Biletu w kasie nie kupisz

Czytaj dalej
Fot. Sławomir Bromboszcz
Sławomir Bromboszcz

Biletu w kasie nie kupisz

Sławomir Bromboszcz

Kolej na mniejszych przystankach rezygnuje ze sprzedaży biletów w kasach, bo jest to nieopłacalne. Pasażerowie powoli przyzwyczajają się do zmian. Nie chcą jednak, by wraz z kasami zniknęły dworce.

Pasażerowie z Małopolski zachodniej tylko okazjonalnie jeżdżący koleją przychodzą na peron i rozglądają się w poszukiwaniu miejsca, gdzie mogliby kupić bilet. Okazuje się, że można to zrobić tylko na nielicznych dworcach. Takiego miejsca brakuje np. w Chrzanowie.

- Kiedyś bez problemu kupowało się bilet w budynku koło peronu. Była tam poczekalnia, można było się ogrzać w zimie - wspomina Tomasz Zięba z Chrzanowa.

Budynek zamknięto na cztery spusty na początku 2013 r. Podobny los spotkał inne dworce w Małopolsce zachodniej. Polskim Kolejom Państwowym udało się jednak znaleźć ajentów, którzy zajęli się sprzedażą biletów, m.in. w Trzebini, Andrychowie i Kętach. Dla pasażerów nie miało znaczenia to, kto sprzedaje bilety, byle można było je kupić na miejscu. No i by było gdzie na pociąg poczekać.

W dalszej części tekstu dowiesz się, co stanie się ze zniszczonym dworcem w Chrzanowie i co zmieni się na małopolskiej kolei w najbliższym czasie. 

Pozostało jeszcze 74% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Sławomir Bromboszcz

Dziennikarz Gazety Krakowskiej oraz portalu gazetakrakowska.pl. Redaktor Dziennika Polskiego, tygodnika "Małopolska zachodnia" oraz serwisu chrzanow.naszemiasto.pl. Pasjonat ekonomii, literatury oraz muzyki. Propagator turystyki rowerowej oraz pieszej. Z wykształcenia ekonomista.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.