Baba Jaga i Krysia z Misia. Wyborcze kino w Krakowie

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Matusik
Włodzimierz Zapart

Baba Jaga i Krysia z Misia. Wyborcze kino w Krakowie

Włodzimierz Zapart

Ostatnie sztychy przedwyborcze w Krakowie zapowiadają ciekawy ciąg dalszy. Po etapie tzw. kampanii merytorycznej, kiedy to kandydaci standardowo obiecali krakowianom złote góry, nadszedł czas na fajerwerki i trzymane w rękawie asy.

TVP Info ujawniła nagraną u Sowy taśmę, na której Władysław Kosiniak-Kamysz mówi, że prezydent Krakowa Jacek Majchrowski świetnie umie stosować zasadę „dziel i rządź”. Kosiniak-Kamysz dokładnie wyjaśnia, że pan profesor dzieli i rządzi napuszczając w urzędzie jedne kobiety na drugie, a potem wkracza z misją dobrych usług i rozładowuje konflikt, który sam stworzył. No, swoją drogą fachowości takiemu działaniu nie sposób odmówić. Tak robią przecież wszyscy politycy.

Nie sposób też nie zauważyć, że skoro tę taśmę ujawniła PiS-owska telewizja, to jest to działanie na rzecz Małgorzaty Wassermann, która sama jednak też nie ustaje w wysiłkach. Kandydatka pokusiła się o to, by urozmaicić kampanię i wzmocnić swój przekaz działaniem z zakresu dziesiątej muzy.

Dziesiątej? Przecież muz jest tylko dziewięć! - oburzy się być może krakowski tradycjonalista. Otóż nie. Dziewięć muz to było w starożytnej Grecji, obecnie mamy jeszcze dziesiątą (Kino), jedenastą (Telewizja), a nawet dwunastą - Internet (kto nie wierzy, niech poczyta w internecie).

Pozostało jeszcze 58% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Włodzimierz Zapart

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.