Bogumił Storch

Basen dla seniorów, kosze na psie kupy, a może walka ze smogiem?

W Urzędzie Miasta w Wadowicach, na początku września, urzędnicy szczegółowo zaprezentują 12 projektów, na które można głosować. Wtedy też podany zostanie Fot. Bogumił Storch W Urzędzie Miasta w Wadowicach, na początku września, urzędnicy szczegółowo zaprezentują 12 projektów, na które można głosować. Wtedy też podany zostanie termin i zasady głosowania
Bogumił Storch

Jak wydać 700 tys. zł z budżetu gminy? Zmodernizować boiska we wsiach? A może lepiej stworzyć programy dla seniorów, ekologiczne projekty albo samoobsługowe punkty naprawy rowerów? O tym jesienią, po raz pierwszy w historii Wadowic, zdecydują w głosowaniu mieszkańcy.

Zakończył się już etap weryfikacji propozycji projektów Budżetu Partycypacyjnego Gminy Wadowice (zwanego też obywatelskim). Tym samym mieszkańcy mogą poznać już listę tych pomysłów, które zostały dopuszczone do jesiennego głosowania, oraz tych, które zostały odrzucone. W tym drugim przypadku dowiedzą się też, z jakiego powodu to się stało.

700 tysięcy złotych - tyle w tym roku gmina Wadowice chce wydać w ramach budżetu obywatelskiego

Wcześniej mieszkańcy sołectw gminy i Wadowic spotykali się na spotkaniach organizowanych przez urząd miasta, gdzie mówili o swoich projektach. Okazało się, że w większości wsi ich mieszkańcy chcą się integrować, dlatego np. w Choczni zaproponowano stworzenie letnich świetlic, a w Kleczy skwerów z ławkami.

- Marzy nam się boisko wielofunkcyjne przy szkole. Trzeba by też odnowić szatnię, bo jest bardzo zapuszczona - mówi Marcin Pytel z Choczni. - Tu do szkoły chodzą moi dwaj synowie i chciałbym, żeby lekcje gimnastyki mieli w porządnych warunkach - wylicza mężczyzna. Z kolei w Babicy za najpilniejszą potrzebę mieszkańcy uznali wybudowanie własnej „siłowni pod chmurką”, przy placu zabaw.

Z mniej typowych pomysłów, w Stanisławiu Górnym zaproponowano na przykład budowę wieży widokowej i parku linowego.

Czytaj więcej i dowiedz się, jakie jeszcze wadowickie pomysły powalczą o realizację.

Pozostało jeszcze 69% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa promocyjna

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 12,30 zł co 5 dni.

Bogumił Storch

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetakrakowska.pl

promocja -50%

Gazeta online przez 90 dni za połowę ceny

29,50 59,00

Skorzystaj z promocji i ciesz się codziennym dostępem do gazety online przez 90 dni. Z tą ofertą oszczędzasz aż połowę ceny!

Kup teraz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.