją zapisać na zajęcia teatralne w „ognisku” artystycznym prowadzonym dla dla dzieci przez państwa Machulskich. Tam jednym z obowiązków dziewczynki było deklamowanie wierszy na akademiach.

Początkowo nie szło jej z tym najlepiej - dopiero kiedy dostała za zadanie przygotowanie własnej inscenizacji teatralnej, odkryła radość z występowania. Stało się to podczas jednego ze szkolnych zimowisk, a jej publicznością były znacznie starsze nastolatki.

Czytaj dalej, a dowiesz się:

 • Kto miał na aktorkę spory wpływ i dlaczego nie miała czasu na bunt
 • Jaki jest jej przepis na udany związek
 • Dlaczego odmówiła Spielbergowi
Pozostało jeszcze 69% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Paweł Gzyl

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.