Hanka Sowińska

Będzie szybka pomoc dla osób w kryzysie psychicznym

Środowiskowa opieka psychiatryczna ma zastąpić „azylową”, udzielaną w dużych szpitalach Fot. info.rpo.lubelskie.pl Środowiskowa opieka psychiatryczna ma zastąpić „azylową”, udzielaną w dużych szpitalach
Hanka Sowińska

Nowy model organizacji opieki psychiatrycznej będą w regionie testować dwie placówki: klinika psychiatrii w bydgoskim „Juraszu” oraz szpital psychiatryczny w Toruniu.

Pacjent w kryzysie psychicznym, np. z myślami samobójczymi, już nie będzie się odbijać od wielu drzwi, szukając pomocy w wolnej poradni. Osoba wymagająca uzyskania „na sygnale” specjalistycznej opieki będzie mogła zgłosić się do centrum zdrowia psychicznego w swojej dzielnicy (mieście). I tam na pewno pomoc uzyska.

W jaki sposób funkcjonować będzie pomoc osobom w kryzysie psychicznym? Na czym będzie polegać? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 86% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Hanka Sowińska

Zawodowe zainteresowania: zdrowie, medycyna, organizacja ochrony zdrowia, historia medycyny; historia ze szczególnym uwzględnieniem najnowszych dziejów Bydgoszczy; udział w pracach różnych gremiów, których zadaniem jest ocalenie tego, co prof. Gerard Labuda nazywał \"strumieniem wieków\".

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.