Bliscy Iwony Cygan nie wierzą sądowi w Rzeszowie

Czytaj dalej
Fot. Robert Gąsiorek
Robert Gąsiorek

Bliscy Iwony Cygan nie wierzą sądowi w Rzeszowie

Robert Gąsiorek

Rodzina zamordowanej blisko 20 lat temu nastolatki ze Szczucina jest oburzona decyzją rzeszowskiej Temidy, która nie przekazała do Sądu Najwyższego wniosku o zmianę miejsca orzekania oskarżonych o zbrodnię. Rozpatrujący sprawę sędzia uznał, że argumenty bliskich ofiary nie zasługują na uwzględnienie.

Spór z rzeszowskim sądem rozpoczął się w momencie, gdy sędzia wyznaczony do orzekania w sprawie zabójstwa nastolatki zwrócił akt oskarżenia do Prokuratury Krajowej. Chciał odtajnienia części zarzutów, które śledczy postawili podejrzanym o tuszowanie sprawy policjantom ze Szczucina i Dąbrowy Tarnowskiej.

Prokuratura złożyła zażalenie na tę decyzję, a Sąd Apelacyjny w Rzeszowie je uwzględnił. Bliscy Iwony nie kryją, że stracili wtedy zaufanie do Sądu Okręgowego w Rzeszowie.

- Mieliśmy nadzieję , że dotarliśmy do miejsca, w którym wymiar sprawiedliwości zagwarantuje nam sprawiedliwy proces , gdzie sprawa zabójstwa Iwony zostanie potraktowana poważnie. Niestety, czujemy się niezauważani - mówi Aneta Kupiec, siostra Iwony.

Czytaj więcej:

 • Czy wniosek trafi do Sądu Najwyższego?
 • Kiedy rozpocznie się proces?
Pozostało jeszcze 61% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 12,30 zł co 5 dni.

  już od
  12,30
  /5 dni
Robert Gąsiorek

Pracuję w redakcji Gazety Krakowskiej i portalu tarnow.naszemiasto.pl. Moją ulubioną tematyką są sprawy kryminalne. Ponadto piszę o różnych problemach lokalnej społeczności oraz ciekawych osobach pochodzących z Tarnowa i okolic. Wykonuję również fotogalerie z ciekawych imprez, które odbywają się w regionie. Staram się w moich tekstach przedstawiać sprawy w sposób rzetelny i pomagać w rozwiązywaniu problemów. Nie jestem obojętny na ludzką krzywdę. Prywatnie interesuje się sportem, a w szczególności piłką nożną.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetakrakowska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.