Bliscy Iwony Cygan nie wierzą sądowi w Rzeszowie

Czytaj dalej
Fot. Robert Gąsiorek
Robert Gąsiorek

Bliscy Iwony Cygan nie wierzą sądowi w Rzeszowie

Robert Gąsiorek

Rodzina zamordowanej blisko 20 lat temu nastolatki ze Szczucina jest oburzona decyzją rzeszowskiej Temidy, która nie przekazała do Sądu Najwyższego wniosku o zmianę miejsca orzekania oskarżonych o zbrodnię. Rozpatrujący sprawę sędzia uznał, że argumenty bliskich ofiary nie zasługują na uwzględnienie.

Spór z rzeszowskim sądem rozpoczął się w momencie, gdy sędzia wyznaczony do orzekania w sprawie zabójstwa nastolatki zwrócił akt oskarżenia do Prokuratury Krajowej. Chciał odtajnienia części zarzutów, które śledczy postawili podejrzanym o tuszowanie sprawy policjantom ze Szczucina i Dąbrowy Tarnowskiej.

Prokuratura złożyła zażalenie na tę decyzję, a Sąd Apelacyjny w Rzeszowie je uwzględnił. Bliscy Iwony nie kryją, że stracili wtedy zaufanie do Sądu Okręgowego w Rzeszowie.

- Mieliśmy nadzieję , że dotarliśmy do miejsca, w którym wymiar sprawiedliwości zagwarantuje nam sprawiedliwy proces , gdzie sprawa zabójstwa Iwony zostanie potraktowana poważnie. Niestety, czujemy się niezauważani - mówi Aneta Kupiec, siostra Iwony.

Czytaj więcej:

 • Czy wniosek trafi do Sądu Najwyższego?
 • Kiedy rozpocznie się proces?
Pozostało jeszcze 61% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Robert Gąsiorek

Pracuję w redakcji Gazety Krakowskiej i portalu tarnow.naszemiasto.pl. Moją ulubioną tematyką są sprawy kryminalne. Chętnie pochylam się również nad interwencjami Czytelników. Z aparatem w dłoni nierzadko można mnie spotkać na imprezach odbywających się w regionie. Po godzinach pracy jestem wielkim fanem piłki nożnej oraz miłośnikiem seriali, zwłaszcza kryminalnych. Ten ulubiony to „Gomorra”.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.