Autostrada A2: Budowa trzeciego pasa na południowej obwodnicy Poznania ruszy dopiero w 2019 roku

Czytaj dalej
Fot. Grzegorz Dembiński
Norbert Kowalski

Autostrada A2: Budowa trzeciego pasa na południowej obwodnicy Poznania ruszy dopiero w 2019 roku

Norbert Kowalski

Najprawdopodobniej wiosną przyszłego roku ruszą prace nad budową trzeciego pasa ruchu na autostradzie A2 między węzłami Poznań-Krzesiny i Poznań-Zachód. Niedawno ogłoszono przetarg na wyłonienie wykonawcy robót. Tymczasem w poniedziałek otwarty został 400-metrowy odcinek drogi, który połączył autostradę z Wrzesińską Strefą Aktywności Gospodarczej.

Południowa obwodnica Poznania, czyli fragment autostrady A2 między węzłami Poznań-Krzesiny i Poznań-Zachód to jedna z najbardziej zatłoczonych tego typu dróg w Polsce. O potrzebie jej rozbudowy mówiło się już od długiego czasu. Teraz wykonany został kolejny krok w tym kierunku. Wszystko wskazuje jednak na to, że prace rozpoczną się później niż planowano.

– Gdyby wszystko poszło zgodnie z planem i budowa ruszyła jesienią, prace zakończyłyby się prawdopodobnie na początku 2020 roku

– tak jeszcze kilka tygodni temu mówiła Zofia Kwiatkowska, rzecznik prasowy spółki Autostrada Wielkopolska, która zarządza odcinkiem A2 od Świecka do Konina.

Teraz wiadomo już, że ten termin najprawdopodobniej nie zostanie dotrzymany. Zgodnie z pierwotnymi planami w połowie tego roku miał zostać wyłoniony wykonawca robót. Tymczasem dopiero ogłoszono przetarg, co oznacza, że wykonawca będzie znany jesienią. I chociaż budowa teoretycznie mogłaby ruszyć pod koniec roku, to wszystko wskazuje na to, że ze względu na okres zimowy zostanie przełożona

W dalszej części artykułu dowiesz się m.in. jak prawdopodobnie będzie wyglądać organizacja ruchu w czasie prac. Czy uda się utrzymać po dwa pasy ruchu w każdym kierunku?

Pozostało jeszcze 72% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Norbert Kowalski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.