Aleksandra Popławska obawiała się kontaktów z mafią

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Kowalski
Paweł Gzyl

Aleksandra Popławska obawiała się kontaktów z mafią

Paweł Gzyl

Aleksandra Popławska opowiada nam o swoich serialowych rolach w „Mieście skarbów”, „Watasze” i „Belfrze” oraz współpracy z Patrykiem Vegą przy „Kobietach mafii”.

W serialu „Miasto skarbów” grała pani pozytywną postać - historyczkę sztuki Alicję. - Siostrę Alicji zagrała Magda Różczka. A przecież pani ma prawdziwą siostrę - Magdalenę, która też jest znaną aktorką. Nie było takiego pomysłu, abyście to wy obie zagrały serialowe siostry?

Byłyśmy razem na castingu. Ale nasz zawód polega na tym, że to nie my wybieramy sobie role. I szczerze przyznam, że nie wiem, dlaczego producenci wybrali tylko mnie. Może Magda Różczka była do mnie bardziej podobna niż Magda? Ta tajemnica nigdy nie została przede mną odkryta.

Niestety: serial nie odniósł sukcesu i nie będzie drugiej serii. Co zawiniło?

Jeszcze za wcześnie na takie wyroki. Po pierwszej części „Watahy”, mimo że widzowie od razu polubili ten serial, też usłyszeliśmy, że nie będzie drugiej serii. Tymczasem okazało się inaczej. Losy serialu tak naprawdę nie zależą bowiem od tego, czy miał dużą widownię, czy nie. Składa się na to wiele różnych czynników. „Miasto skarbów” było dosyć trudnym serialem w odbiorze. Ja sama, choć znałam scenariusz, oglądając kolejne odcinki, miałam problem z rozwikłaniem zagadek. Co więcej: serial opowiadał o sztuce, co nie jest aż tak nośnym tematem jak „pierwsza miłość” lub „kawa czy herbata”. Do tego te dzieła sztuki zostały wybrane dosyć ambitnie.

Czytaj więcej:

 • Jak to jest mieć siostrę aktorkę?
 • Która praca przynosi Aleksandrze Popławskiej większą satysfakcję?
Pozostało jeszcze 80% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Paweł Gzyl

Dziennikarz Działu Kultura Gazety Krakowskiej i Dziennika Polskiego. Muzyka, film, książka. 


 


Moja kariera: 


Zaczynałem w drugiej połowie lat 80. w magazynie muzycznym "Non Stop", potem pisałem do kolejnych wydawnictw tego typu - "Rock & Roll" i "Music Globe". Na początku lat 90. zostałem dziennikarzem "Tygodnika Małopolska" wydawanego przez "Solidarność" w Krakowie. Potem pisałem do "Tygodnika AWS", który powstał w miejsce tegoż periodyku. 


Od 2001 roku piszę do "Dziennika Polskiego", a od 2011 - również do "Gazety Krakowskiej". Specjalizuję się w wywiadach z gwiazdami show-biznesu - piosenkarkami, aktorkami, prezenterkami telewizyjnymi. Zapowiadam koncerty i premiery filmowe, piszę recenzje płyt. 


Moją pasją jest nowoczesna muzyka elektroniczna. Piszę o niej do serwisu internetowego "Nowa Muzyka". 


 Moje teksty: 


https://plus.dziennikpolski24.pl/iza-krzan-zeby-pracowac-w-mediach-trzeba-miec-do-siebie-duzy-dystans/ar/c13-16795215


https://plus.dziennikpolski24.pl/piotr-adamczyk-roznorodnosc-rol-i-miejsc-w-ktorych-pracuje-daje-mi-najwieksze-spelnienie/ar/c13-16700659


https://plus.dziennikpolski24.pl/joanna-kulig-ludzie-czesto-wstydza-sie-tego-co-tak-naprawde-jest-ich-atutem/ar/c13-16647327


 

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.