JS

Akademia Jana Długosza w Częstochowie zostanie przekształcona w Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy

Akademia Jana Długosza w Częstochowie zostanie przekształcona w Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy
JS

O uniwersytet w Częstochowie od stycznia 1999 roku walczy Fundacja na rzecz Utworzenia Uniwersytetu Częstochowskiego. Wreszcie spełniają się marzenia częstochowian. Uniwersytet powstanie.

W czerwcu Akademia Jana Długosza w Częstochowie zostanie przekształcona w Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy. Dla AJD droga do ubiegania się uniwersytet została otwarta w styczniu 2018 roku, kiedy decyzją Centralnej Komisji ds. Stopni i Tytułów Instytut Sztuk Pięknych uczelnia uzyskała uprawnienie do nadawania stopnia doktora sztuk plastycznych w zakresie sztuk pięknych. Było to szóste tego typu uprawnienie dla Akademii Jana Długosza w Częstochowie.

Minister nauki i szkolnictwa wyższego podpisał projekt rozporządzenia w sprawie zmiany nazwy Akademii im. Jana Długosza na Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im. Jana Długosza. 1 czerwca rozporządzenie zostanie oficjalne ogłoszone. Po 14 dniach od 1 czerwca rozporządzenie ministra nauki i szkolnictwa wyższego wejdzie w życie i Akademia Jana Długosza stanie się Uniwersytetem Humanistyczno-Przyrodniczym im. Jana Długosza.

– Cieszę, się że skończę uniwersytet w Częstochowie – mówi na jedna ze studentek AJD.

W dalszej części:

  • Co miało wydarzyć się na 600-lecie urodzin Długosza
  • Który wydział jako pierwszy otrzymał prawo do nadawania stopnia doktora
  • Ile kosztowała budowa WNS
Pozostało jeszcze 50% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
JS

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.