Bogumił Storch

Andrychów. W Nowy Rok świeżo zakupione busy ruszają w trasy

Andrychów. W Nowy Rok świeżo zakupione busy ruszają w trasy
Bogumił Storch

Od stycznia cała czternastka nowych autobusów wyjedzie w trasy. Rozkład jazdy może się zmienić. Nowe linie połączą centrum miasta z osiedlami oraz okolicznymi gminami. Przewidziano zniżki.

Urząd Miasta w Andrychowie od nowego roku zamierza samodzielnie zająć się transportem publicznym w swojej gminie. Uruchamia tę usługę po raz pierwszy. Jak przyznają urzędnicy z ratusza, wymagać to będzie na początku wielu testów, więc zasady jego funkcjonowania mogą się jeszcze zmienić.

Fabrycznie nowe autobusy, które za 10 mln zł kupiło miasto, obsługiwać będą dwie wybrane przez UM firmy: MK Trans oraz PKS Południe. Zatrudnieni przez nie kierowcy wyjadą w trasy w Nowy Rok, czyli w poniedziałek, 1 stycznia.
Rozkład jazdy jest już znany. Autobusy będą kursować po mieście i miejscowościach gminy, takich jak Brzezinka, Rzyki, Roczyny, Sułkowice, Targanice, Zagórnik i Inwałd.

Pojadą nawet w niedzielę

Po Andrychowie jeździć mają autobusy na tzw. liniach osiedlowych. Będą kursować z dworca autobusowego (ul. Krakowska), przez os. Lenartowicza, ul. Włókniarzy oraz okolice cmentarza.

- Kursy, z tego, co widziałem, przewidziano także w soboty i niedziele. Między 8 a 17 praktycznie co godzinę pojedzie jeden autobus. To duża wygoda i luksus, jakiego trudno szukać w innych miastach powiatu. Starsi ludzie będą mogli dojechać wygodnie do lekarza i na niedzielną mszę - cieszy się Kajetan Cyroń, mieszkaniec Andrychowa.

Jeśli jednak rozkład jazdy, który na razie urzędnicy z przewoźnikami rozpisali trochę w ciemno, nie spodoba się pasażerom, to zostanie poprawiony. Wystarczy zadzwonić w tej sprawie do Wydziału Inwestycji i Drogownictwa Urzędu Miejskiego pod nr tel. 33 842 99 61 lub 33 842 99 62 i zgłosić swoje uwagi.

Zgłoszenia przyjmowane były od wczoraj

Przeczytaj:

 • czy mieszkańcy Andrychowa chcieli mieć wpływ na tworzenie rozkładu jazdy?
 • kto będzie jeździł busami za darmo?
 • ile będzie kosztował bilet?
Pozostało jeszcze 49% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Bogumił Storch

Urodzony w Makowie Podhalańskim (rocznik 1978) reporter wadowickiego oddziału Gazety Krakowskiej, portalu wadowice.naszemiasto.pl i portalu gazetakrakowska.pl. Nominowany do Nagrody Dziennikarzy Małopolski w kategorii Dziennikarz lokalny. Wyróżnienie w konkursie Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich dla mediów lokalnych za najlepsze publikacje w kategorii Dziennikarstwo Śledcze.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.