Paweł Gzyl

Agnieszka Hyży: Zapłaciłam bardzo wysoką cenę za popularność

Agnieszka Popielewicz-Hyży urodziła się w 1985 roku w Mysłowicach. Karierę w mediach rozpoczęła w 2002 roku. Jest żoną piosenkarza, Grzegorza Hyżego Agnieszka Popielewicz-Hyży urodziła się w 1985 roku w Mysłowicach. Karierę w mediach rozpoczęła w 2002 roku. Jest żoną piosenkarza, Grzegorza Hyżego
Paweł Gzyl

Agnieszka Hyży to jedna z najpopularniejszych prezenterek Polsatu. Teraz promuje film zrealizowany podczas pamiętnego „Koncertu przeciw nienawiści”. Można będzie go zobaczyć 14 grudnia w kinach w całej Polsce. Nam gwiazda opowiada o tym, jak budowała swą telewizyjną karierę.

Co sprawiło, że zaangażowała się pani w „Koncert przeciwko nienawiści” jako producentka?
Zadecydowało wiele czynników. Do tej pory niewiele osób o tym wiedziało, bo nie było potrzeby chwalenia się tym w mediach, ale ja już od dłuższego czasu pracuję w eventowej branży. To mój biznes, którym zajmuję się na co dzień. Hejt to był temat, który przewijał się przez moje działania czy też w tym, co mówiłam lub pisałam. Dotknął mnie on osobiście – i zdałam sobie sprawę jak straszne i patologiczne jest to zjawisko. W styczniu zeszłego roku stało się to, co się stało. Temat ten pojawił się bardzo szybko w naszym domu: Doda skontaktowała się z Grześkiem a ja przysłuchiwałam się ich rozmowom, jak wielkie są plany i możliwości. W końcu zadałam im w którymś momencie pytanie: „No dobra, czy wy macie jakąś firmę, która wam zrobi ten koncert? Fajnie, że jest pospolite ruszenie i tyle chętnych gwiazd, ale kto wam to wszystko wyprodukuje?”.

Od czego pani zaczęła?
Choć początkowo chciałam być tylko rzecznikiem prasowym tego wydarzenia, kiedy zaczęło ono nabierać kształtu masowej imprezy, zadzwoniłam do ludzi, z którymi na co dzień pracuję przy produkcjach eventowych czy telewizyjnych i spytałam: „Słuchajcie: jest temat. Mamy miesiąc na jego zrobienie. Co wy na to?”. Ludzie rzucali więc swoje projekty albo pracowali po nocach. Stworzyliśmy samozwańczych zespół z różnych firm, które zajmują się wielkimi produkcjami krajowymi czy zagranicznymi. Wsparł on całą tę inicjatywę i sprawił, że ona w ogóle się wydarzyła i ma swoją kontynuację: fundację Artyści Przeciw Nienawiści, która ma przeciwdziałać hejtowi.

W koncercie wzięło udział wiele gwiazd rodzimego popu i rocka. Ta inicjatywa zintegrowała polską scenę muzyczną?
To nie jest tak, że jeden koncert zmieni wszystko. I że nagle obudzimy się w zupełnie innej rzeczywistości. To jest tylko mały kroczek. Dzięki niemu zaczęło się więcej mówić o hejcie. Zaprosiliśmy bowiem wszystkie media do współpracy, które na co dzień ze sobą konkurują. „Sami doprowadziliśmy do tej sytuacji, zastanówmy się więc co zrobić, by teraz przynajmniej to ograniczyć i nie prowokować więcej takich sytuacji” – powiedzieliśmy im.

W dalszej części dowiesz się:

 • jak można zapobiegać hejtowi
 • czy muzyka może sprawić, że ludzie stają się lepsi
 • jak to się stało, że Agnieszka Hyży stała się gwiazdą telewizji
Pozostało jeszcze 85% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 18,45 zł co 5 dni.

  już od
  18,45
  /5 dni
Paweł Gzyl

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.